Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Secret From Class B [+16]

#6
@Vivaldi - Multumesc de cometariu...am incercat sa mai scot din offf`uri capitolul acesta...sper sa citesti in continuare :3
@FallenAngel - Thanks Angel >:D<...ma bucur ca iti place...si scuze pentru descrierea aceea. Acum vad si eu ca imi ia tot farmecul, dar deh, m`am trezit prea tarziu >.>..Anyway..sper sa citesti si in continuare

Capitolul 3
Mistique`s P.O.V.


Am aruncat inca o privire in jur. Clasa era intunecata, cu multe flori agatatoare ciudate. Pe catedra se afla o vaza cu trandafiri rosii si negrii. Mmm, da! Bun venit in clasa de nebuni. Sedere placuta Misty! Mi-am luat ochii de la vaza cu flori, care, pe cat de frumoasa era, pe atat de ciudata. Sa fim seriosi, cine naiba pune trandafiri negrii intr-o sala de cursuri. Dar sa zicem ca trec peste acest amanunt.
M-am uitat din nou la cei trei din fata mea. Majesty il tinea in brate pe Alexiel si Ciel se holba la mine. Ochii mari si caprui ma priveau cu interes, lucru care ma enerva intr-o oarecare masura. Eu nu eram obiect de muzeu si nici vreo pictura. Am intors capul sa vad cu cine mai sunt in asa zisa clasa. In spate, intinsi pe o banca erau doi baieti, unul peste altul. Nu pot sa zic ca ma deranja in mod special, erau interesant de privit. Ba chiar ma fascinau...Si totusi. Unul blond si celalalt brunet, amandoi avand niste ochi verzi, stralucitori. Unul din ei, cel fara bluza avea un corp bine facut, iar parul sau era usor carliontat. Cand a observat ca ma uit in acea directie mi-a zambit frumos. Spre bucuria mea s-a intors si celalalt si am putut vedea un alt chip superb, dar de data aceasta ochiul stang era acoperit de un breton intins, fara nici un fir rebel.
- Hello! Mai esti cu noi? intreba Majestique in timp ce imi flutura mana in fata ochilor.
- Da, asa cred, am raspuns inca holbandu-ma la cei doi din spate, care acum imi zambeau pe furis.
- Cred ca ar trebui sa iti gasim si tie o banca...
Doamne Ajuta! Credeam ca ma voi cocosa de la geanta asta si ma voi transforma in camila. Sau magar, in orice caz un animal care cara chestii grele.
- Uite acolo, spuse Alexiel aratand spre o banca libera.
La prima vedere arata ok. Doar ca o a doua privire m-au facut sa ii observ pe cei doi iubareti in imediata apropiere. Am scuturat capul cu putere. Nu aveam de gand sa stau in apropierea lor mai mult de zece minute.
- Ah, stiu ce crezi. Baietii aia doi sunt imposibili.
- Ba nu, spuse din spate cel blond, cu parul carliontat. Si pana la urma, Majesty, eu unul cred ca este clar unde trebuie sa stea.
Ce? Unde? Cand? Cum? Eu nu mai pricep nimic. Am inceput sa ma uit cu disperare cand la unul cand la altul. Majestyque si-a pus mainile pe umerii mei si a dat din cap afirmativ. Aha! Ce trebuia sa inteleg eu din asta? Dintre toti, Ciel era cel mai dezorientat, poate chiar mai dezorientat decat mine. Pur si simplu se uita fara sa exprime vreo emotie si am descoperit ca si eu faceam acelasi lucru, tinta privirilor mele fiind chiar el.
Am continuat actiunea mea lipsita de sens, pana ce am simtit cum cineva imi ia geanta de pe umar. Si da, in acel moment Alexiel imi arunca ghiozdanul pe o banca, unde am putut observa ca mai era unul. Minunat! Voi sta cu cineva...Gay, regi ticniti, regine ciudate, cine stie poate eu stau cu vreun boschetar. Se pare ca nimic nu e imposibil in locul asta. Ih, imi e groaza de ce va trebui sa indur. Dar clopotelul care anunta inceputul orelor a spart gasca vesela.
- Nu se poate! Greaca!
Poftim? Greaca? Adica limba aia care se vorbeste in Grecia. Ok, cum dracu' sa inveti asa ceva la scoala, e absurd. Si in plus la ce imi foloseste. Astia nu au auzit de franceza, germana...Limbi cunoscute frate, nu greaca. Mi-am dat ochii peste cap si m-am indreptat spre locul meu. M-am asezat fara tragere de inima si am inghitit in sec. Ma asteptam sa vina cineva din pauza sau asa ceva, dar ghici chestie. Stateam langa Ciel! Eee, la urma urmei in convine. E curat, nu are pistol si nuc red ca locuieste sub un pod. Mi-am scos muntele de carti din ghiozdan si am inceput sa le deschid pe fiecare, sa vad in care scrie in...greaca. In cele din urma am gasit una foarte groasa si prafuita. Dar pe cat de repede am deschis-o la fel de repede am si inchis-o. Nu-i sanatos sa vezi chestii ce trebuie sa le inveti in viitor.
-Mda'...Ce mai faci tu? am intrebat eu in cautarea unei discutii.
- Imi inghit viata...
