Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

POTM Decembrie - Vot. + Rezultate.

#3
Hmmm, poze chiar frumusele vad. Felicitari autorilor.

Old times, desi nu este chiar o poza artistica in adevaratul sens al cuvantului, surprinde tema iernii si ma face sa vreau genul ala de zapada...sau orice fel de zapada, avand in vedere ca pana acum n-a cazut nici un fulg prin orasul de unde sunt. Ninge, e frumos, atmosfera de iarna bine surprinsa, poza se incadeaza perfect in tematica. Asa ca o votez.

Once upon a time imi place foarte mult, chiar este preferata mea din toate pozele. Ca si in poza de mai sus, a surprins ideea iernii, si chiar ca once upon a time, cand iarna era iarna cu zapada si viscol. It gives an eerie feeling, mai ales la cum se intinde drumul acoperit de zapada, si se vad niste persoane in departare. Votez si pe asta.

Fara titlu este o poza draguta in sinea sa, desi nu prea as zice ca se incadreaza in tema. Da, zapada presarata pe fir, sfoara...cablu? Ma rog, nu imi da sentimentul de "iarna". Poate daca s-ar vedea si ceva din background, dar asa, nu simt nimic. E o poza frumoasa, artistica, dar nu pentru tema asta din pacate.

Heart of winter, nu e ceea ce as considera artistica, la fel cum am spus la Old times, insa oarecum surpinde putin ideea iernii. Frunze moarte, acoperite de zapada. Ar fi fost mai dragut daca o lua mai din departare, sa se vada putin si backgroundul, dar nah, asta e acum. Imi place ca idee, dar nu ca executare.

Dileme sub zapada este o poza draguta in sinea sa, imi place cum se vede ninsoarea din fundal. Ce nu imi place insa, este faptul ca s-a accentuat pe "copacul" acela, in loc se se axeze pe ninsoare si zapada. Dar, fiecare cu perceptiile sale. Se incadreaza bine in tema, asa ca o votez.

In afara de poza fara titlu, toate consider ca s-au incadrat bine in tema. La Heart of Winter insa executarea o trage in jos, desi in idee este draguta.

Felicitari inca o data autorilor pozelor si nu uitati sa va luati prajinile cu voi cand mai postati, sa puteti ajunge si la nasul "criticilor".
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. - de Ang. - 18-12-2011, 07:40 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Daria - 18-12-2011, 08:15 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de DiZ - 19-12-2011, 04:03 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Rain - 21-12-2011, 08:01 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Ang. - 21-12-2011, 08:35 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Aggie - 21-12-2011, 10:54 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Ang. - 24-12-2011, 10:09 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. - de Ang. - 26-12-2011, 12:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.985 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM Decembrie. Ang. 10 4.976 08-12-2011, 04:44 PM
Ultimul răspuns: History
  POTM august - Vot + Rezultate! AlerimxD 9 4.713 31-08-2011, 08:19 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM iulie ~ Vot + Rezultate. AlerimxD 9 5.098 31-07-2011, 07:41 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale AlerimxD 15 10.404 08-01-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)