Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nightmare of my life

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor

Nightmare of my life

Capitolul I

Cum a inceput totul.....

Pai... eu.. nu prea stiu cum sa incep... aaa.. gata am gasit cuvintele potrivite!

Cosmarul vietii mele a inceput in clasa a IV a cand doamna mea mi-a pus o porecla stupida si foarte urata. De atunci toti imi spun "buturuga" si rad de mine. Ce mi-as dori sa dau tipul inapoi... dar stiu ca este imposibil. Si nu era de ajuns o porecla stupida... si sa rada de mine... acum imi spun si sparta, si prin asta se refera ca sunt f****a de toti si desi nu-i adevarat. Spun ca sunt urata si desi chiar sunt frumoasa, ma trag de par, imi dau cu palmele in cap... nici nu mai vreau sa zic ce-mi mai fac si ce-mi mai zis.
De atunci tot asa o tin iar eu stau si ascult tot felul de porecle si cuvinte nu prea frumoase adresate mie.
Acum sunt in clasa a VIII a si situatia mea cam tot asa a ramas.
Acum ca mi-am prezentat viata mea nu tocmai roz ca si parul meu sa va spun cum ma numesc.
Numele meu e Sakura Haruno, am paisprezece ani, ochii verzi, parul roz cum am mai spus. Ce-mi place mie..
Pai mie imi place muzica coreeana, chinezeasca, japoneza, tibetana, indiana si celelalte inafara de manele.
Toti spun ca-s destul de ciudate gusturile mele in materie de muzica si de filme deoarece eu urmaresc filme coreene dar si filme precum Piratii din Caraibe, Ultimul razboinic al aerului, Circul ororilor : Asistentul vampirului, Land of the lost , Chemarea strabunilor, Snow at the Seven, si lista poate continua fara sa le adaog pe cele coreene(filme).
Si cred ca vreti sa va spun si ce fel arat la crop... pai sunt destul de inalta , mai exact am 1,65 si sanii ii am mici dar fundul il am bombat si destul de mare.
Azi este sambata deci am sa ies afara cu prietenele mele. Acestea poate ati crede ca se folosesc de mine dar ele imi sunt cele mai bune prietene de mici. Ele sunt Hinata o fata cu forme de mor baietii iar cealalta este TenTen.
Hinata este cum am zis o fata cu forme de mor baietii, are parl lung si negru iar ochii lila.
Tenten are parul lung pana aproape de fund dar spre deosebire de Hina ea il tine prins in doua coculete. Ea are parul castaniu si ochii caprui.
Ten nu prea iese afara dar Hina mereu iese afara cu mine si amandoua incercam sa scaam de Ino. Ea este o fata care poti sa spui ca ne este prietna dar este foarte enervanta si vorbeste "anapoda" asa spune mereu Hina. Pana acum ceva timp o suportam deoarece ea este in liceu cu Sasuke. Un baiat pe care nu l-am cunoscut inca fata in fata dar vorbesc mereu sau vorbeam ca de la o vreme este foarte ocupat.
Fetele mi-au spus ca este popular si frumos dar eu deabia astept ziua cand o sa ma intalnesc cu el fata in fata deoarece m-am mai intalnit odata cu un baiat care pot sa spun ca nu era.....
Acum sa revenim la camera mea .
Stau la calculator si ascult muzica si citesc fic-uri.
Ma uit la ceas si observ ca este 11:18 si ar trebui sa ma imbrac sa ies afara. Ma duc la dulap si ma uit cu ce sa ma imbrac deoarece maicamea nu ma lasa sa i-au pe afara toate hainele decat cele vechi care poate sunt rupte, scamosite, patate, care imi raman mici sau mai stiu eu ce fel de haine urate. De acolo imi scot o pereche de blugi care odata erau negru inchis acum sunt cam decolorati si o bluza albastra iar pe deasupra o geaca bleo. In picioare i-au o pereche de adidasi negri si acum sa-mi fac parul. Ma pieptan si imi pun o coronita neagra cu o floare cu tinte.
Ies afara si ma duc la Hina deoarece nu mai am minute sa o sun deoarece ea este in orange iar eu in vodafone si am numa douazeci si cinci de minute iar acum am sa ma duc la ea fara sa o sun sa vad unde e.
Daca nu o gasesc la ea acasa cred ca e la iubitul ei , Naruto. Este un baiat destul de amuzant, cu ochii albastri si nu prea am ce sa spun despre el. Dupa ce inchid calculatorul ies pe usa, inchid usa dupa care cobor scarile. Eu stateam la etajul patru dar pentru mine era usor de urac sau de coborat scarile. Ajung in fata blocului si observ ca pe banca sunt "dragutele" mele vecine care in fiecare zi de primavara sau vara ies pe banca cu cate o punga de seminte si incep sa barfeasca. Eu cum ies de dimineata pe afara si ma intorc in casa pe la cinci sau patru jumate le vad si cand ies si cand ma intorc si vad ca se uita si cred ca asteapta sa le dau un "duna ziua" dar sa astepte mult si bine pana le-oi da.
Ma indrept spre fostu meu bloc pana o vad pe Hina si o strig. Aceasta se opreste iar eu alerg spre ea. Pe drum...



Răspunsuri în acest subiect
Nightmare of my life - de Sho-Yo - 02-04-2011, 11:32 AM
RE: Nightmare of my life - de yaoi maniac - 02-04-2011, 12:26 PM
RE: Nightmare of my life - de Flash - 02-04-2011, 03:50 PM
RE: Nightmare of my life - de KarinaD - 02-04-2011, 04:23 PM
RE: Nightmare of my life - de Sho-Yo - 04-04-2011, 09:57 AM
RE: Nightmare of my life - de hiimera - 04-04-2011, 10:25 AM
RE: Nightmare of my life - de Flash - 04-04-2011, 06:52 PM
RE: Nightmare of my life - de Sho-Yo - 04-04-2011, 08:24 PM
RE: Nightmare of my life - de Nya. - 04-04-2011, 08:35 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nightmare Akie 1 2.268 23-08-2010, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 14.369 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  A dream or a nightmare ? ~~YuRa~~ 4 3.385 17-06-2009, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Nightmare nemo-chii 13 6.799 08-02-2009, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Apathy


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)