Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie

#1
Varsta minima:- Nu sunt foarte sigura in privinta asta, as avea nevoie de ajutor. Nu am folosit limbaj obscen, ci doar cateva cuvinte "urate".
Gen: Comedie ( presupun).
Limba:romana
Observatii cu privire la continut:Personajele sunt destul de OOC (mai ales Sasuke) , sper ca nu am jignit personajul preferat al nimanui.
Tipul de comentariu solicitat:Avansat.
Cateva precizari: Fic-ul acesta e facut in colaborare cu prietena mea cea mai buna ce va veni curand pe forum. E prima noastra incercare de parodie, pana acum am facut numai chestii siropoase. Nu stiu de ce nu se vad alineatele, sper sa nu va deranjeze asta.Spor la citit si sper sa va placa ceva-ceva!

Disclaimer:Nu detin nici un personaj ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Sange rece ca gheata-Partea 1

- Si atunci senpai…masinuta a facut BOOM ! Exact cum ti-ar placea tie !
- Incerc sa lucrez aici, idiotule !urla Deidara concentrat, frecandu-si tamplele.
- Dar senpa-…
- Tobi, taci !tipa Hinata la randul ei. Sasori, vino sa vezi ce reclama cretina a putut sa faca Pain. Mai reclama ca asta nici nu se putea!
- Ti-am spus sa nu te mai stresezi, dovlecel, spuse Sasori si se ridica din pat sa se uite la lucrul ce ii scotea ingerasul ( sau nu ) din sarite :
“Akatsuki. O grupare draguta cu orientari la fel de dragute, cu membri veseli si voiosi, a caror principala activitate e jocul de sah si rummy intre cursurile de tricotaj si ora telenovelelor mexicane. Va asteptam cu drag la sediul nostru de pe strada Zambilelor numarul 10.”
Pain privea mandru fluturasul colorat cu noua lor reclama si afisul de pe net. Daca nici asa nu aveau sa faca rost de lume fraiera pe care sa o tin pe post de cobai si sa faca experimente pe ea, atunci nu mai ramanea decat sa faca reclama televizata, iar asta presupunea sa il imbrace pe Itachi in costum de dansatoare de hula, lucru ce nu ii prea convenea.
Sasori o mangaie pe Hinata pe cap, cu miscari incete, ca pe o pisica, sa o calmeze. Din pacate, avu loc contrarul. Intr-o clipita, fata stranse din dinti si isi baga la propriu pumnul in monitor :
-Ti-am spus nu te mai stresezi, dovlecel, sau iti creste tensiunea.
El ofta. Din fericire, toti membrii Akatsuki se obisnuisera de aproape 2 ani cu iesirile violente ale dragelor lor colege, Sakura si Hinata.
Sasori, mai ales, incepea sa considere chiar dragalase distrugerile necontrolate ale iubitei lui. Itachi insa inca mai strangea din dinti cand bombonica de Sakura ii transforma mobila in rumegus.
Cele doua erau logodite. Inimile lor erau promise si nu aveau voie sa se razgandeasca ( pe bune, le-ar lua glandele daca ar face-o ). Ele parasisera Konoha la putin timp dupa ce Sasuke fusese prins si intemnitat. Motivul era inca invaluit in mister, lacrimi din partea camarazilor lor si cautari nesfarsite. Totul era insa in zadar. Nu aveau nici cea mai mica sansa de a le gasi. Pe de alta parte, nici ele nu aveau cea mai mica dorinta in a se intoarce.Vechile Sakura si Hinata nu mai existau, palisera o data cu amintirile lui Sasuke si Naruto si cu sentimentele risipite pe cine nu trebuie. Si aveau si un nou motto : ‘’ E sexy sa fii malefic. ‘’
In Konoha, Gaara mergea agale spre temninta ( parnaie, mititica, inchisoare, balamuc, facultate, puscarie, racoare, zdup…hmm cate sinonime pentru un singur cuvant.Oare cate sunt? Maine cer un DEX sa verific).
Cu un cosulet din rachita pe brat, Gaara ii ducea mancare lui Sasuke. Se stie ca in parnaie mancarea ( adica acel terci gri si gretos de ovaz, pe care si un cal l-ar considera bun de folosit ca ingrasamant) lasa de dorit. Cei mai apropiati si fara treaba prieteni ai lui Sasuke veneau din trei in trei zile sa ii aduca o prajitura cu ciocolata ( fara ciocolata…dumnezeu stie ce era de fapt in ea) facuta de insasi lady Tsunade, tocanita de mistret ( mandria lui Anko, chiar ea prindea mistretul si culegea legumele din gradinile vecinilor) si o sticla de alcool de la farmacie.
Cu totii il primisera inapoi cu foarte multa dragoste pe Sasuke, ce dadea dovada de o cainta nemaivazuta ( sa nu mentionam ca muuultora le era frica de Naruto ce jucase un rol foarte important in lejera acceptare inapoi a ultimului Uchiha ) .
Gaara isi luase vacanta si venise cu fratii lui in Konoha, nu numai la rugamintile insistente ale crudei Temari de a-si vedea prietenul, ci si pentru ca ii era dor de Naruto-viitorul lui coleg Kage. Kankuro venise doar sa stea cu ochii pe dragul de Shikamaru. Avea dreptul la maxim 1 metru jumatate de apropiere de Temari inainte sa il faca una cu pamantul.
In fine, Gaara trebuia sa se intalneasca cu Naruto in fata celulei, dar in loc de blond, Gaara da de Shikamaru :
-Unde e Naruto ? intreba el, cautandu-l cu privirea.
- La spital.A facut toxiinfectie alimentara dupa ce a mancat ramen ieftin de pe raft, spuse Sasuke. Aia e mancare ?se agita el ca un animal intr-o cusca, brusc hamesit.
-In orice caz, zise Shikamaru plictisit, ar trebui sa plec in misiune cu el.Iar daca el nu e aici…
-Mancareeee, striga Sasuke, intinzand mainile printre gratii dupa cos.
-Pot veni eu, spuse Gaara. Oricum nu am nimic mai bun de facut.
Cei doi au plecat din asa-zisa inchisoare, ce era de fapt o pestera ce se putea surpa oricand peste bietii sobo…adica prizonieri :
-Si ?In ce consta misiunea ?intreba serios baiatul cu par caramiziu.
-Se pare ca le-au detectat pe Sakura Haruno si Hinata Hyuuga. Mergem doar sa spionam, sa ne asiguram ca ele sunt, nimic mai mult sau mai putin. Sunt in cuibul de viespi a lui Akatsuki si nu am avea nici o sansa.
-Bine. Dar de cand se ocupa cei ca tine de asa ceva ?mormai Gaara fara sa fie auzit.
Si-au luat amandoi o ora sa le spuna la apropiati ca pleaca si au parasit satul.
What doesn't kill you makes you stronger.


