Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sissi's nais pics(a.k.a Photography)

#1
Soo~oo, ca o mare pasionata de fotografie ce unt, m-am gandit sa imi deschis topic la aceasta sectiune in care sa imi arat chestiutele.(Yay! Sunt prima xD). Calitatea unor imagini nu e excelenta, unele poze sunt facute cu telefonul meu de 3 megapixeli, altele cu aparat.
Aceastea fiind spuse, let's go:

Iepurasul unei colege. Nu-i asa ca e chiut rau? :3

O buburuza nais pe o frunza nais

Balonaaa~aas8

La o Cola. Mda, nu e cine stie ce, dar imi place. E atat de lejera, sa zic asa15

La mare. Alb-negru15 Sa para mai sofisticat

Cam atat deocamdata. So, pareri?
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#2
Loc rezervat.Revin cu un edit când m-oi trezi sau după-amiază.

Edit.
Nu ştiu, ar trebui să ai o cameră mai bună pentru ca pozele să-ţi iasă bine.Şi nu trebuie să aştepţi ca punctul de observaţie să stea cumva, ci să prinzi totul în momente neşteptate, pentru că aşa va părea mai natural.
Iepurele e drăguţ, dar nu l-ai prins bine, iar decorul în care l-ai prins nu-mi place.Ar fi fost mai bine să-l pui în iarbă, să te aşezi pe jos, şi să-i faci poză în care să se vadă numai cerul, iarba şi iepurele.

Mi-e milă de iepure, pare trist.

Poza cu gângania e prea luminată.Muult prea luminată.Ar fi trebuit să te duci în PS şi să mai reglezi contrastul.Şi poate ai fi putut prinde gângania din alt punct, eu ştiu ...Sau măcar dacă ştergeai şi tu frunza aia cu mâna, să pară natura mai curată ...

Poza cu tine făcând baloane este mult prea editată.Ar fi fost mai calumea dacă o lăsai aşa cum e, o făceai alb negru cu PS şi ştergeai de pe suprafaţa chestiei cu care faci baloane (sau de pe suprafaţa buzelor tale -> prea senzual, no ?) nonculorile.+ că din pricina editurilor la care ai supus poza, nici nu se mai vede balonul.

Poza cu cola ... Umn, sepia, îmi place.E drăguţ cum ai făcut poza, numai dacă persoana căreia i-ai făcut poză stătea altfel ... Ar fi ieşit mai bine zic eu, dacă ai fi pus-o să pună paharul la gură şi să-i prinzi corpul şi faţa până la buze.Heheee.

ÃŽmi plac ochelarii !

Poza la mare ai fi trebuit să nu o editezi aşa de mult sau măcar să o fi făcut mai întunecată.Ar fi fost ideal să ai o altă poziţie.Poate dacă te prindea cum te uiţi cu 'mânie' la mare ar fi ieşit altfel.Ori nu ştiu, găseşte unghiuri mai bune şi editează mai mult/puţin şi nu întrece măsura.

Mai aÅŸtept poze.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#3
Buna, Sinderella!
Nu sunt eu o maare experta in ale fotografiei, dar si mie imi plac pozele reusite, cum sunt ale tale. Desi uneori am o mare problema cu calitatea pozelor XD , acum pot spune ca nu ma deranjeaza pentru ca ideile pozelor sunt foarte kawai XD .
Imi place mult aia cu cola, pe langa ca mi-a facut pofta XD , mi se pare si foarte, cum ai zis si tu, lejera.
Ce pot sa zic, imi plac pozele tale, te pricepi 15 si sper sa vi cu achizitii noi. :X
Bye ! :bye:

#4
ÃŽmi place enorm de mult iepuraÅŸul. Ador iepuraÅŸiiii 8
Gărgăriţa e drăguţă, dar luminozitatea e prea mare în partea dreaptă şi culorile par cam şterse.
A treia prea mult sharpen.
A patra e drăguţă, îmi place shoutul e chiar foarte frumoasă. Îmi plac de asemenea şi culorile.
A cincea e cam prea gri şi nu e chiar alb şi negru e mai mult gri blurish. Ah nu îmi plac
chestiunile blurish, dar cred că te-ai mişcat...cred O.O şi daia o fi apărut blurish dar mă rog.
Lucrează la blurish. Doar în cazuri speciale e bine blurishul.

*hugs* Căpşu'
-

#5
Iepurilă
Îmi place cum ai surprins urechiile, deşi îl putei fotografia din alt unghi pentru a-l surprinde. De asemenea cadrul O.O în spate iarbă , puţină în faţă , dacă vroiai să surprinzi subiectul în mijlocul ei , ar fi trev'buit ca acesta să fie înconjurat de iarbă , sau să schimbi unghiul din care îl fotografiezi dacă doreai să obţii cadrul acela din îndepărtare.

