Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[romance / comedy] Pasii spre inima inima ta

#21
Revin cu editul. :-)


Capitolul 8



Cand am ajuns in pragul usii si am deschis incet usa, tata m-a intampinat luandu-ma de umerii si zguduindu-ma zdravan. Cu siguranta avea, emotii, asa facea mereu cand stia ca vine cineva important la noi.
J.T se uita la el cu niste ochii mirati, iar apoi m-a intrebat daca acesta se simte bine. I-am spus ca da, numai ca stiam ca ceva il deranjeaza sau il emotioneaza asa de tare.
- Tata, a venit cineva la noi ? intreb eu apucandu-l de tricou si zguduindu-l pentru cateva secunde ca sa se calmeze, caci facea ca un leu in turbare.
- Nu ! spune el. Au venit niste domnii, care inspecteaza unele case, sau blocuri care au chiriasi, ca sa vada daca locul are ce ii trebuie pentru a primii oameni in el, spune el explicandu-mi in timp ce tipa ca apucatul.
- Domnule Minato, daca exista vreo cale prin care eu pot sa va ajut atunci sunt la dispozitia dumneavoastra. Spune J.T intrand in casa si descaltandu-se.
- Da, ai curat in camera ? am spus eu.
- Pai da, insa mai am cateva lucruri aruncate pe ici pi colo, spune el ranjind rusinat si frecandu-si palma de ceafa.
- Miscate si fa curat, ca astea intra la toti in camera sa vada daca e curat, noi oricum nu avem menajere, deci toti trebuie sa faceti singuri curat, strigat eu la el. Yuji, tu ai curat.. ce faci ma ? am strigat eu in timp ce vedeam ca iese fum din bucatarie.
Am alergat sa vad ce se petrece si cand am deschis usa, care nu mai avea mult si sarea de una singura, am vazut ca toti se chinuiau sa scoata un pui din cuptor.
Iar dupa aceea : “BOOM”, un val de fum negruu a zburat spre mine, inegrindu-ma mai rau ca taciunea. Yuji s-a apropiat de mine si a incercat sa ma stearga pe faţa insa i-am luat prosopul fulgerator din mana si i-am tipat in ureche ca sa faca curat si sa puna un alt pui in cuptor, dar de data aceasta sa faca totul cu grije.
Acei oaspeti, il terorizau pe tata, ii dadeau cosmaruri, asa ca totul trebuia sa iasa bine. J.T, a coborat scarile si a venit spre mine anuntandu-ma ca totul e curat la el in camera, chiar daca a indesat hainele ca prostul in dulap.
Am urcat impreuna cu el sus, i-am spus lui tata cam erg sa ma schimb si ca o sa stau cuminte cu J.T ca sa nu-i creem probleme.
Am deschis usa, trantind-o de perete, ziceai ca se zguduie totul dupa acest gest de al meu. Mi-am arucat rucsacul pe pat, proftindu-l pe colegul meu inauntru.
- Stai aici pana ma schim si fac un dus rapid, sa nu misti sis per ca nu o sa ai ganduri perverse, spun eu atintind degetul aratator la el.
A apobat din cap apoi a ranjit, deja mi se parea cam ciudat zambetul lui, ma facea sa ma gandesc ca punea ceva siret la cale. Nu mai conta, am intrat in baie, am inchis usa in ruma mea si am dat drumul la dus, mi-am dat jos hainele si apoi am intrat in cabina.
Asa ma calmam eu mai des, facand un dus revigorant, care ma calma instant si ma facea sa uit de toate necazurile.
Imediat ce am terminat dusul, am deschis usa de la cabina pentru a lua un prosop. Insa cineva mi l-a dat si eu l-am pus pe trup, era tata care se palngea intr-una. Am crezu ca o sa fac infart cand l-am vazut pe acesta cum se zmircaia, mai ales ca imi violase intimitatea. L-am lovit zdravan in faţa, iar poi am iesit repede din baie si m-am imbracat intr-o bluza foarte lunga alba cu cateva floricele roz imprimate pe ea.
J.T rade intru-na d emine si de ceea ce facusem, insa tata era foarte ingrjorat pentru locuinta.
- Acei inspector au spus ca ar trebui sa avem o menajera, te rog Shizu-chan, floricica mea mica de lotus, imbricate in asta si vino jos si prezintate lor ca menajera noastra, spune el rungadu-ma in genunchi si inmanandu-mi o uniforma de menajera, de parca eram in manga.
Dupa cateva minute, am iesit si eu din baie, imbracata in acea uniforma. J.T ma fluera ca si un pervers ce este si mi-a spus ca arat foarte sexy. I-am dat un pumn in cap, iar poi am coborat jos ca sa ma pot prezenta acelor domni.
