Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire vs razbunare:sfarsitul e aproape

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

1.Inceputul

''Oare de ce viata trebuie sa fie atat de cruda?
Asta e intrebarea pe care toti ne-o punem la un moment dat,atunci cand simtim ca nimic nu mai are rost, ca tot ce am fost vreodata nu vom mai fi,atunci cand lumea noastra se prabuseste,cand ne simtim neputinciosi in fata lor,oamenii fara mila care cred ca viata noastra le apartine, care sfarsesc prin a ne distruge, dar intr-un fel sfarsesc deasemenea prin a ne face mai puternici.''


Acest lucru pot spune ca mi s-a intamplat mie ,o adolescenta de numai 17 ani care a devenit tot ce ura ea cel mai mult,o persoana plina de resentimente, de ura ,singura si mai ales fara iubire in viata ei ,fara cineva care sa-i spuna ce e rau si ce e bine,un om care nu stie ce inseamna cuvantul ''fericire''.

Acum ca sa nu imi mai plang de mila ,presupun ca trebuie sa ma prezint:ma numesc Valeria ,am 17 ani ,ochii de un verde, crud parul negru si o personalitate care cam lasa de dorit,dar ce sa-mi faci ,asa sunt eu si nimic nu ma poate schimba.
Sa nu credeti ca-mi place atitudinea mea ,dar asa m-au facut ei ,acei demoni care m-au transformat ,care m-au umplut de ura ,pe scurt care m-au distrus.
Din vina lor am ajuns ceea ce sunt astazi,o fata fara sentimente,rece,implacabila cu cei din jur.Totul din cauza a ceea ce s-a intamplat in acea noapte de cosmar:
Flashback:
Eram in drum spre casa,de la prietena mea Vanessa caruia ii facusem o vizita,cand in apropierea casei mele am auzit niste tipete.
Prima data am crezut ca e doar imaginatia mea care se datora faptului ca afara era intuneric,dar din pacate totul era real.
In momentul cand am intrat in casa i-am vazut pe ei,demonii mei ,ii tineau legati pe sora si parintii mei in timp ce ii amenintau cu moartea.
Inainte sa pot sa spun ceva ,unul dintre ei care din cate am inteles era liderul, a spus:
-Bine ai venit,te asteptam draga mea Valeria.
-Cine sunteti,ce vreti de la mine?
-O ,dar nu te speria nu vrem sa-ti facem nimic ,cel putin nu tie.
-Ce vrei sa spui?
Dar inainte sa mai pot spune ceva ,personele care se aflau in camera,mi-au impuscat familia de mai multe ori pentru a se asigura ca au murit dupacare i-au lasat la pamant plini de sange.
Acela a fost un moment crucial din viata mea sa-mi vad parintii mortii pe jos plini de sange,dar cel mai mult m-a durut sa-mi vad sora omorata cu sange rece,pe ea care mi-a fost un sprijin in acesti 13 ani,pe fiinta pe care o iubeam mai presus de viata mea.
Inainte ca lacrimile sa-mi invadeze fata ,liderul acelor demoni fara suflet a spun niste lucruri care mi-au schimbat viata din rau in si mai rau:
-Acum ca in sfarsit ai scapat de oamenii care te-au incetinit toata viata,vreau sa-ti spun ceva.
-Ce anume?zi mai repede monstrule.
-Usurel fetito,nu suntem aici ca sa-ti facem rau,suntem aici ca sa-ti schimbat viata,sa te facem o persoana mai puternica.
-Ce vrei sa spui?am zis eu cu dispret
-Simplu,am sa-ti explic care va fi viata ta de acum inainte.
-Adica?
-Daca nu ma vei mai intrerupe iti voi spune.
-Bine zi.
-Ok, asa sa fie ,vezi tu, acum ca familia ta nu te mai incurca ,tu vei fi intr-un fel in grija noastra ,de acum incolo pana ce vei implini 17 ani vei face cursuri acasa,iar in fiecare luna vei primi o suma foarte mare de bani ca sa te poti intretine si cine stie ca sa-ti faci poftele.spuse razand liderul.
-Ce fel de cursuri?
-Ma asteptam la intrebarea asta,vei face cursuri in afara de cele care iti trebuie pentru scoala,cursuri de autoaparare dar si de lupta ,cum ar fi karate,kickboxing si multe altele printe care si trasul cu arma,si ca sa nu uit vei invata si alte limbi straine in afara de cele care ar putea sa ti le ceara la scoala.
-Deci ca sa inteleg,timp de 4 ani voi face cursuri acasa si voi primi bani si dupa ce voi implini varsta de 17 ani, ce voi face?
-Cand vei implini 17 ani vei merge la scoala,si la momentul acela vei avea deja o avere foarte mare din care sa te intretii.
-Cum adica o avere?
-Simplu,eu iti voi construi aceea avere.
-Dar de ce dupa ce mi-ai ucis familia, eu ar trebui sa te ascult sau sa face ce mi-ai spus tu acuma?
-Pentru ca trebuie sa inveti ca in viata pentru a supravietui trebuie sa fi puternic,iar eu iti pot da aceasta forta.
-Dar.............
-Shhhhhhhhhh nu spune nimik,noi trebuie sa plecam ,dar nu uita niciodata"Daca vrei sa te razbuni pe noi,trebuie sa nu te lasi calcata in picioare,sa nu-ti faci prieteni pentru ca destinul tau a fost deja decis, iar prietenii doar te vor opri din ati atinge scopurile.''
Astfel am ajuns Valeria,asasina din noapte supranumita ''trandafirul de cristal'',fata cu inima de gheata.
End of flashback.
[font=Arial
Valeria:17 ani ignorati totul in afara de fata si 12-13 ani ignorati ochii negrii

[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel
.


am grabit actiunea intentionat pentru a putea explica totul in capitolul urmator

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#2
Salut...O sa comentez putin.Din cate am vazut e primul tau fic.Imi place,idea e destul de buna si originala insa actiunea e un pic grabita..inteleg ca isi amintea dar parca prea brusc,demoni de unde au aparut,de ce au aleso pe valeria dar probabil cu asta o sa ne lamuresti in cap 3.De asemenea titlul mi se pare mie putin banal.Descriere ai cam putina,insa merge.Succes in continuare,de asdemenea si eu sunt o incepatoare asa ca iti urez sa ai multa inspiratie.
caty:*:D
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aproape perfect. Ayon 2 2.711 10-07-2013, 12:45 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Razbunare Kissingyougoodbye 1 2.394 02-05-2013, 04:35 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.640 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  [Yaoi] Dragoste sau razbunare? AbiiShu' 4 4.038 06-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ai_4ever
  Aproape perfect. Alexandra Miau 6 4.150 02-07-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Razbunare de argint Camelie. 13 6.226 23-07-2011, 02:49 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Aproape de tine Katniss 29 16.719 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.635 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.717 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.191 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)