Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Dragoste sau razbunare?

#1
Mm, cum in ultima perioada am o multime de vise dubioase, m-am gandit sa folosesc "tema" unuia pentru un fic nou. Sper sa va placa la fel de mult ca si mie!

Disclaimer: Trupa Cinema Bizarre nu imi apartine si nu fac profit de pe urma lor. Ah, si inca ceva! Vreau sa mentionez ca ficul nu este despre trupa, doar unul din membrii, nu dezvalui inca cine, va predomina in fic, dar posibil sa apara si ceilalti. Nu m-am decis inca.

Varsta minima: +18.
Gen: Yaoi [90%] - Hentai [10%].
Limba: Romana.
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Simpla.

Capitolul 1.

Privesc plictisit prin jurul meu, sperand ca timpul sa zboare mai repede. Ma aflam in fata gradinitei centrale, asteptand ora pranzului pentru a-l putea lua inapoi acasa pe micutul Hannes.
Am oftat lung, uitandu-ma iar la ceas. Mereu ultimele minute treceau asa greu. Dupa o zi lunga de munca, singurul lucru pe care l-as fi dorit, era sa ajung cat mai repede acasa si sa ma odihnesc.
Ma ridic de pe banca de lemn, traversand strada si indreptandu-ma cu pasi repezi, dar hotarati, catre intrarea in curtea instistutiei. L-am privit zambind pe micut, in timp ce incepuse sa alerge spre mine imediat de cum ma zari.
- Cum a fost azi, prichindel?
Am spus pe un ton vesel, zambindu-i, chiar daca nu aveam o stare prea buna. Daca eu nu ma simteam bine, n-aveam de gand sa-i stric si lui dispozitia.
M-am asezat in genunchi in fata lui, imbratisandu-l strans.
- Bine, foalte bine, ca de fiecale data!
Spuse entuziasmat, strangandu-ma si el cu putere in brate sale mici. Ma saruta scurt pe obraz, asa cum facea mereu cand nu ne vedeam cateva ore, dimineata sau seara, inainte sa doarma. I-am mangaiat parul usor parul saten-inchis, privindu-l. Avea ochii gri-verzui, precum ai tatalui sau.
- Atunci mergem acasa.
M-am ridicat in picioare, prinzandu-i palma micuta in a mea, mergand lent spre portile mari, pentru a nu-l obosi.
Tot drumul spre casa mi-a povestit despre Eli, colega lui pe care, constatasem, ca o cam placea, facandu-ma sa ma amuz. Cand eram de varsta lui nici nu stiam ca exista vreo diferenta intre fete si baieti, iar prima fata de care m-am indragostit a fost prin adolescenta, nicidecum pe cand aveam nici patru ani jumate.
Ajunsi in fata blocului, am urcat scarile pana la etajul trei, apoi am intrat in apartament.
- Mergi sa te speli pe manute, piticanie.
Am spus, razand. L-am condus pana in dreptul usii de la baie, deschizandu-i-o. Am intrat si eu cu el, asezandu-i scaunelul in fata chiuvetei pentru a ajunge mai usor, apoi am plecat catre sufragerie.
Am ramas in pragul usii, privind imaginile din fata ochilor, ingrozit. M-am intors in graba in baie, luandu-l in brate pe copil si iesind din apartament.
- M-ai speliat...
Spuse pe un ton inocent, punandu-si mainile-n san si privindu-ma incruntat, dandu-i o alura de dur.
- Iarta-ma, n-am vrut, doar ca a intervenit ceva urgent la lucru si trebuie sa plec. Te las la "matusica" pana ma intorc, bine?
L-am sarutat scurt pe frunte, alergand pe scari cu el in brate. Am urcat doua etaje, incepand sa bat disperat la usa prietenei mele, Amalia.
- Ce s-a-ntamplat de ma trezesti asa devreme?
Blonda mi se afisa in fata ochilor, ciufulita si inca in pijamale.
- E pranz, dar asta nu conteaza acum. Ai, te rog, grija de Hannes, am ceva urgent de facut.
Am spus repede, dandu-i-l pe micut in brate si plecand inainte sa aud vreo aprobare din partea ei, stiind deja ca m-ar fi ajutat indiferent de situatie.
M-am intors in apartamentul meu, oftand.
- De ce...?
Mi-am vorbit singur, mergand in sufragerie, acolo unde se afla ea intr-o balta de sange. M-am asezat pe jos, langa trupul fara viata, atingandu-i cu mainile tremurande chipul palid. O lacrima mi s-a scurs pe obraz, nestiind ce sa fac mai intai.
Avea inchieiturile mainilor taiate, iar sangele de pe pielea mainilor ii era deja uscat. I-am atins usor gatul, sperand sa-i simt pulsul, chiar daca stiam ca sansele-s zero.
Am luat de pe masuta de sticla, biletelul alb, frumos impaturit, cu mici pete de sange pe el.


Regret, regret toate deciziile pe care le-am luat, dar asa a fost sa fie. Stii bine prin cate am trecut in ultimii patru, cinci ani, si stiu ca tu vei fii singurul care-mi va intelege gestul. Totul a fost impotriva mea si-am hotarat ca-i mai bine asa.
Sper doar ca vei gasi metoda potrivita pentru a-i explica micutului "plecarea" mea. Ii vei fi un tata perfect!
Voi avea grija de amandoi oriunde as fi, vreau doar sa nu uitati ca va iubesc. Va iubesc enorm!



