Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jereth Mounth: O noua viata

#1
Buna! sunt noua aici si sunt incepatoare la capitolul fan fiction. Totusti sper sa devin mai buna ;) Sper sa va placa! :)

Introducere:
Abby Flynn este o adolescenta in varsta de 16 asi care adora petrecerile si baietii.Desi unchiului si matusa sa i-au interzis sa mai mearga la astfel de petreceri salbatice ea continua sa o faca.Satui de comportamentul nepoatei lor acestia hotarasc sa o trimita la o scoala internat din Anglia.Abby va fi despartita de Los Angelesul ei drag,cat si de prieteniii ei.Cu timpul aceasta isi va face prieteni noi si isi va gasi marea dragoste,chiar daca la inceput era total impotriva.



Capitolul 1


Pe mine ma asculta cinva vreodata?Nu!Mi-au cerut parerea?Nu.Mi-au spus ceva?Nu.Atunci de ce naiba nu-si insusesc viata mea si gata.Cobor nervoasa din masina,imediat ce soferul ne spune ca am ajuns.Ne aflam in incinta unei ''prestigioase'' scoli din Anglia, si anume Institutul Jereth Mounth.Eu ii ziceam scoala internat la care am fost obligata sa merg.
Scuze ca nu m-am prezentat..Sunt Abby Flynn,mai bine spus fata prihonita de soarta.Unchiul si matusa m-au trimis la o scoala internat din cauza ultimei petreceri bomba a lui Jay, unde ei bine m-au prins fumand marijuana.Ce?Eram si eu curioasa si facusem pariu cu Ruby Lockhart ca pot sa o fac.Mda...am dat-o in bara de data asta iar unchiul mi-a facut ditamai reclama.Si acum iatama aici,inconjurata numai de fetite de prost gust,imbracate ca bunica.Serios,eu nu port uniformele alea!Si ce era cel mai prost... ei bine era mai mult o scoala de fete.Exista doar un grup de baieti in scoala si cred ca aratau groaznic.
Din greseala,bine fara greseala i-am trantit usa unchiului direct in fata cand am iesit din limuzina.
-Vai scuze, spun pe un ton prefacut.
Unchiul iei din masina si dezaproba din cap.
-Invata sa nu mai fii asa Abby Flynn!Facem asta spre binele tau.
-Bine?Iti bati joc de mine nu?Adica eu,Abby Flynn,cea mai cool fata din L.A este obligata sa traiasca ca o maicuta intr-un loc uitat de lume din Anglia!ridic eu glasul.
-Abigail!spune si matusa iesind din limuzina.Indiferent de cat de suparata esti acum pe noi iti vei da si sngura seama ca ti-am facut un bine.Daca ramanea in L.A poate devenea dependenta de droguri cu prietenii tai.E numai vina lui Jay Archibald ca ai ajuns asa.
-Nu,nu,nu!Puteti sa va luati de mine,dar de Jay nu!El mi-a spus ca e un lucru rau si chiar a vrut sa ma opreasca,dar nu l-am ascultat!Iar acum ce mai insinuati:ca sunt drogata?Prea bine,credeti ce vreti.Eu v-am spus ce s-a intamplat nu ma credeti problema voastra.Stiti?Mi-as fi dorit sa mor cu parintii mei decat sa traiesc aalturi de voi.
Mi-am luat trollerul si am plecat .
Stiu ca unchiul si matusa aveau sa fie dezamagiti si sti ca i dureau aceste cuvinte,dar m-au dus aici fara sa vreau si nu accept acest lucru.Toti se holbau la mine de parca eram ultima cauza din luna si auzeam numai susoteli la adresa mea.
''-Wow, cine e?
-E draguta!
-Ce super e imbracata.
-Stiu...si ai vazut ce ochelari are?''
Ceva tipic...niste maicute din Anglia 1700, si eu, oo fata din L.A mult prea tare ca sa se afle aici.
Am intrat in internat si imi cautam camera.301 unde esti?Am avut parte de momente naspa de azi dimineata pana acum,asa ca vreau sa gasesc odata camera aia!In sfarsit!Am ajuns in fata camerei cu numarul 301 si am intrat.in ea se aflau mai multe fete, adica vreo 4.Ceee??Niciuna nu ma baga in seama asa ca le-am spus:
-Buna!Ce faceti?Aici se presupune a fi camera mea asa ca afara!spun autoritara.
-Poftim?spune unda dintre ele blonda.
-Fetelor,e americanca!
-Aaa!spune blonda.Normal!Cum de nu mi-am dat seama.
-La comun?intreb fiind foarte enervata de toata situatia asta.
-Ai patul numarul 5 sau coridorul, mi se adreseaza cea care ma facuse ''americanca''.
Imi pun bagajul acolo uitandu-ma cu dezgust prin jur.Perdele demodate, covoare si colege de camera ingrozitoare!Unde naiba ma aflu?Mi-am scos telefonul si am inceput sa ma plimb prin camera pentru a gasi semnal.
-Ce beep este ala?
-Nu este treaba ta! raspund artagoasa.
-Este un iPhone, zice una dintre ele.
Vai atotstiutoarea!
-Succes in prinderea semnalului.Avem doar doua locuri unde ai semnal aici.
Mi-am lasat telefonul pe pat si m-am uitat la telefonul, mai bine spus jaful, colegei alaturate.
-Poate incerci sa traiesti si tu in prezent!Locul asta este medieval, iar eu trebuie sa dau urgent niste telefoane!spun pimblandu-ma agitata prin camera.
-Oricum nu avem voie cu telefoanele decat in weekend.
Ce loc mai e si asta?Unul de cosmar presupun... Si ei bine, asta este prima mea zi la scoala internat Jereth Mounth.Ce urmeaza...numai Dumnezeu stie.
[center][Imagine: 9a74sn.jpg][/center]
[center]Bine e sa stii, la moarte, ca o dunga lasi - un nume
C-ai sapat la zidul noptii - c-ai murit sa-ti scoti in lume
Din al creierului zbucuim, ca pe-un diamant, ideea.
Urma-ti va fi cunoscuta pe-unde ti-ai pustat scanteia…”[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Jereth Mounth: O noua viata - de Lena - 01-01-2011, 04:00 AM
RE: Jereth Mounth: O noua viata - de Addeh - 01-01-2011, 11:14 AM
RE: Jereth Mounth: O noua viata - de Axel . - 01-01-2011, 05:47 PM
RE: Jereth Mounth: O noua viata - de Lena - 05-01-2011, 12:45 AM
RE: Jereth Mounth: O noua viata - de Addeh - 05-01-2011, 11:34 AM
RE: Jereth Mounth: O noua viata - de Lena - 12-01-2011, 12:46 AM
RE: Jereth Mounth: O noua viata - de Addeh - 12-01-2011, 09:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O viata noua...o noua persoana:x •нąкü• 26 15.509 01-03-2011, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  O viata noua Layla. 14 9.587 16-12-2010, 11:30 PM
Ultimul răspuns: Little.Dead.Red
  O noua viata Yoko-sama 1 2.094 09-10-2010, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  O noua viata, o noua descoperire. ♥Luchi♥ 1 1.960 03-09-2010, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Meal.
  O noua viata Hana-chan 3 3.249 24-04-2009, 02:28 PM
Ultimul răspuns: L'pti.chat
  O noua viata Denny 16 10.387 21-02-2009, 12:01 AM
Ultimul răspuns: starnight


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)