Buburuza
Parcă ar fi urmărită din satelit : ) Poor thing. Ştiu şi eu , poate o evidenţiai mai bine dacă o fotografiai de jos sau de la depărtare , astfel puteai obţine nişte efecte optice de o calitate mai bună.

Chestia
Unghiul e cam nepotrivit , nu lasă destul spaţiu pentru ca persoana respectivă să se desfăşoare , I mean nu exprimă ceea ce vroiai să încadrezi.

Ispita
Schimbă puţin unghiul.

Chestia II
Puteai muta puţin camera pentru a defini limita dintre cer şi mare. De asemenea poţi elimina pata neagră din cadru , din stânga.

Mult succes pe viitor.

#6
Thanks everybody for za commentshug Ma bucur ca ati criticat(unii).4 I'm back cu alte poze(unele mai noi, altele...nu prea^^)
Here we go:
Another bunny. Asta are fata de "Tuuu~uu, de ce imi faci poze?-.-"

O frunza. PS: Nu e urzica.

Din tren<3

O colega. Mie mi s-a parut peisajul artistic, asa ca...vedeti ce a iesit

Another bunny! Stati linistiti, nu il sugrumam21

Si cam atat deocamdata.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#7
in prima si ultima poza e acelasi iepusas, ca seamana? 21

bun, dupa ce am lamurit asta si vedem pozele :]]
1. imi place foarte mult iarba, dar iepurele zici ca e pisica la cum sta 24
2. imi plac enorm culorile frunzelor :X
3. la prima vedere pare destul de simpla, dar acea margine de gram din stanga ii da ceva... nu stiu ce exact, dar o face mai speciala :]]
4. prima oara am credut ca acolo e un gol, si ma intreba, de ce sta agatata cu mainile, dar apoi am vazut reflexile si mi-am dat seama ca e si un gem pe acolo 21
5. ce expresie plictisita are iepurele
(\_/)
(-.-)
(")(")
:bv: :bye:
[Imagine: teru.png]


#8
ÃŽmi plac pozele tale. Sunt reuÅŸite.
1. Iepuroiul ăla e absolut adorabil. Are o moacă super cute şi nişte urechi lungi. E aşa de fluffy, încât îmi vine să-l pap. <3
2. Parcă frunza mergea fotografiată mai de aproape.
3. ÃŽmi plac norii care par a fi mai aproape de sol ÅŸi plantele alea galbene.
4. Îmi place imaginea. Este artistică, însă nu mi-am dat seama din prima că e şi un geam p`acolo.
5. Nenea iepurilă are un botic aşa drăguţ. Şi mustăţi lungi. Cam aşa le are şi motanul meu, numai că`s mai albe. Lol, ce plictisit pare iepuroiul. 21 <3
Poate mai ai poze cu iepuroi, că`s aşa de adorabili. <3
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#9
Mersi Teru si Nami(a.k.a Kidduta aia mica si Emo).21
Back with another pics:

Lazybones

Magnolie<33

Nu stiu cat de artistica vi se pare, dar mie imi place

Cam atat. O sa pun mai tarziu, fiindca nu le gasesc pe alea care le-am salvat special pentru acest topic.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#10
Pariez că aceste poze le faci cu telefonul.Calitatea nu este bună şi de asta se observă atât de uşor.

1.Ce pot spune, calitatea nu e bună iar culorile sunt cam şterse.+ că poza este boring.

2.Această poză este frumoasă.Chiar şi gardul i se potriveşte, îi dă o esenţă aparte, iar cerul, alta.

3.Prea multă lumină, iar poza nu-mi inspiră nimic.

Work hard !
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photography. Addeh 30 19.256 22-05-2012, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Committed to photography Diz 21 13.447 02-05-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Gates of Valhala [ Axel's photography ] Axel . 2 2.681 29-12-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Photography . Lunatics. 13 6.990 13-11-2011, 10:15 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Aleksandr's awesome pics!!! Aleksandr 1 3.619 31-10-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Pequax
  Ma' pics Liar 2 2.738 04-09-2011, 12:50 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  Some pics Kayla. 7 5.258 31-07-2011, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Kamy`s Pics ^^' `Shadow. 1 2.675 13-07-2011, 02:07 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Chise`s photography Mdn. 12 8.445 30-05-2011, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Mdn.
  Miss R. photography Paradox 。◕‿◕。 4 3.936 09-01-2011, 05:55 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)