**
Se uitau la mine si ma analizau din cap pana in picioare. Se strambau, ba oftau, ba aprobau din cap, asa cum fac tot inspectorii atunci cand investigheaza locurile.
Pe langa trei domni care pareau umpic mai in varsta, se afla un tanar sigur avea douazeci si ceva de ani, imi zambea, iar dupa aceea a spus ca sunt potrivita pentru aceasta slujba, chiar daca eu nu eram cu adevarat menajera. Insa parca ma injurase in acel moment, cum adica eu, menajera. Este adevarat fac des curat in casa si il ajut pe tata la or ice are nevoie, insa nu vreu sa devin papusa nimenui.
Tata i-a poftit pe acestea in camera de langa bucatarie, unde aveau sa beau ceva impreuna, cu siguranta ceai. Asa ca am pregatit tot ce aveam nevoi pentru al prepara, Yujii si ceilalti chelneri au inchis restaurantul pentru cateva ore ca sa se mai linisteasca apele la noi. J.T prepara ceva, nici eu nu stiam ce, insa imi spusese ca este ceva special ce la va mai indulcii parerea despre acest loc frumos.
Cand am adus ceaiul proaspat preparat, tanarul acela care la randul lui era si el un inspector, m-a rugat sa-i arat drumul spre baie. Am aporbat din cap si l-am condus spre baie, insa acesta m-a luat prin surpindere atunci cand mi-a spus ca sunt foarte frumoasa.
M-am intors la el si l-am intrebat politicoasa la ce se referee si de ce imi spunea un asemenea lucru.
- Nu vad de ce o domnisoara incantatoare ca tine ar face o asemenea treaba, cu siguranta acestia nu te trateaza de loc cum se cuvine, spune el ranjind. Ma speria sigur era un pedofil , Doamne de ce dau peste asemenea baieti ? Cand acesta a incercat sa ma traga spre el Yuji si J.T au sarit in ajutorul meu, facandu-l pe barbat sa se dea cativa pasi inapoi.
- Nu te lua de prietena mea, am spus ei doi in cor.
- Stai eu trebuia sa spun asta, zice Yuji.
- Ba nu, eu, spune J.T.
- Gata, nu sunt a nimanui clar, nici a ta, nici a ta, dar mai ales nici a ta, am aratat eu cu degetul la acel tanar. Va bateti degeaba pe mine, ca nu am sentimente puternice pentru nici unul din voi doi, spun eu in timp ce ma adresez lui Yuji si J.T.
Dupa cateva ore, inspectorii au plecat si ne-au anuntat ca locul merita sa fie locuit de multi oamenii, caci are toate posibilitatile necesare.
Tata a zambit de fericire si a inchinat un toast cu noi toti la masa. Macar atat sa facem si noi pentru el ca are grije de noi toti, nu numai de mine.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 3 Steps For Love - de Katniss - 13-02-2011, 12:18 AM
RE: 3 Steps For Love - de Addeh - 13-02-2011, 12:03 PM
RE: 3 Steps For Love - de LemonCandy - 13-02-2011, 12:10 PM
RE: 3 Steps For Love - de hiimera - 13-02-2011, 02:07 PM
RE: 3 Steps For Love - de Katniss - 13-02-2011, 02:10 PM
RE: Dance With Me [Roamnce, Comedy] - de hiimera - 13-02-2011, 04:57 PM
RE: Dance With Me [Roamnce, Comedy] - de Katniss - 13-02-2011, 05:07 PM
RE: Dance With Me [Roamnce, Comedy] - de hiimera - 13-02-2011, 08:35 PM
RE: Dance With Me [Roamnce, Comedy] - de Katniss - 13-02-2011, 08:46 PM
RE: Pasii spre inima inima ta [Roamnce,Comedy] - de hiimera - 19-02-2011, 04:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.518 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  Inima Diavolului Yami 8 5.537 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.781 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Inima fara speranta Hope 6 3.977 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.495 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.736 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.489 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 9.047 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.163 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.654 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu


Utilizatori care citesc acest subiect: