Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O echipa,trei fete

#1
Stiu ca nu va place cum scriu dar aveti ghinion pentru ca eu vreau sa scriu si asta o sa fac.

Capitolul 1
O fata statea pe o banca in parc.Aceasta avea parul stean inchis si ochii verzi.La ipodul pe care il avea in urechi asculta o melodie rock.Deodata lacrimi au inceput sa ii cada pe chip si odata cu acestea ploaia a inceput.In alta parte o fata statea la geam si privea ploaia.Ochii ei caprui priveau cum picaturile mici cad din cer si se lovesc de asfalt.Parul ei era tot saten.In acelasi timp o a treia fata venea de la cumparaturi,dar ploaia a facut-o sa s eadaposteasca sub un copac.Toate cele 3 fete aveau o legatura,despre care urmau sa afle cand erau pregatite,iarr acea zi urma sa fie mai aproape decat s-ar putea crede.
A doua zi satena cu ochii verzi a iesit afara sa alerge.Cand s-a intors avea in plan sa isi faca cont pe un forum(nu zic numele forumul ca sa nu fac reclama).Fata si-a facut cont si s-a imprietenit cu o alta .Fataare s-a imprietenit era satena cu ochi caprui.Si-au dat id-urile una alteia si au inceput sa vorbeasca.Se intelegeau foarte bine si intr-o zi si-au istorisit despre lucrurile ce li s-au intamplat ciudate.Deodata au simtit doua prezente in camera.Aceste prezente erale unor baietii.Baietii se numeau Axel si Alex.Erau frati si aparatorii celor doua.Au trecut prin multe impreuna,dar s-au descurcat.Intr-o zi pe forum sa mai inscris o fata.Aceasta era cea cu parul negru.S-au imprietenit cu ea si au devenit cele mai bune prietene.Ele au aflat ca au puteri magice.Cristina,satena cu ochii verzi era inger,Gabriela,satena cu ochi caprui era printesa element adica un fel uptatoare,iar liana trebuia sa afle ce este.Fetele le-au spus parintilor de prietenia lor,dar nu si despre ceea ce sunt.Parintii le-au cumparat o casa in care s-au mutat toate.Si acum ele lupta cu demonii.Alex si Axel mai stau cu ele din cand in cand si lupta impreuna.
Perspectiva mea:
Eu sunt Cristina.
Stateam in baie si imi faceam dus.Cand am vrut sa i-au samponul sa ma spal si pe cap nu era deloc.Pun un prosop pe minesi ies nervoasa.Ma duc in graba jos si incep sa strig.
-Gaby iar ai folozit tot samponul!
-Imi cer scuze ca eu am par lung.
-Da ce ai par de un kilometru?
-Gata nu va mai ccertati.zice Lily
-Bine dar eu cu ce ma spal?
-Merg eu sa iti cumpar.aud o voce de biat care statea fotoliu
-Axel!strig eu fericita
Alerg la el si ii sar in brate.M-am cuibarit cu totul in bratele lui.Desi eram toata uda leoarca lui nu ii pasa si ma luat in brate.
-Puteti sa va aratati si ziua ca oameni?intreb eu pentru ca stiam ca ei se puteau arata noaptea
-Da.Insfarsit liderul ne lasa sa ne apropiem de oame
-Deci i-a venit mintea al cap.
-Da.
M-a sarutat usor pe frunte si m-am ridicat.
-Stai.Mi sa parut ca ai zis ca imi cumperi tu sampon?
-Da.
-Ok.
Axel a plecat si eu am ramas sa il astept.Trecusera 2 ore.Cand s-a intors era murdar si avea hainele rupte.
-Doamne dar ce ai patit?il intreb eu
-M-am ratacit si m-au alergat niste caini.
-Deci cainii alearga mai nou dupa demoni?
-Cred.
Am luat samponul si am mers la baie.Dupa ce m-am spalat si m-am intors il vad pe Axel certandu-se cu Gaby.Alex fratele lui Axel statea si radea de cum Gaby ii mai da din cand in cand palme lui Axel.
-Prostule.tipa Gay
-Vaco.
-Tontule.Doamne Cristy cum poti satreiesti cu asta?ma intreaba Gaby
-Asa bine si frumos.zic eu
-Daca Cristy si eu ne intelegem inseamna ca traim destul de bine.a zis Axel nervosm.
M-am dus la ei si le-am dat cate o palma peste cap.
-V-ati calmat?intreb eu
-Da.zic amandoiin cor
Il i-au pe Axel deoparte si ne asezam pe canapea.Gaby se duce in bratele lui Alex si Lily il astept pe Marius.Marius a ajuns si am inceput toti sa vorbim despre ce se mai intamplase cu magia.Deodata Gaby se uita la Alex.Vroia sa il intrebe ceva.
-Alex cum au omorat-o pe prima fata cu puteri?intreaba ea
-Pe cine?zice Lily nedumerita
-Stai sa ii zic lui Lily legenda apoi iti raspund.
Alex i-a zis lui Lily despre prima fata cu puteri.Aceasta fusese omorata pentru ca satenii au crezut ca e demon cand si-a folosit puterile la varsta de 9 ani.Puterea ei s-a dus la alti copii noi nascuti.Daca un copil nu supravietuia puterii,aceasta se ducea la copilul nou nascut in a treia zi.
-Acum intrebarea ta Gaby.Satenii au torturat-o apoi au omorat-o pur si simplu.
Eu ma jucam cu un briceag si cand Axel a vazut mi-a dat una peste cap.Uneori aveam intentii sinucigase si daca eu muream mureau si Gaby si Lily.Dupa ce am terminat cu magia Gaby se uita la mine si la Axel zici ca eram impreuna.Dar sta era importiva regulilor.Un demon si un inger impreuna ar fi o incalcare a regulilor.Eu am vrut sa merg sa i-au niste sucuri pentru ca dormeam i baietii in casa azi si voiam sa avem ce bea.Am mers singura si cand m-am intors am vrut sa traversev.Eram fata in fata cu strada si treceam pe zebra dar o masin m-a lovit.S-a auzit o bufnitura atunci cand masin ma aruncat la pamant.Ceea ce imi amintesc e ca Axel iesise primul din casa si cand ma vazut ochii lui au fost umpluti e lacrimi.Mi-am pierdut cunostinta foarte repede dupa aceea.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama



