Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chise`s photography

#9
Spiritul critic e prezent la datorie * laughs * . So, le voi comenta și pe cele din primul post.

Primul post

Firșt. Nu e bună focalizarea și de aceea poza nu este foarte clară. Data viitoare trebuie să ai neapărată grijă la acest aspect fiindcă strică poza foarte mult, focalizarea fiind în dreapta. Also, nu îmi place nici ideea prea mult. Adică, tu ai făcut poza tuturor florilor când puteai să te concentrezi numai pe una, să fie una singură clară, iar restul blurish. Ar fi dat un aspect foarte frumos și ar fi scos în evidență cât de frumoasă e floarea, mai ales că roșul ăla e genial.

Secănd: De data asta e mult mai clară. Se vede bine, n-am ce spune, dar iarăși e tipică. Trebuie să cauți un unghi din care floarea să se vadă altfel, să pară specială. Aici, fiind trei de aceeași culoare tare, îți captează toate privirea și parcă se acoperă una pe alta, nu te mai atrage nici una. Știi, când mulți oameni sunt la fel, te obișnuiești și începe să ți se pară tipici. În poza ta, florile sunt oamenii. Îți sugerez să cauți un unghi din care floarea/florile să pară speciale.

Third: Arată foarte interesant, la prima vedere. Lemnele nu sunt foarte interesante, dar îmi place foarte mult cum sunt aranjate, chiar dacă sunt, poate, puse la nimereală. Formele geometrice formate de ele sunt foarte interesante și chiar îmi plac. Nu îmi place că te-ai semnat cu albastru acolo jos. Deranjează. Mă gândesc că, poate, ar fi trebuit să modifici puțin contrastul, ca poza să pară mai specială.

Al doilea post

Firșt: Ideea e frumoasă, dar nu-mi place unghiul. Copacul pozat așa, dintr-o bucată nu arată special, ci comun. De asemenea, nu-mi place poarta aia care se vede. Strică poza destul de multicel, precum și semnătura ce, după mine, putea să nu aivă culoarea aia stridentă. Mă gândesc că ai fi putut să-i modifici contrastul pentru a-i da o alură mai specială.

Secănd: Asta-mi place nespus de mult. Este favorita mea. Ador cum se văd norii ăia, de parcă ar fi niște pietricele pufoase. Și crengine copacilor se văd foarte frumos așa negre cu soarele în spate. Arată bestial și-mi place foarte mult ungiul, precum și peisajul. Singurul lucru ce mă deranjează e culoarea semnăturii, pe care ai putea să o schimbi într-una mai „temperată”.

Thărd: Și asta arată foarte mișto. Îmi place cum se văd norii pe fundalul cerului. E foarte interesantă fiindcă în colțul din dreapta sus pare aproape senin, fără nori, iar în stânga jos sunt mult mai mulți nori. Este foarte specială, mai ales că norii au o tentă spre.. roz ? Cum am mai spus, cromatica este foarte plăcută, dar mă deranjează semnătura și verdele ăla ce se vede sub semnătură ( probabil copaci ) . Anyway, unghiul este perfect și chiar mă întreb de unde ai făcut-o.

Cam asta a fost tot. Succes.

P.S: Dacă nu te superi de întrebare, ce aparat folosești ?
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Răspunsuri în acest subiect
Chise`s photography - de Mdn. - 27-12-2010, 12:26 AM
RE: Chise`s photography - de Dufresne - 27-12-2010, 12:54 AM
RE: Chise`s photography - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-12-2010, 10:19 AM
RE: Chise`s photography - de SnowFlake. - 29-12-2010, 02:38 PM
RE: Chise`s photography - de Zuza. - 31-12-2010, 12:07 AM
RE: Chise`s photography - de Mdn. - 02-01-2011, 07:43 PM
RE: Chise`s photography - de DeDal N. - 04-01-2011, 01:06 AM
RE: Chise`s photography - de SnowFlake. - 04-01-2011, 05:12 PM
RE: Chise`s photography - de Me†al. - 09-01-2011, 12:15 AM
RE: Chise`s photography - de Mdn. - 13-03-2011, 11:35 PM
RE: Chise`s photography - de Flash - 14-03-2011, 11:42 AM
RE: Chise`s photography - de Ang. - 19-03-2011, 07:17 PM
RE: Chise`s photography - de Mdn. - 30-05-2011, 06:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photography. Addeh 30 19.631 22-05-2012, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Committed to photography Diz 21 13.657 02-05-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Gates of Valhala [ Axel's photography ] Axel . 2 2.720 29-12-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Photography . Lunatics. 13 7.141 13-11-2011, 10:15 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Miss R. photography Paradox 。◕‿◕。 4 3.993 09-01-2011, 05:55 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Sissi's nais pics(a.k.a Photography) Sin 15 9.651 09-09-2010, 02:28 AM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)