Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suntem asa de aproape ,dar totusi departe

#11
Da, da, sunt aici. Să te mai aud că zbieri că vrei comentariu că te bat :-w :))

zzic -> zic

Citat:Ma intreb e in mintea lui..
- Ai uitat un ce pe acolo. Corect : Ma intreb ce e in mintea lui...

Avem o problemă. Care? Ei bine, faci confuzi. Să îţi explic ca să înţelegi.
Trei puncte [ punctele de suspensie ] = arata o pauza mare in cursul vorbirii.Spre deosebire de punct, punctele de suspensie nu marcheaza sfarsitul unei propozitii sau al unei fraze, ci indica, in general, o intrerupere a sirului vorbirii
Două puncte [ cele pe care le foloseşti tu ] - nu sunt semne de punctuaţie. Te hotărăşti. Ori un punct ori trei. Nu două. Nu au nici un sens...
Sper că ai înţeles

Ţi-am spus asta mai sus pentru că, ai bine, am văzut că foloseşti destul de des puctele alea două. Îmi pare bine că ai mai renunţat la ele, mai ales că în capitolul trecut ai folosit muuuulte. Dar acum ai mai redus din ele şi e bine.

Se vede o uşoară avansare. Nu eşti perfectă, nimeni nu e. Scri binişor, s-ar putea şi mai bine, dar asta se dezvoltă în timp ^^.

Succes în continuare.

#12
Hey!Am reverit cu continuarea..sper sa va placa ..!Pai ce mai pot sa spu!Enjoy and coment it!Aaa..nush daca voi mai posta o vreme, dupa cum stiti a inceput scoala si trebuie sa invat si muulte alte chestii!O si inca ceva ..Le iubesc pe Vampy si pe Rozzzy , surioarele mele:X:X:X

Cap.3..Memories..

Sakura's P.O.V.