Răspunsuri în acest subiect
O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 31-08-2010, 06:03 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 31-08-2010, 06:54 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 31-08-2010, 09:46 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 01-09-2010, 12:51 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 01-09-2010, 03:08 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 01-09-2010, 10:18 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 03-09-2010, 01:38 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 06-09-2010, 08:18 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 07-09-2010, 05:06 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 07-09-2010, 08:53 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 09-09-2010, 06:47 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 11-09-2010, 08:58 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 04-10-2010, 12:35 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 10-12-2010, 10:45 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.039 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  [Yaoi] Cum sa te indragostesti in trei pasi simpli. Natsuru 5 3.353 10-02-2013, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Natsuru
  Dragostea eterna dureaza trei luni crazy little red 33 20.302 22-09-2012, 10:44 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Trei luni în Italia Ayu.Lore 3 2.520 06-11-2011, 06:51 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.971 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata grea a unei fete ghinioniste Yoko-sama 14 8.457 11-02-2011, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Trei minute! [+16] [yaoi] Aliss_anime 6 4.462 22-02-2010, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Cap 1:Inceputul unei noi fete.. Crazy Person 3 4.505 21-01-2010, 07:52 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Surprizele unei fete de 14 ani Ryuu 20 13.365 08-06-2009, 04:08 PM
Ultimul răspuns: Obsession.
  Inger cu doua fete (SasuSaku) Mishelle 22 19.624 28-05-2009, 08:31 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)