Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Povestea ei ...

#1
soo .. am facut si eu un fic . sper sa va placa :zuppy04:

Povestea ei...

Pe strazile pustii , pe plaiurile triste ale micului oras cufundat in lumina lunii aprige , alunecă uşor , pe obrajii unei fetiţe , o lacrimă , plină de durere si de speranţă . Da , a fost muşcată . De cine ? De o creatura a nopţii . Ce este aceea ? Toată lumea o cunoaste sub numele de vampir . Cum a ajuns o fetiţa nevinovată sa fie victima unei creaturi din mituri ? Eh tocmai asta o să va povestesc :
Totul a început acum ceva timp .... cu 2 ani in urmă , când Clara avea 13 ani , tatăl ei a avut un accident tragic de maşină , in urma căruia a decedat . Deşi Clara era destul de mare ca s-a înteleaga ce s-a petrecut nu a putut trece peste asta , fiind sigură că nu a fost un accident ce i sa întamplat tatălui ei , ci o crimă cu sânge rece . Cum îi putea trece prin minte unei fetiţe de 13 ani aşa ceva ? Eh asta e altă poveste , dar sa continuăm .
De mică , Clarei i s-a spus că orice este posibil , rămânând fara mama sa vitregă la vârsta de 7 ani , din cauza unui "accident" subit , când aceasta a căzut de la balconul castelului Peleş , ea fiind o moştenitoare de drept a acestui loc nefast . A , şi am uitat să menţionez că totul are loc in anul 1901 , un an aprope fără importanţă . Dar să revenim . După acest tragic accident Clara a devenit tot mai închisă în sine , tot mai superstiţioasa si foarte depresivă . La vârsta de 5 ani , Clara a fost diagnosticată cu tuberculoză , o boală care pe vremea aceea nu avea leac , din cauza careia a pierit si mama ei naturală . Un an întreg Clara a suferit mult , a primit numeroase tratamente in primele 5 luni , dar după aceasta , tatăl ei , care era medic , a apelat la o vrăjitoare , care a reuşit să o puna pe picioare ; iar timp de 6 luni ea a fost supusă mai multor vraji şi a luat multe licori .
În timpul acesta , când fetiţa suferea nespus din cauza vrăjilor , între tatăl ei , Felix , şi vrăjitoarea Eva , s-au înfiripat sentimente mai profunde decat cele de prietenie, dar care , cu timpul s-au preschimbat , si au ajuns sa tina foarte mult unul la altul , fiind aproape o familie . Clara o iubea pe Eva ca pe o mama , aceasta fiind foarte atasata de ea , nestiind ca este un vampir.
Dupa mai bine de 3 ani , cand Clara avea 16 , Eva si Felix au hotarat sa'si uneasca destilele , si sa-si daruiasca tot restul vietii Clarei . Chiar daca cei 2 nu aveau secrete , mai ales Eva pentru Felix , el i-a ascuns faptul ca esti vampir . Clara stiind acest lucru , nu a mai putut rezista si i-a marturisit Evei tot :
-Asta s-a intamplat , sunt un vampir , si tata la fel . Stiu ca este o veste absolut terifianta pentru tine , dar crede-ma ca nu am putut sa-ti spunem mai devreme ...
-De ce? Pentru ca nu aveati incrdere in mine ?
-Eva stai ....
Aceasta a plecat trantind usa , lasand-o pe Calara cu capul in nori , speriata de ce a declansat . Stiind de puterile vrajitoresti ale Evei , se gandea ca ea putea sa ii vrajeasca pe ea si pe tatal ei . Speriata a izbucnit intr-un plans necontrolat , plina de vinovatie , stiind ca ce va urma nu va fi de bine .
Clara a stat asa pana cand Maya , o fetita orfana pe care tatal ei s-a oferit sa o ajute sa isi cultive puteriile , fiind si ea un vampir , a intrat in camera si a surprins-o pe Clara plangand . Nestiind cauza , s-a apropiat de ea , soptindu-i la ureche :
-Invatatorul vrea sa te vada . -ea ii spunea"invatator" pentru ca el o ajuta sa isi stapaneasca mai bin puteriile de vampir-




Răspunsuri în acest subiect
Povestea ei ... - de Marra - 28-02-2010, 11:39 PM
RE: Povestea ei ... - de Yuki ` - 01-03-2010, 01:41 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.138 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Flacăra stacojie. Povestea se repetă SnowFlake. 18 6.233 13-06-2011, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Povestea incepe acum ! Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ 50 25.604 21-05-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Povestea mea, poveste noastra . Îngeraşş 8 5.002 23-01-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Povestea unui nebun [+18] Little Star 9 4.970 20-01-2011, 11:00 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea lui Elyn si a lui Uto ellamanu 7 22.594 05-10-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Sora si Leon, Povestea mea. Zyspar 21 15.051 23-07-2009, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Minna-chan
  Povestea mea Cabbage-pult 2 2.641 09-06-2009, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Yoko
  Povestea unei slujitoare Erina Ozaki 4 3.588 12-03-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: black_rose
  Povestea unui inger ... Zollitha 6 6.840 21-02-2009, 01:21 AM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)