Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

POTM Decembrie - Vot. + Rezultate.

#2
Old times.
Seamăna a iarnă, dar nu mă atrage. Nu știu de ce, poate pentru că acolo scrie mare și lat CIZMĂRIE și TAPIȚERIE, dar nu cred. De fapt, nu-mi place pentru că la mine iarna înseamnă mai mult Spiritul Crăciunului, voioșie, și din păcate fotografia această nu-mi exprimă așa ceva. Îmi dă senzația de melancolie mai mult. Oricum, fotografia este reușită, dar nu îndeajuns încât să îi acord votul meu.

Once upone a time.
Mddmdmdmd... asta chiar nu este iarnă, nu știu ce ai vrut să faci, ce ai vrut să exprimi prin fotografia asta, dar numai iarnă nu exprimă. Culorile sunt foarte frumoase, dar scrisul ăla strică și tipul ăsta de fotografie deja mi se pare comună. Copacii nu au frunze, dar zăpadă nu este. Când s-a zis că iarna nu este doar zăpadă, eu m-aș fi gândit la Crăciun. Dar din păcate nu te-ai încadrat deloc în temă + de asta, mai degrabă tema pozei ar fi toamna, sau idk, tristețe.

Fără titlu.
Vaiii, dar asta chiar îmi place o.O. Border-ul este ok, mă duce cu gândul al un film și chiar ți-a ieșit. Adică firul cu zăpadă este așa de gingaș și parcă ar niște speranțe agățate de frânghie, seamănă a fi speranțele de dinaintea Crăciunului. Poate mergea ca firul să fie puțin mai jos, dar cu toate acestea este o fotografie reușită. VOTEZ.

Heart of winter.
Mduh... Asta chiar nu-mi place. Partea tehnică-i bună, dar ideea nu prea. În temă de încadrează nu am ce spune, dar ideea nu este prea bine pusă în practică. Când faci o fotografie te uiți și la detalii, detaliile fac diferența. Când mă uit la frunza de jos văd zăpadă pe ea, dar și apă dacă ești atent/ă. Este tipul ăla de zăpadă apoasă - eu am așa ceva pe toate plantele din fața casei - care nu dă deloc bine în poze + de asta, sunt doar niște frunze.
* și poza de mai sus este decât o frânghie cu zăpadă, dar totuși eu am interpretat altceva, deci să nu zică cineva că și aici este aproape la fel doar că-s frunze+zăpadă.

Dileme sub zăpadă.
Îmi place, chiar foarte mult. Ninge, este un alb așa de liniștitor și acea bucată de copac - sau ce o fi, whatevă - seamănă cu vârful unui brad sau cu o cană de speranță cu zăpada aia înăuntru - da, am ceva cu speranța - și se încadrează perfect în temă. Puteai să iei poate și alt unghi, dar și ăsta-i foarte bun. Apropo, ideea este strălucită. Mi se pare cea mai bună fotografie din toate. VOTEZ.

Ultima fotografie este preferata mea pentru că se încadrează cel mai bine în tema Iernii și calitatea pozei și detaliile tenice sunt de remarcat. Detaliile se văd foarte bine.
Și fotografia fără titlu îmi place foarte mult pentru că și ea se încadrează după ppărerea mea în tema iarna și mi se pare cea mai reușită dintre toate - asta după ultima poză -.

[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. - de Ang. - 18-12-2011, 07:40 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Daria - 18-12-2011, 08:15 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de DiZ - 19-12-2011, 04:03 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Rain - 21-12-2011, 08:01 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Ang. - 21-12-2011, 08:35 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Aggie - 21-12-2011, 10:54 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Ang. - 24-12-2011, 10:09 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. - de Ang. - 26-12-2011, 12:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.950 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM Decembrie. Ang. 10 4.942 08-12-2011, 04:44 PM
Ultimul răspuns: History
  POTM august - Vot + Rezultate! AlerimxD 9 4.670 31-08-2011, 08:19 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM iulie ~ Vot + Rezultate. AlerimxD 9 5.070 31-07-2011, 07:41 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale AlerimxD 15 10.315 08-01-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)