Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea in adolescenta

#1
[Imagine: 651171i085p8my3i.gif]

Iubire in adolescenta". Este o lucrare, care sper sa va placa. Story.. este vorba despre 2 copii de 15 ani, care invata la un liceu de arta, si sunt in aceasi clasa. ea o fata tupeista si inalta, si el un baiat frumos, dupa care lesina fetele. Ei se tachineaza, si se jignesc, cu toate ca se plac reciproc.


Iubire in adolescenta
capitolul 1: Inceputul..

Holul lung al liceului. O vara trecuse deja si eu ma aflam din nou pe coridor, asteptand-o pe diriginta. Spre mine, pe hol se apropie un baiat destul de dragut, care murmura incetisor, un salut. Il salut reciproc si il intreb in ce clasa este.
- Salut Ron,murmur si eu incercand sa nu ii dau atentie.
Era Ron, baiatu mai mic decat mine, care ot ma tachina si pe care il uram si il injuram mereu.
Zambea pervers, uitanduse la mine si analizandu-ma. Se uita in ochii mei, iar apoi privi catre o profesoara care se indrepta spre noi. Pare o profesoara autoritara si plina de aere dar nu era chear asa. ne luase bland si ne spuse ca a 9-a B se afla pe alt coridor. Noi doi intrasem in clasa, in urma profesoarei, care aflasem ca o cheama Leonora Bandigi. Nu mai era diriginta veche. Erau multe fete, care mai de care mai frumoase.
-Ron, stai cu mine! se auzeau susoteli in clasa. Toate fetele si baietii vroiau sa stea cu el. Putin ma interesa. Incepusem sa imi spot cartile pe banca si sa ma pregatesc de ora. Deodata vad langa mine o umbra. Credeam ca este o fata, dar nu. Era acel baiat, pe care nu il cunosteam. Se apropie de mine si ma intreaba:
-Pot sa stau cu tine?
Pentru cateva secunde nu i-am raspuns si apo i-am zis in soapta:
-De ce vrei sa stai cu mine? Sunt atatea fete in aceasta clasa, de ce tocmai eu?
- De aia, suna aceste cuvinte in clasa.
Toate privirile erau atintite spre noi. Multe fete se uitau urat la mine, incercand parca sa imi arunce sageti in fata de giuda. M-am uitat la profesoara, incepand sa o ascult.
-" Dragi elevi, de astazi veti veni la ora 12, in fiecare zi. Astazi va puteti duce acasa pentru ca astazi, 15 septembie se tine un consiliu important. Eu sunt domna voastra diriginta, Leonora Bandigi."
O zi fericita, cand puteam sa petrec ziua cu prietenle mele. Mergand la o pizza si restul. Profesoara plecase.
-wow, Delo, ce ai mai crescut, imi spuse Nadia, cu ciuda.
-Da.. am crescut.
Ma ridicasem din banca si colegul meu la fel. Toti radeau, iar eu ma uitam in jur si nu vedeam nimic amuzant.
-Mama! Esti mai inalta decat Ron!
Ma uitam eu mai bine si da. Era mai inalta decat Remil.Ce bine, acum aveam si eu de ce sa il tachinez.
- Vai ce girafa te-ai facut, Delo..
Ma enerva la culme, dar nici eu nu eram cu garda jos, asa ca incepusem si eu cu jignirile.
- E pai cine ar vrea sa stea langa un piticot ca tine.. Mai bine iti iei tocuri, draga Ron.
Ne uitam unul la altul si parca ne pregateam de lupta.
-Treci incoace mucoaso, sa vezi ce o sa iti fac!
-A deci iar vrei sa ne batem?! Foarte bine.
Foarte aproape de a ne da cate un pumn unu celuilalt, a intrat directorul, care vazuze scena.
-Amandoi in detentie!
Striga el in gura mare, destul de dezamagit din prima zi de scoala. Ma uitam urat la Ron, incercand sa tip la el.
- Vezi prostanacule, acum suntem in detentie! Alaturi de tine..
-Ba vezi ca e vina ta palugo'! daca nu erai tu cu gatul tau lung nu near fi observat.
-Ia mai taci!
Ma enreva comportamentul lui de porc. Pentru un pitic avea prea mult tupeu. Dar la urmatoarea bataie va avea un ochi umflat cu siguranta.

[srry pentru cap, scurt, voi reveni cu capitolul 2 in curand. docamdata nu se observa tupeul si obraznicia
. :D ]
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#2
Let's see...
Din ce am citit, ideea mi se pare foarte asemanatoare cu cea din anime-ul Lovley Complex. Probabil de acolo te-ai si inspirat. Doi colegi de clasa ( ea inalta, el mic dar frumusel ) care se cearta si se tachineaza, fara sa vada ca totusi se plac in ciuda diferentei de inaltime. E acelasi subiect, sper doar ca pe parcurs, prin modul tau de a scrie, sa-i dai o forma mai originala.
Capitolul a fost cat de cat ok. Nu prea mi-a placut ca dialogul a fost predominant. El are rolul sa dinamizeze actiunea, dar nu trebuie folosit intr-una. As fi vrut sa le descrii mai mult aspectul fizic, chiar si niste sentimente. In fine, e primul capitol asa ca probabil voi gasi ce-mi doresc in al doilea sau pe parcurs.
Nu am inteles o chestie.
Citat: Credeam ca este o fata, dar nu. Era acel baiat, pe care nu il cunosteam.
Aici spui ca nu il cunostea, dar din restul capitolului se intelege ca se cunosteau. Mi s-a mai parut putin ciudat si faptul ca au primit detentie in prima zi de scoala : )) . Asta da premiera! : ))
Astept urmatorul capitol : ) Multa inspiratie si succes la scris! : *
[Imagine: HaruhiSignal.gif]

#3
da, nu prea am inspiratie, asa ca as dori sa inchideti ficul, va rog xD

postscurtpostscurtpostscurtpostscurtpostscurtpostscurtpostscurtpostscurtpostscurtpostscurt
:D
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#4
Fic inchis.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18) YuneSugihara 17 11.645 14-08-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  O adolescenta plina de distractii Ella06 6 3.959 08-05-2010, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Lori.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)