#2
Hmmm....pentru inceput ficul pare destul de promitator. Bineinteles ca nu ma pot pronunta in privinta detaliilor tehnice, cum ar fi naratiunea, dialogul, descrierea si toate acestea, mai ales ca la ora asta eu nu procesez prea bine. In fine! Inapoi la ficul tau! Mi se pare destul de reusit si amuzant pentru o parodie, chiar ati reusit sa imi aduceti zambetul pe buze. Mi-a placut foarte mult reactia lui Sasuke, acel strigat entuziast! Mi-a adus aminte de prietenul meu. :X Ce as putea sa ma spun...mult succes in continuare si sper sa nu renuntati la fic.

PS: Imbracati-l pe Itachi ca dansatoare de hula! =p~ pretty pleaseeeeee



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sange pe zapada sikshot 0 1.889 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.713 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.197 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Iubire imbibata in sange ***Sayu*** 1 2.069 03-04-2012, 08:34 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Contur de sange [+16] Papple 2 2.104 21-02-2012, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Trecut patat de sange Cookiesor 1 2.006 14-07-2011, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Juramant de Sange Crissu'Blacker 2 2.242 07-07-2011, 12:55 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker
  Dragoste si/pentru sange [vampires] Ichigo. 1 2.068 02-07-2011, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Gheata patata(titlu nedefinit) AyumiHamasaki 4 3.424 27-04-2011, 09:50 PM
Ultimul răspuns: AyumiHamasaki
  Viata pe Gheata Alle 5 4.528 27-04-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)