Stateam pe canapea total nelamurita..De ce m-a adus aici?De ce?Of simt ca-mi bubuie capul..De ce sta doar acolo privindu-ma..de ce?Nu inteleg nimic, totul trebuie sa fie atat de complicat?Dar la ce ma tot intreb atat pe mine insumi, daca nici eu nu stiu raspunsul, imi pierd doar timpul cu niste iluzii..pai sincera sa fiu cam asta se poate numi viata..iuluzii, umbre si intuneric.Mereu cand vrei sa scapi din acel tunel intunecat, cand vroiai sa scapi de bezna aceea apasatore si atat de tacuta, mereu cand vedeai capatul tunelului si lumina razelor soarelui..ea mereu se indeparta de tine.Mereu exista o scapare, o speranta, precum o flacare albasta..flacara de gheata a sperantei..eu tot nu am incetat sa sper si voi spera in continuare..Am o singura viata si eu in loc sa ma bucur de ea, ce am facum?Am stat singura in intuneric, plangand , ca si un copil fara liniste..in intuneric, mereu in intuneric..nu!Am sa schimb asta!Nu-mi pasa cat de mult ma va rani sau cat de mult am sa vreau sa ma dau batuta, dar eu trebuie sa ajung la iesirea tunelului acela nenorocit!Am o viata si de acum am de gand sa ma bucur de fiecare moment, minut , secunda din ea..
-Sakura, probabil esti distrusa si nelamurita si te inteleg..nu-ti cer sa ma ierti , pentru ca stiu deja ca..dar nu apuca sa termine, pentru ca eu l-am intrerupt..
-Sasuke, mereu exista speranta si ierate, ce fel de om as fi daca nu as putea sa te iert..chiar, chiar daca s-au intamplat multe si nu tocmai bune..viata merge inainte si viata mea pana acum era prinsa intr-un intuneric prea tacut..decand ai plecat viata mea a devenit pentru mine un nimic.ei bine vrei sa schimb asta!i-am spus eu ..
Sasuke se uita la mine uimit, ca si cum as fi spus nustiu ce psalm din Biblie..
Eu chiar ar trebui sa-i spun ca inca tin la el, probabil va rade sau mai rau, dar nu-mi pasa..vreau sa stie asta..si daca viata mea trebuie sa mearga inainte, macar sa ma simt impacata ca i-am spus, iar daca viata merge inainte , va merge fara el..
-Sasuke, poate ti se va parea apsurd sau ridicol, dar, dar dupa toti acesti ani..Eu tot te iubesc..spun eu lasand o lacrima cristalina sa mi se scurga pe obraz..
Sasuke se uita uimit la mine, eu ma ridic de pe canapea vroind sa ies pe usa..dar el m-a prins de mana..
-Sas..dar imi puse degetul peste gura..
-Shhhhh..nu trebuie sa spui nimic, doar inchide ochii..spunand aceasta Sasuke ma saruta, eu imi pun mainile in jurul gatului sau , iar acesta cu o mana ma tinea de talie si cu alta se juca cu parul meu..
End Sakura' s P.O.V
Sasuke si Sakura formau acum un sarut foarte romantic si incitanat.Sasuke isi strcura limba printre buzele rozaliei , acesta la inceput a ramas putica stiu deja ca..dar nu apuca sa termine, pentru ca eu l-am intrerupt..
-Sasuke, mereu exista speranta si ierate, ce fel de om as fi daca nu as putea sa te iert..chiar, chiar daca s-au intamplat multe si nu tocmai bune..viata merge inainte si viata mea pana acum era prinsa intr-un intuneric prea tacut..decand ai plecat viata mea a devenit pentru mine un nimic.ei bine vrei sa schimb asta!i-am spus eu ..
Sasuke se uita la mine uimit, ca si cum as fi spus nustiu ce psalm din Biblie..
Eu chiar ar trebui sa-i spun ca inca tin la el, probabil va rade sau mai rau, dar nu-mi pasa..vreau sa stie asta..si daca viata mea trebuie sa mearga inainte, macar sa ma simt impacata ca i-am spus, iar daca viata merge inainte , va merge fara el..
-Sasuke, poate ti se va parea apsurd sau ridicol, dar, dar dupa toti acesti ani..Eu tot te iubesc..spun eu lasand o lacrima cristalina sa mi se scurga pe obraz..
n surprinsa, dar dupaaceea i-a raspuns sarutului..Sakura se simtea in al noualea cer..nu-i venea sa creada, dar in momentul cand Sasuke a sarutat-o s-a simtit ca si cum ar fi gasit iesire din acel tunel straniu si intunecos..Sasuke rupe susor sarutul ..si se uita in ochii Sakurei..
-Sakura, ma vei ajuta sa-mi restaurez calnul ?Esti singura femeie pe care o iubesc si singura femeie in care am destula incredere sa devina mama copilului meu..
Sakura se uita iumita si jenata intr-un fel la Sasuke..NU stia ce sa creada, nu stia ce sa spuna..era total pierduta..
-Sasuke..eu nu stiu ce sa spun..adica m-ai lasat fara cuvinte..
Sasuke a luat-o in brate si s-a dus cu ea pe canapea..s-a asezat, insa nu i-a dat drumul..
-Sakura, eu doar te-am intrebat, inteleg ca ti se pare ciudat , dar dupa atatia ani mi-am dat seama si eu pe cine iubesc cu adevarat..ma vei pute ierta vreodata pentru cat de mult te-am facut sa sueri?intreaba brunelul lasand capul in jos..
Sakura se uita si ii zambi, doar ca de data aceasta era alt fel.Dupa atatia ani , Sakura zambea cu adevarat..zambea cu dragoste , zambea petntru ca era fericita..
-Sasuke , am sa fiu mama copilului tau!spuse Sakura hotarata..

Cam asta a fost, sper ca v-a placut!Sa comentati!:X:X..:BYE:

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#13
Hey sisu` >:D< Am venit si la ficul acesta ^__^ Cred ca in timp ce scriai urmatorul capitol mai faceai ceva si te-ai incurcat :]] Probabil nu ai mai stiut unde ai ramas pentru ca vad acolo ca se repeta o parte din fic :D
Emm.. acum sa trecem la atlceva. Greseli :-? erau cateva pe ici pe colo :]] Actiunea.. mie una mi se pare cam fugarita. Te fugareste profa` de mate ? :]] Vreau sa zic.. nici bine nu se intalnesc, deja o saruta, o intreaba daca vrea sa-si restaureze clanul cu ea.. Nu o lua in nume de rau :]] Daca am gresit.. sorry ! Niciodata nu am fost buna la critica :]] Celelalte chestii.. ti-am zis ca nu ma pricep :D
Deci sper totusi sa vi cu urmatorul capitol cat mai repede ! Chuu & Gambate >:D< :*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.407 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Aproape perfect. Ayon 2 2.742 10-07-2013, 12:45 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Aproape perfect. Alexandra Miau 6 4.251 02-07-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Viata departe de casa Paty.Paty 36 19.846 01-01-2012, 05:42 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Lent dar totusi in viteza Zuzy Is Angell 19 12.068 05-07-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Aproape de tine Katniss 29 16.908 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.669 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.732 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi C0caaa!na ~.~ 9 6.766 21-11-2010, 08:12 PM
Ultimul răspuns: C0caaa!na ~.~
  Iubire vs razbunare:sfarsitul e aproape Lara 1 2.331 17-01-2010, 07:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)