Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Povestea unei adolescente...

#10
7.Lucrurile se schimba


Desii nu vroia sa recunosca,fata se simtea foarte bine.Ea uita complet de Coshiro si celelalte lucruri.Blondul o lua da barbie si ii ridica incet capul.Isi apropie incet buzele de ale ei.Instinctiv fata inchise ochii i-ar buzele celor doi se contopira intr-un sarut pasioanal si plin de tandrete....Dar oare....bruneta avea habar de va urma?
Dupa cinci minute,fata parca se trezi dintr-un lung somn si rupse sarutul.Isi acoperii gura cu mana dreapta iar roseata foarte vizibila din obraji se intensifica.Nu stia de ce permisese acel sarut sau macar de ce il rupsese.Fara sa spuna nimic se ridica de pe banca si incepu sa fuga.Nu stia incotro alerga.Singurul lucru pe care il stia era ca a dat dovada de slabiciune si ca....s-a indragostit....
Hisashi statea pe banca foarte relaxat si sadisfacut.Zambetul malefic de pe fata lui ii dadea un aer de demon.
De el se apropie incet un baiat imbracat in niste haine m-ai ciudate.Avea un tricou foarte larg si lung,verde deschis,o pereche de blugi largi,de asemenea,de culoare verde inchis si stransi cu o curea neagra putin vizibila datorita tricoului.La gat purta un lant lung cu un pandantiv in forma de cerc.Acel baiat era Shin.
-Buna,amice!Cum iti mai merge?intreba verzuiul ce zambea copilaros.
-Am castigat!spuse amicul lui zambind si mai malefic cu si mai multa rautate.Ti-am spus ca e o fata naiva si in cel mult trei zile termin cu ea.Nu mai e mult pana imi propune sa ma culc cu ea.continua Hisashi cu acelasi zambet pe fata.
Shin asculta fara sa spuna nimic.Nu-i convenea situatia.Miyu chiar parea o fata diferita si foarte sensibila.
-Felicitari.....spuse scurt verzuiul dupa care lasa capul in jos si se pregatii sa plece de langa blond.
Acesta observa reactia ciudata a amicului lui si-l apuca de mana intorcandu-l spre el.
-Ce s-a intamplat cu tine?Esti.....diferit!Imi spui ,,Felicitari" si pleci.Nu este stilul tau.....Sau poate ca......Te-ai indragostit de ea?intreba blondul mirat dar in acelasi timp nedumerit.
-Esti nebun?!tipa Shin in timp ce-i dadu mana amicului sau de pe umarul lui.Nu m-am indragostit de ea!Am o intrebare!Iti pasa macar....catusi de putin...de ea?
-Sincer nu!Insa....ai uitat pariul de acum un an?Parca tu spuneai:,,Hei!Hai sa punem un pariu!Crezi ca poti sa saruti toate fetele care sunt in liceu si care vor venii?Desigur de aceeasi varsta sau mai mici decat tine.".Nu ai zis tu asta?
-Ba da dar.....Miyu e diferita...E o fata foarte draguta si sensibila....Chiar nu ai de gand sa iti faci o iubita permanenta?intreba Shin care zambea crezand ca-i va schimba starea blondului care va spune:,,Ai dreptate.Miyu e fata potrivita!".Dar reactia acestuia a fost diferita.
-Esti prea moale.....si cu acestea fiind spuse de blond,pleca lasandu-si prietenul singur.
-Eu sunt prea moale?....Tu esti prea prost!striga Shin care se freca putin pe cap dupa care pleca spre clasa lui.
Miyu se afla rezemata de un perete din beton al scolii.Corpul ei era rece i-ar aburii provocati de respiratia ei calda se ridicau in aer pierzandu-se m-ai apoi prin vantul puternic ce sufla nemilos.Se tot gandea la sarut,la ochii blondului,la spusele lui,la gesturile facute de acesta...Toate pareau scoase dintr-un basm.
-Hisashi....soptii ea in timp ce privea cerul plin de nori gri ce prevesteau o ploaie puternica.Constientiza prea bine faptul ca pana acum s-a mintit pe ea insasi ca nu va iubi sau nu se va indragosti de nimeni altcineva decat Coshiro.Acum il iubea pe Hisashi.Un zambet de fericire ii aparu pe chip.Blondul a spus ca ea va fi iubita lui si a si sarutat-o.Asta insemna ca o place...Cel putin asa credea ea...
-Miyu!se auzi o voce de fata din dreapta ei.Bruneta intoarse incet privirea si o vazu pe Nina.Acesta parea ca a fugit mult.Ea veni si isi imbratisa prietena.
Miyu era foarte confuza.Ce se intamplase?In scurt timp aparura si Cozino si Aly.Ele aveau o fata trista de asemenea.
-Fetelor.....ce s-a intamplat?intreba inofensiva Miyu.
-Miyu......spuse incet Aly.Poate ca nu stie inca.....spuse incet Aly uitandu-se spre Cozino.
-Miyu,Hisashi....te-a sarutat,nu?spuse Cozino devenind putin serioasa.
-D-de unde sti?Pai da....si m-am...m-am indragostit de el!spuse Miyu fericita insa si rosie in obraji.
-Miyu......spuse incet Nina....Hisashi si-a batut joc de tine....A venit in clasa si m-ai multe fete au sarit pe el si l-au intrebat daca ceea ce a spus atunci....chestia cu iubita e real......
-....el a zis:,,Nu!Cum sa fie adevarat?si rase zgomotos.Am terminat si cu ea."...completa Aly.
-E un nemernic!Va plati!spuse si Cozino ce stranse din pumn.
Miyu,la auzul celor spuse de prietenele ei cazu in genunchi.Oare chiar era adevarat?A fost doar o marioneta in mainile papusarului ce a facut-o sa aiba incredere?Pamantul parca ii fugea de sub picioare.Simtea o durere mare in suflet.Lacrimile au inceput incet,una cate una sa-i curga pe obraz.
In clasa Hisashi statea intr-o banca cu un baiat.Profesorul intarzia foarte mult.Mai era o jumatate de ora si prima ora s-ar fi sfarsit i-ar dupa aceea elevii puteau pleca acasa.Pana la urma era doar prima zi de scoala.Blondul privea pe fereastra norii.Nu stia de ce dar simtea nevoia sa ii mai simta brunetei buzele,vroia sa-i mai vada chipul si sa ii stranga in brate corpul.Se freca la ochi dupa care scutura putin capul.
-,,Ce naiba am?Revino-ti idiotule!Doar nu......"isi spuse el dupa care zambii fals.,,Nu,nu se poate....".
Lacrimile lui Miyu curgeau in timp ce gandul lui Hisashi zbura departe.....spre o fiinta cu parul brunet,ochi albastri si infatisarea unui inger....

