Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul vietii[+18]

#1
[i][b]Lectura placuta
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din animeul/mangaul Naruto si nu fac profit pe urma lor.
Doresc critica dura :P

Capitolul 1 Ganduri ascunse in adancul inimii


Unii spun ca dragostea este venita de la Dumnezeu, altii ca este venita de la cel rau, insa eu ii cred pe cei care spun ca e de la cel de sus. A iubii inseamna sa-l faci pe cel de langa tine sa fie fericit, fara a astepta ceva in schimb. Nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca, oricat de mult ti-ai dori e imposibil sa speri la asa ceva. Am incercat asta pe pielea mea si stiu cum este. Viata mi-a dat o lectie dura si acum inteleg de ce. Niciodata nu am ami vazut o persoana mai ciudata ca mine. O fata care sa se indragosteasca de un baiat care doar ii vorbeste frumos si se comporta dragut. Poate pentru ca mereu am fost batjocorita de baietii si niciodata nu am avut curajul de a-l privi pe unul in ochi. Chiar daca ei isi bateau joc de mine de fiecare data , nu i-am urat. Mereu am stiut ca fiecare are cate o parte buna in el si ca nimeni nu se comporta urat decat atunci cand are o problema, sau i s-a intamplat ceva. Cand suferi, ii faci rau si celui de langa tine pentru ai arata cata durere ai tu in suflet. Incerci sa ceri ajutor in acest fel, cauti un umar pe care sa plangi, insa nimnei nu intelege de ce faci asta. Am reusit sa imi dau seama de lucrul asta si am inceput sa pun suflet in orice persoana pe care am cunosct-o chiar daca ea mi-a facut ceva la un moment dat , am reusit sa iert.

A existat odata cineva de care m-am indragostit. A fost o minune in viata mea, dar toti stim ca pentru o clipa de fericire trebuie sa platim cu o clipa de tristete. Orcicat l-as fi iubit eu pe acel baiat , el niciodata nu s-ar fi uitat la mine. Era indragostit de alta fata, care putea face mai multe lucruri spre deosebire de mine. Conditia mea fizica a fost intotdeauna cea care m-a izolat de ceilalti, cea care i-a facut sa se indeparteze de mine, ea a fost piedica care nu m-a lasat sa simt dragostea adevarata. De la trei ani stau intr-un carucior cu rotile, am nevoie de cineva care sa stea permanent langa mine si sa ma ajute sa ma misc. Cand am fost mica am suferit un accident de masina, astfel am ramas fara forta in picioare. Nu sunt suparata pe acest lucru. Nu sunt suparata nici pe Dumnezeu ca m-a ales pe mine sa suport asta, ba chiar ii sunt recunoscatoare ca astfel am reusit sa vad lumea cu alti ochi, lasand aparentele si mastile de-oparte. Ii multumesc ca a fost mereu langa mine si m-a ajutat sa privesc in sufletele oamenilor. De fiecare data cand ies pe strada si ma uit in ochii cuiva nu vad decat tristete, durere si dor. Rar intalnesc ochii plini de viata si de fericire, iar acesti de obicei sunt la sufletele tinere, care inca nu au facut cunostinta cu durerea. Simt atunci cand cineva ma priveste insistent si sta si se gandeste la cum m-as putea simti cand se rade de mine. Nimeni nu a reusit vreodata sa vada ce gandesc si ce simt. Pentru a va ajuta, am sa va spun, nu simt nimic. Nu ma doare atunci cand sunt ranita, nu ma doare atunci cand sclipirea din inima cuiva se stinge, nu am doare cand ma gandesc la cum ar fi putut fi daca as fi mers. Nu ma doare cand sunt izolata, sau respinsa. Am devenit imuna. Stiu ca sunt speciala intr-un fel si asta ma bucura. Pot vedea in inima orcui. Pot simti ce simte celalalt si le pot vindeca ranile sangerii.

Stau si privesc norii si incep sa devin invidioasa. Mi-ar fi placut si mie sa pluteasc ca si ei, sa zbor si sa vad atatea locuri minunate. La numai saisprezece ani ai mei imi dau seama ce e bine si ce este rau, insa nu ma plang. Stiu de ce este acesta destinul meu si pot spune ca sunt onorata sa trec prin atatea lucruri grele , ca sa salvez anumite suflete. Sirul gandurilor imi este intrerupt de mama care incepe sa ma conduca catre scoala. Nu stiu ce m-as fi facut fara ea. Intotdeauna ochii ei blanzi si calzi imi alinau durere ce exista odata. Astazi este ultima zi, ultima zi de-a opta. O lacrima stinghera mi se scurge pe chip , stiind ca am sa ma despart de colegii mei cu ajutorul carora am trecut prin atatea. Mi se deschide usa clasei si....


Nextul dupa 5 commuri :P este primul meu fic de +18 deci sper sa-mi iasai :-s >:D<[posturi unite]
Daca cumva veti gasi ficul pe alt forum tot al meu este, insa nu cred ca va fi vreo problema fiinca l-am blocat, continuarea va fi gasita numai aici :D:)
Stii bine , te iubesc
Oare fac bine, sau gresesc?

[Imagine: dress,girl,heart,road,sky,love-53b1eb06d...c550_h.jpg]

Se spune ca vremea-i frumoasa atunci cand in suflet e soare..
Se spune ca ploaia-i mai rece atunci cand in suflet te doare...

I never stopped loving you,
I just stopped showing it!

[Imagine: cry.jpg]
The day i`ll stop lovin` you
Is the day When I close my eyes forever!




Răspunsuri în acest subiect
Jocul vietii[+18] - de DemoniqueAngel - 14-06-2011, 10:30 AM
RE: Jocul vietii[+18] - de Rose ^^ - 14-06-2011, 10:56 AM
RE: Jocul vietii[+18] - de Alee - 14-06-2011, 12:24 PM
RE: Jocul vietii[+18] - de Andreeea - 15-06-2011, 07:07 PM
RE: Jocul vietii[+18] - de DemoniqueAngel - 27-06-2011, 09:39 PM
RE: Jocul vietii[+18] - de Miranda. - 22-07-2011, 09:20 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocul dragostei. Grubbie 4 2.665 05-12-2011, 08:15 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  Jocul dragostei mady 12 6.716 23-09-2010, 08:27 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Iubirea este jocul Morti ! Vampire Soul 0 1.965 02-03-2010, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Vampire Soul
  Jocul de cuvinte SakuyaRena 4 3.382 02-11-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: fake_fate
  Intrata in jocul vietii Sakura_night_girl 5 4.311 26-10-2009, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Sakura_night_girl
  Jocul mintii Zambet.cOlOrAt 8 4.585 24-07-2009, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Selena.
  Jocul de-a dragostea [+18] [explicit content] DeeXD 13 8.650 10-05-2009, 08:15 AM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)