Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gates of Valhala [ Axel's photography ]

#1
OK OK , stiu ca nu am un super talent si asa mai departe , dar ma bsedeaza fotografia , chiar daca in legatura cu aparatul foto sunt schimbatoare [ deocamdata nu-l am , caci e la reparat . ] .
Pozele sunt facute destul de recent , si da , sunt editate , pentru ca ma deranjeaza cum scote culorile aparatul digital .

Doar momente . ~ Poza nu are in sine ceva interesant dar imi place .
Lungul drum spre casa . ~ Aceasta este Strada Sforii , si scuzati-l pe acel nene care e in fata de tot . Nu puteam sa-l dau la o parte sa fac eu poza * blushing *
Biserica Neagra
Intrarea in Biserica Neagra ~ Stiu , trebuia un pic rotita , dar am observat abea dupa ce am salvat-o .
Brollywood
Locul unde cerul si pamantul se iau in brate . ~ Fotografia este intoarsa expres asa , pentru ca am urmarit conceptul de ' imbinare ' si se observa mai usor pe verticala .

Cam atat . Am mai multe poze , dar macar acestea sa fie criticate / laudate / orice altceva .

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !

#2
Heii.Sunt incepatoare,nu ma pricep mare lucru,si eu abia am inceput sa postez,dar m-am gandit sa trec pe aici cu un comentariu.

First:Ma crezi sau nu,e preferata mea.Nu stiu de ce..sau poate stiu xD.Titlul nu se potriveste deloc,dar asta e alta poveste.Pur si simplu..ideea e simpla dar culorile,stilul,cladirea,faptul ca sageata,asa luminata si pe un fundal deschis arata catre un loc mai intunecat,e chiar reusita.Si unghiul e potrivit.

Second:Too much sharpen.Ar fi trebuit sa o faci putin mai blurry,mai soften(picnik) ai umblat prea tare la ea si i-ai stricat din farmec.Eu iti propun sa te intorci si sa faci alta poza,fiindca nenea ala chiar strica tot misterul si farmecul imaginii,fiindca straduta chiar are potential*parca is Udrea lol.*

3:Idem secod.Preaa sharpen.Adica,biserica se vede frumos,unghiul e chiar bun dar copacul..meh.Strica tot.Again,mai soften,fiindca poza in sine nu e rea.

4:E cam prea simpla,prea monotona.Trebuia sa stai si sa te mai joci cu ea.Iar partea cu rotitul...o strica.Arhitectura totusi e frumoasa,la fel si umbrele.

Fifth:nuh nuh nuh.Too much,too wrong.Ideea de poza a semnului ala mare cu Brasov e foarte buna,dar asta pare facuta in graba,fara chef,dara efort cumva.Poate doar poate.Ceea ce e mai important e blurry si nu in centrul atentiei.

6:Incep cu:titlul e genial.Really.Poza,ideea,luminozitatea sunt foarte frumoase,cum cerul si campiile din departare se amesteca unele cu altele e intradevar unic dar..idea cu intorsul nu mi se pare foarte buna.Cred ca ai transmite acelasi mesaj si normala,fara sa-ti rupi gatul uitandu-te la ea xD

Atat.Sper ca nu te-am deranjat.Again,si eu sunt incepatoare,doar mi-am zis parerea hug



#3
Brasoooov~ casa, dulce, casa.

Pe langa faptul ca pozele imi sunt arhicunoscute datorita faptului ca am locuit in orasul ala 17 ani, nu pot sa spun prea multe despre concept sau originalitate. Inteleg ca ai vrut sa faci ceva diferit, mai ales in ultima fotografie, dar e destul de incomod din punct de vedere vizual. Pe langa asta, culorile sunt fade si sterse si fotografiile par plate, din cauza ca de obicei contrastul trebuie editat pentru a scoate la iveala detaliile.

Se vede ca folosesti un aparat digital obisnuit, calitatea, lumina si restul lasa de dorit. Oricum asta nu ar trebui sa te opreasca din a continua sa experimentezi. Nici unghiurile nu sunt cele mai fericite posibile, dar e loc de imbunatatire.

Succes in continuare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photography. Addeh 30 19.254 22-05-2012, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Committed to photography Diz 21 13.447 02-05-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Photography . Lunatics. 13 6.990 13-11-2011, 10:15 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Chise`s photography Mdn. 12 8.444 30-05-2011, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Mdn.
  Miss R. photography Paradox 。◕‿◕。 4 3.935 09-01-2011, 05:55 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Sissi's nais pics(a.k.a Photography) Sin 15 9.542 09-09-2010, 02:28 AM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)