Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire si razbunare(fic naruhina)

#1
Salutare tuturor fanilor fan-ficurilor si nu numai.Iata mi-am luat si eu inima in dinti si am hotarit sa postez primul meu fic de pe acest forum.Zic acest lucru din 2 motive:
1.Daca ati mai citit acest fic si pe alte forumuri sa stiti ca sunt SINGURUL AUTOR al acestui fic si NU E PLAGIAT!
2.Admir acest forum pentru numarul mare de ficuri si pe autorii acestora(ma refer la ficurile de calitate)Dar sa nu mai lungesc vorba,sa vina si capitgolul 1.

Capitolul 1-Reintoarcerea in Konoha.
..Era atit de emotionata,nu-i venea sa creada ca in sfirsit dupa trei ani de antrenament intensiv in templul LUMINII care se afla pe tarimul unde SOARELE NU APUNE NICIODATA,se intoarce in satul ei natal.I se facuse dor de familie,sensei,prieteni si mai ales de acel baiat cu ochii albastrii ca cerul si cu parul de culoarea soarelui care era principala ei sursa de inspiratie pentru lupte si deasemenea prima si unica ei iubire.
"Oare e la fel de hiper-activ?,se antreneaza la fel de mult?,dar isi mai aduce aminte de mine?"Tot felul de intrebari i se invirteau prin capul Hinatei incercind sa gaseasca raspunsul.
-Am ajuns domnisoara Hyuga,puteti cobori din careta.Spuse un batrin cu o voce ragusita,dar blajina.
-De cite ori v-am spus Jiro sensei spuneti-mi pur si simplu Hinata!Spuse aceasta cu o voce care se straduia cit putea sa aiba un aer poruncitor.
-Bine,bine domnisoara Hyuga...adica Hinata spuse senseiul punindu-si mina dupa ceafa.
"Oare arat chiar asa de BATRINA?N-am decit saptisprezece ani!"
Dar adevarul era ca Hinata decind plecase din sat se maturizase foarte mult,nu mai era o copilita,ci o adevarata domnisoara!Rochia mov,strinsa pe corp pe cere o purta ii evedentiau talia si sinii ei perfect rotunzi fara nici un cusur iar parul ei negru si lung revarsat pe spate ii dadea un sarm aparte.
Dupa ce cobori din careta,intra emotionata in casa.Prima persoana pe care o vazu era Neji.
-Neji?!intreba ea baiatul sau mai degraba barbatul care statea in fata ei.Neji pe care ea il cunostea era diferit de cel care acum statea in fata ei.Acesta de acum avea parul lung lasat liber pe spate si purta un kimono alb care avea primii nasturi desfacuti astfel lasind sa se vada corpul bine lucrat.
Acesta surprins de vocea cunoscuta care-l chemase din spate,se intoarse si vazind-o pe Hinata ramase nemiscat.Cu ochii neclintiti de pe fata o analiza din cap pina in picioare.Fara sa vrea isi spuse in gind"Firar!ce pacat ca e verisoara mea...uite ce frumoasa e"Insa fu trezit din meditatie de vocea aceleiasi persoane care il facuse sa intre in ea.
-Neji te simnti bine?intreba Hinata ingrijorata.
-Nu...adica da,ma simnt bine nu-ti face griji.Doar sunt surprins.Cum de ai venit?nu ma asteptam sa te vad.
-Pai mi s-a facut dor de casa,si am venit fara sa anunt pentruca am vrut sa fie o surpriza.
-Partea cu surpriza precis ti-a reusit murmura Neji.Vrei sa maninci,sa te odihnesti?
-Nu multumesc,merg sa ma plimb prin sat,sa vad ce se mai intimpla.Spunind aceasta ea parasi casa si merse la plimbare.Netulburata de nimeni si de nimic isi continua plimbarea pe aleia parcului din sat pina cind POOF cineva o dobori din spate.
-Akamaru,ciine rau ce esti!De cite ori ti-am spus sa nu stai departe de mine?cu o astfeel de atitudine cum te astepti sa fii un bun ciine ninja?Si mai presus de toate tocmai ai doborit o domnisoara!spuse Kiba ciinelui sau Akamaru.
-Nu-i nimic,spuse Hinata ridicindu-se incet.
Lui Kiba ii se paru foarte cunoscuta vocea aceasta,doar nu stia de unde.Dupa ce se ridica,Hinata se intoarse si il privi pe scandalagiul baiat si ciinele lui neastimparat.
-Kiba,Akamaru ce ma bucur sa va vad spuse fata mai mai plingind de fericire.
-Hinata,iubita noastra colega,ce ne bucuram si noi sa te vedem,spuse Kiba entuziasmat si un sunet lung ca un suerat esi din gura baiatului.Acesta,spre deosebire de Neji,nu se straduia sa-si ascunda admiratia si spuse:
-Oooooo ce mult te-ai schimbat,arati ca o adevarata Papusa!!!
