Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nightmare

#1
este primul meu fic deci fiti milosi va rog :
este vorba despre 2 fete care ajung sa aiaba intamplari paranoramre inca d ela o varsta foarte frageda Elizza si Amberr sunt 2 fete care la vasrta de 16 ani is povestesc intamplarile paranormale .
e ceva haotic si bun de nimic.
a si apropo ...e un capitol cu 2 povesti :D
NIGHTMARE
Capitolul 1 :Si moartea e o viata

10 Octombrie 2001(Eliza) ( scz stiu ca e ceea mai mare greasala de a incepe asa dar nush cum altfel )
era o zi ploioasa ,in tot orasul se luase lumina eram singura acasa cand am vazut in oglinda o fata de varsta mea care alerga de jur imprejurul meu
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#2
ideea fic-ului e foarte interesanta...imi place felul tau de gandire asupra suferintei fetelor...
la capitolul imaginatie excelezi, aici nu am nimic de comentat...
insa, incearca sa descrii mult mai mult sentimentele, sa faci cititorul sa simta cu adevarat prin ce durere insuportabila trece personajul.
deci: mai multa descriere...
greseli de tastare ai fosrte multe, si am observat ca repeti cuvintele, cum ar fi in fraza asta:
Citat:La aceste vorbe ,nu puteam scoate 2 vorbe .
puteai spune: La aceste vorbe, nu mai puteam scoate doua cuvinte.
sau ceva de genul... daca doresti neaparat sa precizezi cate sunete ar fi putut scoate...
cam atat am avut de "criticat", din pacate fic-urile horror nu sunt in domeniul meu. asa ca nu prea stiu ce sa-ti mai spun...
spor la scris si succes:bye::zuppy23:





#3
deci, m-am trezit de dimineata azi, asa ca am chef de cometarii :D
pai ce pot sa zic, actiunea am inteles-o, ideea e foarte buna, originala, dar ar trebui sa te concentrezi mai mult pe felul in care o povestesc fetele si pe gramatica...
nu sunt specialitatea mea ficurile horror, dar ma gandesc ca in capitolul urmator ne vei speria mai mult, am dreptate? "?
pe ansamblu e foarte bine, mai ales daca spui ca este primul tau fic!! eu iti urez succes la scris si sa pui nextu repede :)
ja ne !!
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#4
ok ai cateva greseli de tastare, dar sunt putine :D foarte dragut , dar fetele sunt surori, prietene sau...? "?
anyway... very cool :x plz next chapter repede :)
[Imagine: tek4eee5a237a8f92439567.png]

If I could fly, I'd fly to you ! :mean:

#5
hai cu continuarea de la povestea lui amberr :D si vine si capitolul 2 pe la vreo 11 jum :D
Continuarea :
Lesinasem si eram intr-un loc cu oglinzi ,o vedem pe femeia aceeaia ,in toate pglinzile ,alergam dupa ea ,si mi-am adus aminte ,ca nu o cunoasteam ,nu tsiam absolut nimic despre ea inafara de ,povestea macabra .
Imi soptea intr-una:
-Emy Osland ,Emy Osland ..spunea ea cu un glas deabia auzit .
-ce vrei de la mine ?..o intrebam printre mii de lacrimi deoarece era foarte speriata .
-Te rog am nevoie sa ma ajuti!
-Ce pot face eu ? sunt un copil ! ce ai vrea sa fac ?
Atunci la acele vorbe am simtit cum ,cineva ma loveste peste fata ,ca sa ma trezesc.
Dupa ce m-am trezit ,eram speriata si obraji imi erau rosi deoarece mama ma lovise sa ma trezesc .
II povestisem despre Emy ,ramasese stupefiata de cele auzite , si incetul cu incetul ma credea din ce in ce mai nebuna .
Dupa externare ,m-au dus zilnic la pshilolog iar aparitiile lui emy au incetat .
Pana la varsta de 12 ani am facut zilnic vizite la pshiolog pt a fi sigura ca nu se mai intoarce ,dra oate ca exista un motiv ,a fost un reportaj cu cateva zile ininte de ultimei ei apraitii,cum ca cadavrul a fost descoperit iar Dr.J.Jeferson a fost arestat pentru crima .A fost condamnat pe viata .
Dar intr-o zi mia venit ideea de a ,cauta cea despre emy osland pentru a afla mai multe despre ea .
Timp de 2luni am cautat date despre ea ,am gasit in ziarele e la biblioteca articole ,despre crime macabre ,acolo se afla si povestea lui Emy.Imi era frica sa citesc,dra mi-am luat inima in dinti si am citit.
Era un articol vechi de 5 ani ,se petrecuse chiar pe 15 decembrie 1999.
Ma bucur ca se treminase ,dar ceva era ciudat de ce se terminase asa de repede?si de ce se terminase asa ?
A zis sa o ajut ? dar nu apucasem decat sa ii zic pshologului despre ea si atat.
Era ciudat dar inca o mai visam ,dra o visam in forma ei umana si era fericita si imi multumea .dar nu stiam pentru ce?
1 an mai tarziu am descoperit pentru ce .
Psihologul meu m-a crezut si a ajut ca politia sa gasesca cadavrul si sa il arestese pe vinovat
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#6
Da...frumos...imi place foarte mult cum ai descris moartea femei si cum l-ai descris de mos...abia astept sa vad ve se va mai intampla..dar mi s-a parut ca intamplarile au fost povestite prea repede... dar in rept e suuper bine...oo.. nu prea am inteles fraza aceasta .."Se lasase tacerea om camera iar atunci un raset se auzi

