Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure]

#1
Ficul e scris impreuna cu o prietena.



Deşi am fost o fire deschisă, puţini sunt cei care m-au cunoscut cu adevărat. Zic “am fost “pentru că acum nu mai sunt. De fapt, sunt, exist, dar într-o altă formă.
Nu mai posed de câteva zile trupul meu cel sexy şi chipul angelic cu zâmbet diavolesc. Astea îmi lipsesc cel mai mult, căci pe când trăiam, îmi plăcea la nebunie să mă laud cu calităţile mele fizice şi mentale. Nu eram un îngâmfat, căutam mai mult să mă amuz în adorarea asta de sine.
La drept vorbind, mi-ar fi fost de folos aceste calităţi, în locul unde mă aflam eu în această clipă. Fiindcă aici sunt numai feţe urâte, ridate, arse de smoală... Cred că v-aţi făcut o idée despre locul unde mă aflu, nu?...
Off... Eu le-am zis acelor paznicilor că e o greşeală, că am nimerit greşit în Iad, dar ei mi-au râs în nas. Apoi au adăugat, că însuşi numele meu de botez te trimite cu gândul la această locaţie, deci e cazul să renunţ la comentarii, că nu-i amuz deloc.
Nebuni drăcuşorii ăştia, n-am ce zice. Darkmound, aka Dark... Bine, dracilor... a, adică, dragilor, dar dacă mă intitulam Lightmound – Jeez, ce aiurea sună!... -, cu toate pacatele mele, ajungeam în Rai?... Hm? Mânuţa sus! Da, tu cu clopoţelul ăla agăţat de coadă, cu tine vorbeam. Nu?... Atunci, să nu mă vă legaţi de numele meu. Ciudaţilor! Şi hop, mă ridică pe sus spre cazanul cu smoală...
Bine că e un tip acolo cu mai multă minte decât ceilalţi şi îi opreşte de fiecare dată, când îi enervez eu. Mi-a zis că dacă mă gândesc cu atenţie la toate câte le-am făcut şi găsesc o singură chestie bună, care să-mi salveze sufletul, ma trimit Sus numaidecât.
Se pare că tipul e înger şi vrea să mă ia cu el... Mda, cavaleria. Ăia îmbrăcaţi alb şi cu aripioare. Când văd smoala aia încinsă, îmi doresc să fiu şi eu unul de-al lor...
Mai ales că am ajuns aici din greşeală, aşa cum am menţionat la început. E adevărat, mi-am zburat creieraşii cu revolverul, dar am făcut-o spre binele comunităţii. Iisuse, nu ştiu ce-i atât de greu de înţeles...



Răspunsuri în acest subiect
Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] - de aurelia chircu - 17-04-2010, 11:13 AM
RE: Intunericul sinelui / Dark Inside( actiune, aventuri ) - de aurelia chircu - 17-04-2010, 02:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.194 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  On the Case [Action, drama, crime +18] Hakusor. 16 9.402 27-04-2011, 11:27 AM
Ultimul răspuns: Nu sunt eu
  Intunericul iubirii nestiute Miranda. 6 6.219 26-12-2010, 08:10 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina) Gabriella 15 11.507 28-05-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * nimeni 5 4.478 10-02-2010, 02:41 AM
Ultimul răspuns: Aly
  When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] RaLLy-chan 11 7.058 01-08-2009, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Corina.
  Poke Adventure ThE GhOst 4 4.397 02-02-2009, 03:58 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)