Am suras trist, citind si recitind ultima parte.
- Daca ne-ai fi iubit, nu ne-ai fi abandonat! Mi-am lasat lacrimile sa-mi alunece pe chip, simtind mii de intepaturi in piept. Gandul ca de acum trebuia sa ma descurc singur, ma ingrozea, dar stiam ca trebuie cu orice pret sa ma descurc... pentru micutul meu baiat.


_______
Stiu ca este un capitol scurt, dar promit ca ma revansez cu urmatoarele capitole. Greseli sper sa nu exista caci l-am corectat inainte de a posta...

#2
Hey. Mai intai de toate iti spun de acum ca te-ai ales cu o cititoare fidela - blush -, fiindca primul capitol ma captivat in asa masura, incat astept nextul, exact cum am asteptat ultima carte dintr-o serie faina. In fine, imi place cum ai descris pe "micutul Hannes" si cum deja se vede durul din el. Deja s-a indragostit, deci nu ma mira ca va fi un mare cuceritor cand va fi mare. Astept nextul, dar inainte de asta, trebuie sa te felicit pentru nota de mister, care ai aruncat-o destul de bine peste "tatal" micutului - nu stiu daca e tatal sau real sau nu si de aceea am pus cuvatul tata in ghilimele. Dialogul e bun si imi place ca l-ai alcatuit cum trebuie si cantitati potrivite. Astept nextul si sper sa fie mai mare - tipa.
Have a good night.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#3
Induiosator! Chiar ca, cum naiba sa se omoare si pentru ce? Cate intrebari si sigur nu voi afla raspunsul acum.
Scurt si la obiect, simplu ,placut, a fost interesant sa citesc fiecare propozitie scrisa fiindca am parcurs lin randurile. Hmm, ma pui pe cugetat, ma intreb cine e tipul care povesteste, am inteles ca ala micu e al sau, dar cine se afla in spatele cuvintelor? Cum ai spus si tu, nu voi afla prea repede cine este protagonistul, dar deja imi inchipui.
Nu prea am ce spune, inafara de faptul ca este curat lucrat capitolul, nu am vazut nici o greseala, ai descris frumos, totusi se putea ceva mai mult, dar e bine si asa ai reusit sa instalezi misterul in plan.
Altceva inafara de faptul ca astept nextul, nu am ce mai spune. Succes si multa inspiratie! <3

#4
Aici si eu! Puteam eu lipsi de la ficul tau CB? Nu, nu puteam [-x. Cum ai spus si mai sus va fi doar unul din trupa in fic, interesant. Am citit capitolul rapid, uitand sa respir. A fost destul de kawaii cum s-au imbratisat barbatul si copilasul, pe care am inteles ca-l cheama Hannes. Deci tipa care s-a sinucis(ca asa pare) a fost mama lui? Si totusi, daca a spus ca-i iubeste si ca-i va iubi de ce s-a sinucis? O supara ceva sau ameninta? Asta nu inteleg ._. Aici sunt total in ceata. Oricum mi-e mila de barbatul asta, adica nu e usor sa-ti pierzi sotia(daca asta era) si sa ramai numai tu cu un copil. E dificil sa ai grija de un copil :|. In fine'. Am vazut doar o greseala de tastare si asta e bine. Mi se pare ca am vazut-o cand descriai infatisarea lui Hannes. Ai repetat de doua ori 'parul'. Totusi, in rest a fost impecabil si frumos. Sa ma mai astepti pe aici :-w. Felicitari, surioara, te descurci minunat. Vezi cum faci si adune nextul, ca eu il vreau. Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#5
"Oooooo! AbiiShu' scrie fic cu cineva din Cinema Bizarre? Interesant!"... asta a fost reactia mea cand am vazut. L-am citit in cateva secunde. Sincer iti spun ca mi-a placut mult! M-a uimit viteza de reactie si capacitatea de a gandi limpede a taticului lui Hannes. Mama lui s-a sinucis? Asta inseamna ca de fapt nu-i iubea chiar atat de mult, pentru ca atunci cand iubesti pe cineva traiesti pentru persoana respectiva oricat de dureros ar fi. Chiar sunt curioasa de cum i se va explica situatia lui Hannes. Succes cu nextul si adu-l cat mai repede posibil!
[Imagine: tumblr_mq6sbubRgR1stc76eo1_1280.jpg]
Are you surely not lying, little Biersack?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Razbunare Kissingyougoodbye 1 2.420 02-05-2013, 04:35 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.703 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Razbunare de argint Camelie. 13 6.308 23-07-2011, 02:49 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.260 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.933 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Razbunare dulce Razbunare [+16 / +18] [hentai] Falling Rain~~^.^~~ 5 4.363 11-04-2010, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Iubire vs razbunare:sfarsitul e aproape Lara 1 2.329 17-01-2010, 07:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Sete de razbunare ... Elusive wolf 17 11.362 02-08-2009, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Libertate si Razbunare Snow Fairy 1 2.110 13-07-2009, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Zambet.cOlOrAt
  dragoste si razbunare wasp 1 2.709 14-06-2009, 04:04 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)