Vai mie, ce profund. Sincer baiete, m-ai dat pe spate cu replica asta. Oricum, bea niste apa, ca poate te ineci cu viata asta care o tot inghiti. Mi-am dat ochii peste cap si am hotarat ca mai bine in vad de ale mele. Tipu' asta e putin cam distrus pentru o conversatie. Dar toate actiunile si gandurile mi-au fost intrerupte de sosirea profesorului. Un tip inalt, destul de in varsta, care putea tine linistit o farfurie pe burta. Avea pe cap un fel de palarioara visinie si haine mult prea stramte pentru talia lui de "viespe", dar m-am muscat de limba sa nu incep sa rad. Asta va avea sa fie o ora lunga si neinteleasa la modul cel mai serios. Cine dracu' va intelege ceva?
Dar spre uimirea mea pe usa si-a facut aparitia o fata, care arata, ei bine ca scoasa din partea dorsala. Parul, de forma doua fire-n trei randuri, era intins cu placa de nu mai stia de el. Purta pantaloni negrii si o bluza roz. De retinut si ca avea fard cu mistria. Aoleu, daca machiata arata ca fomea, ne machiata nici nu vreau s-o vad.
- Hei, surioara, la ora asta se vine la scoala? a intrebat Ciel din dreapta mea.
- Taci din gura, e numai vina ta ca am intarziat...
Ei bine, eu nu stiu daca e normal sa rosesti in timp ce vorbesti cu frate'tau, dar se parea ca acea fata tocmai asta facea. Si era inca foarte vizibil.
- Haide, stiu ca mi-ai facut poza azi dimineata cand mancam. Recunoastea, salivai pe ecranul telefonului!
Mda', profesorul nu avea nimic de spus se pare. Hei, domn' profesor, aveti grija ca poate va spargeti de la atata ras.
- Ha! Dute-n mata de ratat! a strigat fata din celalat capat al clasei.
Auci! Chestia asta a pus capac. Si reactia care a luat nastere dupa aceea au fost cu adevarat violenta.Ciel nu mai era langa mine. Sarise peste banca si acum se afla in celalat capat al clasei. OK, asta a fost intradevar ciudat fiindca la urma urmei, oamenii nu prea fac asta. Dar cine stie ce Super Man o fi ? Insa lucrurile incepeau sa se aprinda, iar el o tine pe fata de gat, sa o sugrume nu alta.
- Nu ar trebui sa ii oprim? am intrebat oarecum ingrijorata.
-Nu, sunt amuzant de privit. Si in plus, chestii de astea se intampla in fiecare zi, a raspuns profesorul continuand sa rada.
- Oricum, Ciel o sa o bata...Ca de obicei.
Chiar asa! Haideti sa facem si pariuri nu vreti? Niste popcorn...Bere? Si intrebarea zilei...Ce dracu' de clasa e asta?
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 24-01-2010, 09:38 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 11-02-2010, 08:35 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Vivaldi - 12-02-2010, 01:24 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 02-03-2010, 08:29 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Vivaldi - 03-03-2010, 12:59 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Nya. - 05-03-2010, 11:27 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Lady.Bug - 06-03-2010, 11:44 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 11-04-2010, 12:57 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Vivaldi - 11-04-2010, 01:27 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de sickness - 11-04-2010, 01:27 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Yaku-chin - 11-04-2010, 05:44 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Abbeh. - 09-05-2010, 03:13 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 10-05-2010, 10:54 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Abbeh. - 10-05-2010, 11:35 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Lady.Bug - 10-05-2010, 11:37 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de sickness - 11-05-2010, 10:57 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Me†al. - 11-05-2010, 10:29 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Ash. - 13-05-2010, 10:07 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Whisky - 23-06-2010, 09:49 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Maria - 29-09-2010, 10:42 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secret love Sasha. 25 17.097 17-03-2012, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Sasha.
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.481 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  The Secret of The Twins ~BreNda~ 14 8.056 29-05-2011, 02:05 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.481 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.642 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Dark secret Suki 6 6.517 13-02-2010, 09:18 AM
Ultimul răspuns: Suki
  Secret Shadow. 2 3.588 28-12-2009, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  The secret will be not a secret Vampire 5 4.290 26-09-2009, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Vampire
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.139 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Un secret infiorator Yukira1234 4 3.779 15-02-2009, 05:41 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)