#7
super capitolul:x... ma uimesti cu atata imaginatie macabra..
well... ca de obicei ai greseli de tastare...
Citat:Era un articol vechi de 5 ani ,se petrecuse chiar pe 15 decembrie 1999.
dupa ce ai scris fraza aia ar fi fost bine daca scrisi si articolul respectiv...
scuza-ma ca iti spun dar fraza aceasta este mult prea banala:
Citat:Stateam in fata focului si desenam ceva,tata statea si el si citea ziarul.
puteai descrie mai mult atmosfera din camera, avand in vedere ca era Ajunul Craciunului; bradul, sentimentele fetei cand desena acele portrete ale lui Mos Craciun
[quote]CU chiu cu vai le-am strans pe toate





#8
hmm...mi-a placut...ma intreb de ce...
:) just kidding...formidabil capitol sis!!!
as avea ceva de comentat, in legatura cu vesnicile greseli de tastare, dar in rest, e totul ok, si sunt sincera :)
abia astept nextu :*
gambate
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#9
Acel raset ..imi era frica era ,dinou El …stiam si tipam,si plangeam ,toti errau speriati ,de parca eram posedata ,il vedeam printre ei si spunea
“ nu te mai ascunde ,nu te mai ascunde
stai aici si vei fi ca mine ,
stai aici si vei fi ca toti cei lalti “
Speriata ,am lovito pe mama peste fata cu o papusa deoarece ,il vedem in fata ei ,apoi in locul in care statea ea .
Dupa cateva minute lucrurile s-au pototlit J
S-e trezisera parca dintr-un cojmar …eram speriata nu stiam unde sa fug! .Imi era frica ,era un monstru in fata mea si eu nu stiam ce sa fac , jucariile pe care trebuia sa le aduca copiilor ,erau chiar cadavre , iar mosul din povesti se transformasera in cel mai urat cojmar al meu !
Cum am vauzt ,ca fata mamei m,ele era plina de sange m-am speriat ,si am fugit din camera ,pe coridoarele casei ,si il vedem cu vine spre mine ,am fugit pana in camera de zi unde era bradul ,cand m-am indreptat spre brad .se auzeau multe ,plansete ,si cateva voci care imi cereau ajutorul .
“AJUTOR ,ELIZA ..TE ROG ..AJUTAMA “ …
Ajutor ….” Si se auzeau din ce in ce mai incet ..vocile .
Ajungand in ,fata bradului ,se vedea o fetita mica ce se juca cu niste papusi ,era imbracata intr-o rochita lunga ,rosie ,cu niste ciorapei albi si in picioare avea ,niste sandalute negre . O femeie inalta …imbracata in haine de menajera ,ii adusese o cana de cicolata calda si se adresa fetitei cu numele de “Ms.Amalia”.
Imi amntesc si acum dialogul dintre cele 2 persoane :
“-Ginger ,exista mos craciun ?”
- Ms.Amalia ce v-am zis eu pana acum .Sigur ca exista .
- Dar daca e un monstru ?
- Asta nu stiu .dar stiu ca exista si ca s aiti aduca cadourile ,trebuie sa dormi !
- Bine Ginger ,ma voi duce la culcare “
Am vazut cum aceea fetita se pune la culcare ,si era fericita ,numai ca ,la cateva minute dupa ce s-a pus in pat sa adoarma ,cineva a intrat in casa ,iar Servitoarele speriate ,au ieist sa vada cine este ,cand servitoarea Ginger s-a dus in bucatarie ,cum a intrat s-a auzit un tipat ,si ..o pata de sange se prelungea pe podea .