-Multumesc,si tu la fel spuse Hinata rosind.
Intradevar Kiba se schimbase,in locul pustiului neastimparat si salbatic,acum vedeai o persoana mult mai ingrijita.
-Nu te supara Hinata,trebue sa plec spuse baiatul ca pe jaratic,sa le spun si celorlalti de sosirea ta!Si cum zise asa si facuse.O lua la goana cu o viteza de spuneai ca are motoare cu reactie in loc de picioare.Pe drum se intilni cu Naruto care fugea si el:
-Hei,Naruto!Am o veste grozava!spuse Kiba entuziasmat gindindu-se la ce reactie va avea prietenul sau.
-Ce ai spus?Nu te aud!
-Am spus ca am o veste GROZAAAAAVA!Urla Kiba
-Ce ai spus? ca tot nu te-am auzit!
-Dar ce esti surd de nu ma auzi?intreaba Kiba enervat.
-Nu,doar sunt prea ocupat ca sa-mi salvez viata!
-De cine,de ce?
-De Sakuraaaaaaa!
Deabea acuma Kiba observa,ca Naruto era urmarit cu inversunare de Sakura,care scotea fum pe nari de furioasa ce era:
-Naruto,insecta ce esti!!!vino incoace,te invat eu minte sa te transformi in mine si sa flirtezi cu Lee!acum bietul baiat crede ca sunt inebunita dupa el.
Intre timp Hinata isi continua plimbarea si se gindea"Toti sunt schimbati:Neji,Kiba,pina si satul nu mi-se pare la fel"Brusc se opri, si ce vazu?Naruto care era urmarit de Sakura.
"Daca ma gindesc mai bine,nu s-au schimbat prea multe si Sakura si Naruto au ramas aceiasi!"Gindindu-se la aceasta o urma de transpiratie ii aparu pe cap in stilul anime.
-Naruto,esti terminat!si cu aceste cuvinte spuse,Sakura ii dadu un pumn lui Naruto si acesta zbura direct catre Hinata.Hinata vazu ce s-a intimplat dar nu reusi sa se fereasca si BENG!Naruto cazu peste ea.
-Imi pare sincer rau,n-am vrut sa dau peste dumneavoastra,spuse baiatul rosiind.
-Nu-i nimic,sunt obisnuita sa cad pe jos spuse Hinata mai rosie la fata ca Naruto.
"I-a stai cunosc vocea asta,eeeeeee"
-Hinata,imi cer scuze Hinata ca Naruto a dat peste tine,spuse Sakura, e vina mea!
-Hinata!ce ma bucur sa te vad!te-ai schimbat foarte mult!spuse Naruto emotionat.
-Si el la fel,prieteni!spuse Hinata cu lacrimi in ochi de bucurie.
-Se pare ca ai ajuns la timp pentru balul din seara asta,spuse Sakura arajindu-si manusile.
-Care bal?intreba Hinata nedumerita.
-Balul in cinstea sarbatorii Sfintului Valentin,v-ei veni?
-Pai,nu stiu,nu am partener.
-Nici nu se pune problema,spuse Naruto,voi fi eu daca vrei partenerul tau.
-Sigur!spuse Hinata fericita.
Aici cei trei prieteni se ddespartira,fiecare se duse acasa sa se pregateasca de festivitate.

Si cu aceasta se termina 1 capitol.Imi cer scuze daca vi-se pare plictisitor,dar urmatorul BALUL SI INTILNIREA CU MEMBRII AKATSUKI va fi mai interesant. ;)Scriet ce parere aveti despre fic fie buna sau rea,asa voi sti ca mi-ati citit capodopera :P



Răspunsuri în acest subiect
Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Gabriella - 26-04-2010, 12:37 AM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Elena. - 26-04-2010, 09:14 AM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Elena. - 26-04-2010, 07:45 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Amu Hinamori - 27-04-2010, 03:49 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Denny - 28-04-2010, 03:48 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Flash - 28-04-2010, 08:18 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.353 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Razbunare Kissingyougoodbye 1 2.442 02-05-2013, 04:35 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.694 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.746 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  [Yaoi] Dragoste sau razbunare? AbiiShu' 4 4.094 06-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ai_4ever
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.564 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.021 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.997 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Razbunare de argint Camelie. 13 6.396 23-07-2011, 02:49 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.319 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)