Merci pentru comentarii insa episoadele,pana la 9 sunt deja scrise...deci eu doar trebuie sa le postez:DIlikeyou nu m-am suparat.....Multumesc pentru ca mi-ai atras atentia.....offf vom vedea daca o sa ma perfectionez sau nu....si iuliana multumesc foarte mult!:-*



Răspunsuri în acest subiect
Povestea unei adolescente... - de Hana-chan - 15-10-2008, 10:34 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de JavaLeen - 18-10-2008, 02:52 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de Hana-chan - 12-11-2008, 11:07 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de Hana-chan - 14-11-2008, 08:13 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de Hana-chan - 22-11-2008, 10:13 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de Hana-chan - 05-12-2008, 10:46 AM
RE: Povestea unei adolescente... - de Alysu - 05-12-2008, 06:02 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de Hana-chan - 05-12-2008, 06:12 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de Kali?! - 05-12-2008, 10:26 PM
RE: Povestea unei adolescente... - de Hana-chan - 10-12-2008, 07:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.137 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Flacăra stacojie. Povestea se repetă SnowFlake. 18 6.233 13-06-2011, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Povestea incepe acum ! Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ 50 25.591 21-05-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Povestea mea, poveste noastra . Îngeraşş 8 5.000 23-01-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Povestea unui nebun [+18] Little Star 9 4.968 20-01-2011, 11:00 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Viata unei adolescente Summer's 4 5.033 18-03-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Povestea ei ... Marra 1 2.143 01-03-2010, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Yuki `
  Jurnalul unei adolescente imature Little Star 4 3.337 16-12-2009, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Povestea lui Elyn si a lui Uto ellamanu 7 22.592 05-10-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Sora si Leon, Povestea mea. Zyspar 21 15.048 23-07-2009, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Minna-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)