Fetita a coborat sa vada cine este avand una dintre papusi in mana ,cand a coborat ,a intrat in bucatarie iar ,ceea ce a vazut a facuto sa tipe si sa planga .
Inima ii batea cu putere …si ii era frica de ceea ce vedea .
Servitoarea ,intinsa pe podea ,era macelarita de acel “ mos “ ii taia fiecare ,particica din corp ,si sangele sajnea pe pereti ,albi acum rosiatici .
Fata se sperie si mai tare si lua un cutit ..de bucatarie ,si fugii catre acel “mos “, si ii infipse de 2 ori acel cutit ,in el .
Dar se ridica ,si lua ,un alt cutit de pe ,masa alaturata ,si a inceput sa se loveasca cu cutitul reciproc .
Amandoi au cazut intr-o balta de sange .
Dimineata cand ,Servitoarele o vazura cele 3 cadavre din bucatarie .Scoasera un tipat ascutit .
Cand am auzit acel titpat m-am speriat si m-am pus langa brad ,unde cand m-am asezat ,am simtit o mana pe umarul meu .Cand m-am intors era acea fetita “Ms.Amalia”
Plangea ,si imi soptea ceva la ureche .Nu im aduc amminte ce imi zicea dar am inceput sa plang .Cateva minute mai tarziu l-am vazut si pe “ mos” ,langa fetita cu un cutit in mana ,injunghindo ,de 3 ori in spate .
Fetita ,avea cateva lacrimi in ochi ,si inainte sa cada intr-o balta de sange m-ia zis “
“ sa cauti ,cartea ,sa cauti cartea “
Nu stiam despre ce era vorba ,eram inca .speriata nu stiam cine e acel mos si ce legatura avea Amalia cu el ..dar un lucru era sigur , vroia sa ma prinda.
Parinti mei impreuna cu pshioogul ,venira si ei in camera de zi ,eu eram intinsa pe jos ,si plangeam ,avand in mana un cutit ,si in cealata o papusa plina de sange .
Cand m-am intors cu fata spre papusa ,am observat ca semana cu Amalia ,am incpeut sa plang si mai tare ,cand in coltul camerei l-am vauzt pe acel mos ,cu capul amaliei in mana si plin de sange …
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#10
I`m the first :x. Am de criticat :-s. Am vazut multe greseli, credeam ca sunt de tastare pana am vazut ca ai scris de mai multe ori asa
cojmar - cosmar
s-e = se
:| si asa mai departe.... sunt mult mai multe...pshiolog ai scris de vreo 10 ori o.O de fapt e psiholog...
Greseli de tastare,greseli de ortografie si de gramatica...cam multe...
Si m-ai innebunit ...persoana I, persoana a III-a, persoana I, persoana a III-a o.O ... incearca sa relatezi la o singura persoana.
Stiu ca trebuia sa fiu miloasa..:-s Scuze...Nu-ti vreau raul...Vreau doar sa faci mai bine...:) Te rog nu te supara...
Apropo...ai un +rep de la mine :D.
And...HAPPY NEW YEAR! :*
Ja ne! ^^"
[Imagine: tek4eee5a237a8f92439567.png]

If I could fly, I'd fly to you ! :mean:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nightmare of my life Sho-Yo 8 5.370 04-04-2011, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Nightmare Akie 1 2.255 23-08-2010, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 14.310 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  A dream or a nightmare ? ~~YuRa~~ 4 3.361 17-06-2009, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)