Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dance and music=love and pasion(+16....+18)

#2
Well ... am trecut si eu pe aici , imi place ce ai scris , mi se pare ceva original . Dar lasa-ma sa iti spun ca ai o groaza de greseli de tastare si de gramatica . Incearca ca inainte sa postezi sa iti corectezi greselile , deoarece sunt cu miile.

Quote : Astazi e prima zi de scoala,stati , am uitat sa ma prezint [ Bun , nu ti se pare ca inceputul e cam banal ? stati , am uitat sa ma prezint 0.o Nu stiu , nu suna bine -_-" ]:ma numesc Diana Favela,am 18 ani abia impliniti,parul saten lung usor ondulat,pielea alba aproape inumana,ochi caprui spre verde si ca sa ma laud putin , un corp cu forme ,cum ar spune baietii,,apetisante''.Azi incep clasa a 12a la cel mai renumit liceu din Brasov,orasul unde stau singura deoarece parintii mei au murit acum 6 luni lasandu-mi o avere destul de mare cu care sa ma descurc. [ Bun , nu e nici o greasala , dar cred ca dupa cele spuse ar trebui sa descri putin sentimentele fetei . Adica nu era si ea trista din cauza acelei pierderi ? Nu stiu , mi s-a parut ca ai zis-o ca pe un lucru normal ] M-am trezit la ora 6 si eu m-am surprins [ Nu cred ca avea rost sa spui asta , nu suna prea bine ],am mers la baie sa-mi fac toaleta si apoi m-am dus la dulapul meu imens sa-mi aleg haine pt [ pentru , incearca sa nu mai scri prescurtat ] prima zi de scoala.Am ales un corset negru cu o floare alba intr-o parte, o pantaloni scurti albi si o pereche de cizme negre cu o dunga alba pe lateral ca sa se asorteze cu corsetul si bineinteles sa fiu in pas cu moda asa cum eram de obicei.M-am facut gata si am plecat spre liceu.Cand am ajuns,am vazut-o pe prietena mea cea mai buna Andra pe care o cunosteam de mica.Atunci eu am zis:
-Buna Ada , [virgula -_-"]asa o alintam eu pe ea.
-Buna Didi,porecla me din generala ,ce-ai mai facut in vacanta ceva gagici ceva [ ceva gagici ceva 0.o nu are rost repetitia ],ia spune?
-S-ar putea spune si asa . [punct -_-"]
-Ce vrei sa spui?
-Pai.......vezi tu idiotul de Cristi m-a inselat cu o parasuta si l-am parasit si in rest nimic .
-Tu,ceva? [ asta daca o spune Diana , trebuia sa continui la prima replica nu sa pui alta ]
-Nu nici eu,se pare ca o sa ramanem fete batrane , si am inceput sa radem amandoua .
-A,mi-am amintit, spune Andra . [ nu mai uita puncul xD ]
-CE???
-Se organizeaza la scoala un concurs de dans pentru fete si ca sa sti ne-am inscris pe amandoua si pe cateva fete din clasa sa participam . [ iar uiti punctul xD ]
-Poftimmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!1111 [ ho ho 0.o Nu cred ca era necesar sa pui 10 de m 0.o pur si simplu scriai "Poftim?!" ] s-a auzit vocea mea pana in orasul alaturat.
-Haide Didi nu fi rea doar ai facut cursuri de dans,te rog fa-o pt mine plizzzzzzzzz [ uf -_-" in primul rand nu scriem ca pe mess , please sau te rog , pur si simplu , si in al doilea rand nu trebuie sa scri 10 de z ].
-Ok,ok , o sa particip la concursul asta,si cand e?
-Saptamana viitoare . [ iar uiti semnul de punctuatie :-W ]
-CEEEEEEEE!!!!! [ iar -_-" ] si tu acuma imi spui?
-Nu-ti fa griji noi am invatat dansul doar tu ai mai ramas pentru ca bineinteles fiindca dansezi cel mai bine o sa fi un fel de protagonista,a si inca ceva o sa si canti pentru ca nimeni nu are vocea ta.
-Bine , bine accept,asta-i tot ce vroiai sa-mi spui?
-Defapt nu ,vroiam sa-ti mai spun ca de saptamana viitoare o sa avem un coleg nou ,va sosi chiar in ziua concursului .
-Aha nu prea ma intereseaza dar e ok presupun .
-Ma bucur,acuma hai in clasa la ore .
-O , firar , ce frumoas era in vacanta.
-Nu avem de ales asa ca haide.
Si asa a trecut toata saptamana,ocupandu-ma de scoala, de dans si de melodia pe care trebuia sa o cant,care mi se pareau destul de bune avand in vedere ca au fost alese de Andra care avea niste gusturi putin cam ciudatele.
Astfel a sosit si ziua concursului,m-am trezit de dimineata mi-am facut toaleta,m-am imbracat si am plecat spre scoala ,unde se tinea concursul.
La poarta scolii am vazut o decapotabila neagra,superba era exact tipul meu de masina ,desi imi placea ma intreb a cui era ca din cate stiu nimeni din scoala nu si-ar permite o astfel de masina in afara de mine,Andra si 2 , 3 prieteni care aveau deja masina,dar atunci ma strigat Andra si mi-a spus sa ne grabim ca mai e doar o ora pana la inceperea concursului. [bun 0.o m-am plictisit sa citesc toata fraza asta . Suna sec , nu puteai sa pui si tu punct ? 0.o Plus ca sunt o gramada de greseli ] Am mers intr-o clasa unde fetele ce dansau s-au imbracat cu niste rochii albe lungi,stranse putin sub sani si mai largi de la sani in jos,iar eu din cauza ca eram dansatoarea principala si cantareata m-am imbracat intr-o rochie lunga care avea un fel de corset in bretele si cu un decolteu maricel si in jos avea o crapatura destul de mare pana deaspura genunchilor cu vreo aproape 30cm care imi permitea sa ma misc libera.Toate ne-am machiat cu ce ne statea mai bine si am asteptat in culise cum s-ar spune, pana ce dansau celelalte grupuri de fete.

