Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Photography.

#1
Ok, dat fiind faptul ca la vechiul topic nu mai trecea nimeni, am deschis altul cu alte poze de asemenea -.-

Simple clouds
Beer

# va rog, vreau critici, sfaturi si pareri .

#2
Ok...hai sa vedem.

In legatura cu fotografia cu norii...unde ai vrea sa duci o asa imagine? As vrea ca idee sa stiu ce ai urmari sa obtii cu imaginea respectiva ca asa cum e...nu prea zice nimic. Varfurile de case ma inteapa in ochi aproape, varfurile pomilor lasa impresia de dezordine (si nu din aceea potrivita) iar norii din spate, in ciuda culorii interesante, nu-s atat de interesanti.
Sugestia mea cu asa fotografie e ori sa prinzi un cadru mai larg in care sa transformi casele in niste subiecte efectiv asuprite de greutatea norilor, ori sa te axezi pe nori si atat si sa obtii un fel de eye candy placut ochiului, ideea de pictura celesta si ce alt fel de bla bla de genul asta ai prefera.

Imaginea a doua sufera de multe sincer. Dunga alba arsa pe centrul cutiei, compozitia e oarecum inexistenta (subiectul pozitionat central in cadrul unei fotografii in general nu e foarte bine privit si nici nu da prea bine), cele doua fire out of focus iarasi inteapa in ochi iar tot ansamblul e in general oarecum fara idee. E o cutie in iarba...ok...si mai departe?
Cand ai un subiect de genul asta as putea sa-ti recomand sa incerci sa iei un unghi ceva mai interesant in asa fel incat sa construiesti ceva cu el, o scena, o idee, sa incerci sa transmiti ceva prin felul in care ai facut imaginea.

Happy hunting.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#3
It's such a nice and warm view from that sky. I forgot to breathe almost. In my oppinion is truly hearttaking si asta pentru ca aceasta combinatie de culori este fantastica.Cheia spre o fotografie reusita este subiectul si combinatia de elemente / emotii pe care un fotograf le amesteca pentru a crea o fotografie reusita. Dat fiind ca aceste culori sunt reunite si inspira acea senzatie de vara cabd este cald si mergi in pantaloni scurti pe acolo. Ä‚sta ar fi motivul pentru care o fotografie se ridica la nivelul de frumusete.
If you know what I mean.

O bere. . . well nothing much left to say. Instead of the beer, you could have photographed a snail there or maybe something that can would be beautiful.
-

#4
@ CyBeR - Mersi ca ai trecut pe aici si, desigur, mi-ai oferit critica si sfaturi - it's good xD Sper ca ma voi perfectiona; ah si btw, am trecut pe la topicul tau la aceasta sectiune si-ti spun sincer ca am fost impresionata de fotografiile tale - i think you just gave me inspiration *laughs*
@ AhRam Jjang - mai Lynnusoor hug Mersi pentru pareri si sfaturi ^^ Sper sa mai treci pe aici cand ai timp ;]]

Obsessed[not]
Okay, am ceva cu norii... Ma voi abtine .
Harmony

#5
Buna! Mi`a facut cu ochiul topicul tau si nu m`a lasat sufletelul sa nu`mi dau cu parerea. Deci, cred ca voi comenta doar pozele din ultimul post. [defapt, mai mult ca sigur xD]

*Prima poza- este bunicica. Imi place mult claritatea si nuanta. Culoarea aceea calda de albastru, ma copleseste. Lumina soarelui bate frumos pe nori, astfel ei capata un aspect interesant si frumos. in schimb, ma deranjeaza putin copacul acela, din stanga jos..din cauza lui poza pare taiata. Eh, dar per total cadrul este bun.

*Pai, ce pot sa spun? Este putintel banala. Nu este lipsita de inspiratie, pentru ca are intr`o anumita masura asa ceva, insa, lumina excesiva tot. Nu se disting bine culorile, s`a pierdut din calitate si desigur putintel si din claritate. A fost facuta cu blit? Sau batea soarele? :]

Asa..te mai asteptam cu poze >;d< si am sa incerc sa`mi fac timp sa mai trec pe aici.:]

*Hugs`.*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#6
Multumesc pentru comentariu, Candy' hug

Shoes

#7
First, ce aparat folosesti? :']
Bun...ultima fotografie nu e foarte reusita. Ideea , sa spunem ca merge. Dar puteai sa umbli mai mult la lumina, dadeai un focus pe adidasi...sau un macro tot pe ei, cred ca facea fotografia sa para mai interesanta. Calitatea e bunicica :- ?
Penultimele doua - luate din alt unghi si umblai putin pe la lumina. Cea cu frunza...pff, un focus / macro pe frunza si iesea za best. Cea cu cerul e bunicica, imi place culoarea cerului...
Spor la treaba si nu te lasa! Mai astept lucrari...
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#8
Thanks' *smile*

wildness
autumn is upon me

___________


toamna
babe, do you see the fire ?

#9
buna. ^_^ Trebuie sa recunosc, mam uitat pe la fotografiile tale si trebuie sa spun ca, mai ales ultimele sunt tare reusite, ca sa nu mai zic de claritatea camerei. Tot ce ai surprins e foarte bine si obiectiv, iar titlul merge perfect cu ele.
Cum sati spun pe mine una ma duce direct la sentiment. Smile cel mai mult miau placut autumn is upon me si toamna, acolo nam cuvinte... pozele mau atins. pupic tineo tot asa. esti un fotograf bun ^_^
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#10
Noapte + blitz = BIG nono.

Nu folosi niciodata blitz-ul camerei asa cum e el. Da o iluminare violenta, iti distruge backgroundul si arata pur si simplu ca naiba.
Daca ai NEAPARAT nevoie sa faci o fotografie cu blitz, de ce nu incerci sa tii o foaie de hartie in fata lampei incat in momentul in care se declanseaza sa nu mai apara atat de ingrozitor acolo?
Sau, daca ai un subiect stationar care n-are sa-ti plece nicaieri...de ce nu faci un suport pentru camera si tragi doua fotografii cu expunere lunga? Eu recomand in general doua chiar si daca folosesti un temporizator fiindca prima tinde sa iasa oricum miscata, a doua fiind cea ok atunci.

Si de subiectul in centrul fotografiei ti-am mai zis deci nu mai repet acum.
Spor in continuare.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Committed to photography Diz 21 13.260 02-05-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Gates of Valhala [ Axel's photography ] Axel . 2 2.649 29-12-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Photography . Lunatics. 13 6.920 13-11-2011, 10:15 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Chise`s photography Mdn. 12 8.360 30-05-2011, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Mdn.
  Miss R. photography Paradox 。◕‿◕。 4 3.896 09-01-2011, 05:55 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Sissi's nais pics(a.k.a Photography) Sin 15 9.408 09-09-2010, 02:28 AM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)