Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O adolescenta plina de distractii

#1
Buna,acesta este primul meu fic si sper sa ma luati putin mai usor. Astept comentarii pentru a sti daca sa il mai continui sau nu.
Capitolul 1



Sunt urmarita,dar nu stiu de cine si de ce.Imi pierd cumpatul si incep sa fug crezand ca mi se pare, dar fara noroc.Ploua cu galeata si sunt uda din cap pana in picioare insa sentimentul acela de neliniste ma apasa chiar daca incerc sa il dau la o parte.Printre picaturile de ploaie care se aud zdrobindu-se de pamant se aud pasii mei si a unui necunoscut.Ma opresc sa vad daca a plecat insa nici nu apuc sa intorc capul caci acel necunoscut este chiar in spatele meu .Ma panichez si incerc sa fug dar degeaba caci el ma prinse ,scoase un cutit de la spate si il indreapta rapid spre mine.
-AAAAAAAAHHHHH
Ma trezesc panicata crezand ca acel necunoscut urma sa-mi faca felul,dar in camera mea nu se auzea decat nenorocita de alarma.Enervata,ma scol din pat si ma duc la baie pentru a-mi face siesta de dimineata.Ma imbrac cu o bluza rosie,o fustita neagra si niste cizme,ma uit apoi in oglinda pentru a ma aranja si peste putin timp sunt gata.
Ups,la cat m-am grabit am uitat sa ma prezint,ma numesc Vanessa si sunt in primul an de liceu,si cum toate au un inceput azi e prima mea zi de scoala, ca nu de alta m-am sculat la opt dimineata.Am 15 ani si sunt o fire vesela,uneori visatoare dar am si parti care uneri ma lupt cu mine insumi sa nu le scot afara.Pot fi o buna prietena cu cei care merita,iar ceilalti le zic pa si pusy.Adevarul este ca sunt si putin rea mai ales cu cei nesuferiti si asta este una din partile pe care nu vreau le scot afara.Astea fiind spuse sunt gata de scoala!
Cobor scarile de la etaj si ma duc direct in bucatarie.Acolo o gasesc pe mama pregatind micul dejun si pe tata pregatindu-se sa se duca la serviciu.Tatal meu este doctor,deci la noi in casa se mananca sanatos.Doar acasa caci asa mananc ce am chef.Mama mea este casnica are grija de noi si de casa(sper sa nu o fure nimeni)si cum nu se poate sa fie doar un copil intr-o familie fratele meu tocmai intra pe usa si se aseaza la masa incepand sa manance.Hmm cata nesimtire pe el ,nu de alta dar nici macar nu ma baga in seama,ei bine o sa vada el.Fratele meu are 17 ani si este in al-3-lea an de liceu si chair daca este mai mare ca mine unele responsabilitati care le are fata de mine nu le trec cu vederea.Fratele meu este brunet are ochii albastri, ca mine deasemenea,amandoi mostenind ochii mamei pe cand tata ii are verzi.In fine,mananc ceva,imi iau ghiozdanul si o tulesc spre liceu impreuna cu fratele meu.Pe drum nu sunt chestii importante de vazut doar niste oameni care umbla grabiti de colo-colo.In ultimul timp am fost cam visatoare sau in alte circumstante cu capul in nori ceea ce le da celorlati momente comice sau ingrijoratoare,dar pentru mine nu e cine stie ce atat faptul ca unii oamnei se pot supara doar pentru simplul fapt ca nu ascult ce zic ei si asa poti sa pierzi cateva prietenii.In tot acest timp nu mi-am dat seama ca am ajuns la liceu,mi-am scuturat putin capul sa revin la realitate ca doar n-o sa umblu ca un zombie prin liceu,am plecat de langa fratele meu fara sa il salut ca doar si el a facut la fel nu?Mare chestie,doar nu o sa se supere acuma ,l-am rasplatit cu aceeasi moneda.Am hoinarit prin curtea liceului pana cand..
-Bunaaaa!De cand nu te-am mai vazut!Mi-a fost dor de tine!!
Mda ea este Clara,o prietena crazy dar buna petru ca cu ea ma inteleg cel mai bine.Este o fata roscata cu ochii ciocolatii si mereu happy.
-Buna Clara si mie mi-a fost dor de tine.
Incercam pe cat posibil sa imi exprim bucuria de a o vedea deoarece nu am mai vazut-o de cand s-a terminat scoala pentru ca ea a fost plecata din oras ,caci sincer nu prea am dormit azi-noapte din cauza acelui vis.
Am povestit o gramada de lucruri defapt ea a povestit caci eu o ascultam si mai dadeam din cap in semn de aprobare.
Dupa ce directoarea si-a tinut discursul ala idot ce parea ca nu mai se termina ne pregateam sa plecam acasa pana cand cineva m-a strigat.
http://quizilla.teennick.com/user_images..._full.jpeg -Vanessa
http://i83.photobucket.com/albums/j284/c.../aaa-8.jpg -Clara
http://media.photobucket.com/image/Anime...08/hot.jpg -Josh(Fratele Vanessei)
http://i64.photobucket.com/albums/h191/M...imeBoy.jpg -Mike

Sper sa va placa.
Fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e deajuns pentru cineva, acel cineva nu e deajuns pentru tine!
Get your own at Pokeplushies! [Imagine: 2673256.gif]
Click here to feed me a rare candy !
[Imagine: 6bca372.png]



Răspunsuri în acest subiect
O adolescenta plina de distractii - de Ella06 - 07-05-2010, 06:47 PM
RE: O adolescenta plina de distractii - de Abbeh. - 07-05-2010, 08:16 PM
RE: O adolescenta plina de distractii - de Lori. - 07-05-2010, 09:25 PM
RE: O adolescenta plina de distractii - de Alee - 07-05-2010, 09:51 PM
RE: O adolescenta plina de distractii - de Ella06 - 07-05-2010, 10:37 PM
RE: O adolescenta plina de distractii - de Lori. - 08-05-2010, 10:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18) YuneSugihara 17 11.751 14-08-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.772 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.344 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.690 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Iubirea in adolescenta Ana 3 3.009 12-01-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.620 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Luna plina. Mimisor 4 3.362 24-04-2010, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Meal.
  Viata plina de necazuri dar si bucurii Madalina_Daniela 8 5.527 21-11-2009, 06:46 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)