Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata unei adolescente

#1
1.CONDAMNATA

Mama ma dus cu masina la aeroport , desi am rugat-o sa ma lase sa merg pe jos , vroiam macar inainte de plecare sa ma lase sa ma bucur de aglomeratia si haolus din LA.Asa ca in timp ce conducea pe strada princiala stateam pe bancheta din spate a masini cu capul lipit de geam incercand sa nu pierd nici o secunda din timpul ramas pentru ami lua ramas bun de la orasul meu natal.
Eram condamnata sa-mi petrec vacanta de vara impreuna cu bunici in cel mai plictisitor oras din lume: New Hampshire unde media de varsta era de vreau 60 de ani; Mama ma mai trimitea aici in vacante cand isi gasea un nou iubit insa asta pana am inplinit 14 ani si am inceput sai amintesc cum era si ea adolescenta si se simtea inchisa in acest loc si a renuntat , asta pana acum.
Am urcat in avion ara sa o imbratisez macar de ramas bun sistrambandu-ma la Jin , noul sot al mamei care e de-a dreptul scarbos; Bleah si din cauza caruia sunt condamnata pentru a-si salva mama casnicia.
M-am asezat pe scaunul meu laga un tip blond cu ochii negri care se crede mare gentalman dar nu m-am obosit nici macar sa il bag in seama , mi-am proptit picioarele in scaunul din fata si mi-am scos ,,carnetul vietii’’ din rucsac . ,,Carnetul vietii’’ denumit de mine contine cele mai inportante lucruri pe care vreau sa le fac inainte sa mor si cele mai bune moduri de a muri.
LUCRURI DE FACUT:
1.Sa invat sa pictez;
2.Sa petrec o noapte pe plaja si sa imi trec viata-n revista;
3.Sa-mi decorez camera exact asa cum am visat mereu folosind toti bani de buzunar daca e nevoie;
4.Sa absolv liceul;
5.Sa bat o proesoara/profesor;
6.Sa invat sa cant la chitara;
7.Sa ma imbat;
8.Sa impusc pe cineva care merita;
9.Sa gasesc o poza cu tata;
10.SA-MI PIERD VIRGINITATEA;

CELE MAI BUNE MODURI DE A MURI:
1.Infigandu-mi o sabie in inima pentru a muri cu onoare;
2.Incendiind casa;
3.Electrocutata;
4.Spanzurata
5.Aruncata de pe bloc;
Lista mea e completa si nu stiu daca mai am ce sa adaug la ea insa daca tot sunt captiva vacanta asta macar poate am ocazia sa fac cateva dintre aceste lucruri si daca o sa fie ca la inchisoare poate o sa renunt la una din dorinte si nu o sa mai termin liceul si o sa si mor inecata pe micuta lor plaja din New Hampshire sau de ce nu in alt mod , am auzit , totusi , ca inecul este unul dintre cele mai bune moduri de a muri.
Mi-am bagat carnetelul in buzunarul din spate al blugilor si am incercat sa adorm si sa visez la minenunatul meu LA de care o sa imi fie atat de dor… Si la prieteni mei , chiar daca falsi , totusi prieteni… ce mi-as dori sa hoinar pe strasile Los Angelsului doar ca sa scap de acasa.
Dupa ceva timp m-am trezit buimacita si mi-am dat seama ca adormisem din pacate avand un cosmar , eu si bunica avand grija de gradina? In visele ei si cosmarurile mele. Restul grumului l-am petrecut uitandu-ma pe fereastra la dori pufosi ce se destramau si ramaneau in urma avionului.
Cand am ajuns bunici ma asteptau , hmmm parca erau mai tineri ultima data cand iam vazut
-Jessie , draga mea ce mai faci?striga bunicul in timp ce ma imbratisa , bleah mirosea a tranpiratie .
-Hey! Bunici … huh bine
-Hai de Jess spuse bunica nu cu foarte mult entuziasm , niciodata nu ia placut caracterul meu , o sa ne distram si o sa inveti sa te comporti mai frumos.
-Da, cu siguranta , am spus eu nu oarte convingator lund-o iainte spre masina antica a bunicilor , sa mergem
Cand am ajuns acasa am crezut ca o sa fie mai bine cand am vazut casa alba cu doua etaje , veranda cu o masuta de suc si doua sezlonguri destul de moderna , dar seranta mi-a fost naruita imediat ce am intrat inauntru si am vazut canapeaua de uncafeniu decolorat si cele doua fotolii in fata televizorului antic si fiecare colt al camerei care era plin de scoici sau lucruri sin scoici: pasiunea bunici.
-OK! Am spus eu oftand , unde e camera mea?
-Sus , caera mamei tale , cum de nu mai ti minte , draga mea, veneai aici in fiecare vacanta inainte , spuse bunicul uimit.
-Da… pai, nu prea imi face placere sa imi amintesc lucruri neplacute , si neavand chef de o cearta , am fugit repede pe scari.
Camera era vopsita in culoarea mov , de fapt era praspat vopsita,bunicul incerca sa imi face sederea aici cat mai frumoasa , movul era una din culorile mele favorite. In camera erau de asemenea scoicilipite pe fiecare piesa de mobilier, chiar si lenjeria de par avea un imprimeu cu scoici , baba asta e chiar obsedata.Asa ca inca din prima zi aveam planuri marete.
Dupa cateva minute bunicul a urcat sa-mi aduca valizele, asa ca l-am rucat sa-mi aduca o lenjerie fara tema maritima , iar dupa ce am primit ce am cerut m-am apucat de redecorat.
Mi-a luat ceva timp dar la sfarsitul zilei camera mea arata chiar cool as putea spune: in locul lenjeriei maritime se afla o lenjerie rosie cu inimi negrea pe care bunicul mi-a cumparat-o , mobila a fost mutata asfel incat patul se afla pe peretele nordil acelasi pe care se afla si usa acum neagra , masuta de machias intr-un colt pe peretele sudic cu cele mai intime lucruri ale mele in sertar , pe peretele vestic era asezat dulapul pe care am lipit cateva bucati de material , iar peretele vestic care avea iesire spre balcon se aflau niste posere personalizate si o rama goala ca astepta sa inrameze o fotografie cu tata.Camera mea find personaizata, mi-am bagat carnetul sub saltea si m-am asezat in pat asteptand sa adorm.



Răspunsuri în acest subiect
Viata unei adolescente - de Summer's - 09-03-2010, 11:07 PM
RE: Viata unei adolescente - de Sushiiushii - 11-03-2010, 05:42 PM
RE: Viata unei adolescente - de Summer's - 14-03-2010, 09:29 PM
RE: Viata unei adolescente - de Rosse - 18-03-2010, 07:49 PM
RE: Viata unei adolescente - de Denny - 18-03-2010, 09:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 9.000 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unei preotese Nixu 72 36.950 11-09-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Viata grea a unei fete ghinioniste Yoko-sama 14 8.475 11-02-2011, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  viata unei printese mady_saku 8 6.900 22-04-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Jurnalul unei adolescente imature Little Star 4 3.345 16-12-2009, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Aventurile unei adolescente.. [+16 / +18] [hentai] ~ Oxy by ZiZuLiCi ~ 6 6.738 11-07-2009, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Povestea unei adolescente... Hana-chan 9 11.900 10-12-2008, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Hana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)