Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rebel cu Sange Regal

#5
hei....am revenit si eu pe aici dupa o lunga perioada de timp :D sper sa va placa acest capitol :*


Capitolul III

Semanau leit. Ambele se bagau unde nu le fierbe nasu. Daca ar avea nasul mai mare si parul mai ciufulit, ar arata exact ca o vrajitoare. Mda, stiu sunt cruda, dar asta e purul adevar. Ma ridic dupa canapea si ma duc in casa. In timp ce inaintez pe holul care parca nu se mai termina, observ ca usa camerei lui Zayn era intredeschisa. Nu-mi ia nimeni gatu daca ma uit putin nu?
-Wow.
Acesta a fost cuvantul cand i-am vazut camera. Culoarea prodominanta era albastru, iar jumatate din peretele stang al camerei era geam. Patul era in partea dreapta a camerei, drept in fata avea sifonierul, televizorul era asezat pe o masuta mica oblica cu patul, pe jos avea vreo doua perne si pachetul cu tigari. Tipic baietilor e dezordinea, dar camera lui era destul de ingrijita. Cum te uitai in stanga mai era o usa care ducea la baie.
-Frumos nu?spuneo voce care venea din spatele meu.
Era Zayn care tocmai intra in camera. Pune mainile in san si ma intreaba cine mi-a dat voie sa intru in camera.
-Pai, nimeni. Usa era intredeschisa si mi-am permis sa intru.spun eu in timp ce ma indrept spre usa.
-Curiozitatea a ucis pisica.
Dupa ce a spus asta a inchis usa. Mda, nu foarte ospitalier. Ma indoiesc ca acesta are prieteni. Aud o voce care ma striga si cobor jos. Acolo il vad pe tata cu bagajele mele. Zambesc si apoi ii multumesc. Nu apuc sa urc doua trepte ca acesta spune ca maine are o intalnire si daca vreau sa merg cu el. Stau cateva secunde pe ganduri si apoi ii spun ca mi-ar placea. Urc scarile si ma duc in camera pentru a despacheta. Defapt…de ce sa despachetez? Eu vreau sa-mi redecorez camera… O sa le las asa pana redecorez. Ma uit la ceas si vad ca era deja ora optsprezece. Cobor jos si incep sa ma uit cand in stanga cand in dreapta, nestiind unde este bucataria. Inchid ochii si incep sa ascult cu atentie ce se petrece in jurul meu. Aud multa galagie ce vine din stanga asa ca intru pe a doua usa. Nu am intrat pe prima deoarece acolo era biroul tatei. Se pare ca nu nimerisem unde trebuie. Erau vreo doi bucatari un majordomn si doua servitoare.
-Nu va suparati, ati putea sa-mi spuneti si mie unde se tine masa?intreb eu afisand un zambet nevinovat pe fata.
-Urmeaza-ma.spune o femeie mai plinuta cu o tava in mana.
Aceasta iese pe o alta usa care duce intr-o sala unde se afla o masa mare si unde toti erau asezati la ea. ii multumesc doamnei si ii salut pe cei de la masa. Ma asez langa bunica mea si incep sa studiez fiecare persoana in parte. Clarissa si mama ei imi aruncau fulgere din priviri dar nu le-am luat in serios.
-Tata, ai putea sa-mi spui cine este aceasta taranca si de ce sta la masa cu noi? Servitorii trebuie sa stea la bucatarie.spune Clarissa cu un accent enervant.
-In primul rand nu este servitoare si in al doilea rand invata bunele maniere.imi ia apararea Grace.
Vad pe cineva cum se aseaza langa mine si observ ca era Jaicob. Zambesc in sinea mea si apoi ma uit la Clarissa cum suna dintr-un clopotel. In momentul ala observ o alta servitoare, de data aceasta una mai slabuta si cu o fata de vipera cu vine la ea, iar aceasta ii spune ceva la ureche si apoi zambeste la noi. Cate fite pe capul ei.
-Si? Ai de cand sa stai mult pe aici?ma intreaba Clarissa servindu-se din platoul cu friptura.
Cand a auzit intrebarea Jaicob si-a intors privirea spre mine.
-O sa stau atat cat este nevoie.spun eu taind friptura.
-Si cam cat este nevoie?continua ea cu un zambet insuportabil.
-E la interogatoriu cumva?o intreaba Jaicob. Mie ca o sa stea mai mult pe aici decat o sa stai tu.
-Zayn!!striga tata la el.
De ce a strigat? Are dreptate. Mi-e ca peste doua luni o vad cum pleaca cu coada intre picioare. Ma uit cu coada ochiului la Zayn care manca linistit. Eu daca eram in locul lui, ori ma luam in gura cu tata ori plecam de la masa. E puternic baiatu. Acum ce subiect sa abordam? Cand eram la masa cu mama, mereu discutam despre ceva. Oare ei nu fac la fel? Doar stau si mananca? Cred ca o sa am de lucru cu ei.
-Si unde inveti?ma intreaba Miranda cu un aer de mare doamna.
-Sunt la Liceul de Arte din L.A., clasa a X-a B, astazi am intrat la Blue Way.
-Ha, cea mai proasta scoala de arte din oras. De ce te-ai mai inscris la ea daca e doar pe timp de vara? Pentru premiul de la sfarsit?ma inteapa ea sperand ca voi afirma.
-Nup, mama are un salariu foarte bun, nu am nevoie de acei amarati 10.000 de dolari.spun eu cu un zambet mare pe fata.
-Daca nu merge la scoala unde merge fiica ta inseamna ca e o scoala proasta?intreaba Zayn in timp ce se sterge pe maini si se ridica de la masa.
-Treci imediat la loc, spune Miranda cu o voacea putin ridicata. Nu stii care sunt regulile? Ma asteptam de la aceasta tarancuta, nu de la tine.
-Am treaba.spune el si apoi iese din camera.
Beau o gura de suc de portocale si apoi ma ridic si eu. Miranda vrea sa spuna ceva, dar se opreste cand il vede si pe tata ca se ridica. Urc scarile,iar cand ajung la etaj aud cum cineva canta la chitara. Simt cum cineva imi pune mana pe umar, iar cand ma intorc il vad pe tata. Acesta imi face semn sa tac si sa-l urmez.

Sfarsitul celui de-al treilea capitol

Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum



Răspunsuri în acest subiect
Rebel cu Sange Regal - de Zuzy Is Angell - 30-08-2011, 10:53 PM
RE: Rebel cu Sange Regal - de Akane Hime - 31-08-2011, 12:44 PM
RE: Rebel cu Sange Regal - de Zuzy Is Angell - 06-09-2011, 01:29 PM
RE: Rebel cu Sange Regal - de Akane Hime - 06-09-2011, 05:13 PM
RE: Rebel cu Sange Regal - de Zuzy Is Angell - 23-06-2012, 10:05 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sange pe zapada sikshot 0 1.900 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.572 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Iubire imbibata in sange ***Sayu*** 1 2.089 03-04-2012, 08:34 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Contur de sange [+16] Papple 2 2.122 21-02-2012, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Trecut patat de sange Cookiesor 1 2.020 14-07-2011, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Juramant de Sange Crissu'Blacker 2 2.268 07-07-2011, 12:55 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker
  Dragoste si/pentru sange [vampires] Ichigo. 1 2.118 02-07-2011, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.679 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Dublu V+Sange= ? [+18] Dark Heart 6 4.255 04-03-2010, 07:50 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Ingeri si sange Bloody_Alice13 23 12.423 31-10-2009, 12:00 AM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)