Pe de alta parte in afara salii unde se tinea concursul doi baieti vorbeau,unul se parea ca se ruga de celalalt sa ramana .
-Haide Alex , ramai sa vezi concursul si apoi poti sa pleci ,te rog,hai ca vreau sa vad fetele care danseaza te rog fa-o pentru prietenul tau .
-Ok ,ok raman,dar dc [ daca -_-" ] ma plictisesc plec , da?
-Bine,bine dar acuma hai sa intram ca incepe concursul si nu vreau sa ratez nicio gagica.
-Sa mergem ii spune Alex lui Radu , prietenul sau din copilarie.Cei doi au intrat si s-au asezat pe scaune urmarind spectacolul.
Fiecere grup de fete dansa din ce in ce mai frumos,dar eu aveam incredere in mine fiindca toti se bazau pe mine si nu puteam sa-i dezamagesc.Intr-un final soseste si randul grupului nostru intitulat,,Cristal''.Toti eram foarte agitati fiindca eram singurul grup care a imbinat si dansul dar si cantatul,dar pana la urma ne-am linistit si am iesit pe scena eu ramanand ultima deoarece eu coboram cu un leagan de deasupra salii.Astfel muzica a inceput sa cante fara versuri,fetele dansand lin si frumos ,spectatorii ramanand impresionati,dar deodata am inceput eu sa cant cu vocea minunata pe care o mostenisem de la mama si coborand cu leaganul incet ca si cum as fi fost un fulg de nea.Toata sala a fost surprinsa cand am coborat cu leaganul pana jos si atunci am inceput sa cant cu mai multa pasiune alaturandu-ma [ ma rog pana aici ai repetat intr-una leagan si nu suna bine ] la dans celorlalte fete dansand si cantand in acelasi timp.Am inceput sa dansez ca si cum lumea ar fi a mea si cand s-a terminat dansul fetele s-au strans in jurul meu inconjurandu-ma si apoi deoadata departandusa [ habar n-am ce ai vrut sa zici aici ] si eu cu o saritura pe spate, eu fiind in fata scenei,am aterizat in spagat.In acel moment toata sala s-a ridicat in picioare aplaudand si aclamandu-ne.Toti au ramas fermecati chiar si Alex care i-a spus lui Radu:
-Cine e fata care tocmai a cantat?
-E bomba sexy din scoala noastra cea mai dorita fata , dar la care e aproape imposibil de ajuns pentru ca am auzit intr-o zi cand vorbea cu prietena ei ca nici un baiat nu a impresionat-o in nici un fel ca toti sunt la fel , o aduntura de fraieri care se gandesc doar la sex.
-Asa deci,atunci cred ca in curand va cunoaste baiatul pe care il vrea pentru ca eu iti spun frate ca m-am indragostit de fata asta .
-Serios?
-Da e prima fata pentru care simt asa ceva, dar [ nu cred ca are cuvantul asta rost aici ] parca de cand am vazut-o ma fermecat,asa ca maine la scoala vreau sa ma prezinti , ai inteles?
-Am inteles sa traiti,a zis Radu in ras .

Bun :| Tie iti place ca mie nu :| Deci ma gandeam cand o sa termin de corectat . Cum ti-am mai zis , incearca sa te corectezi inainte de a posta . Acum serios , chiar ai probleme cu gramatica :| Scri legat pronumele de verb , ele trebuie scrise cu cratima . E ceva de baza , cum sa nu sti asta ? Doamne 0.o Plus ca dupa anumite replici uiti sa pui punct . E chiar atat de greu sa pui un amarat de punct ? -_-" Trecand la modurile de expunere dialogul e sec . Sunt niste replici care nici nu isi au rostul . Descriere...hmm nu cred ca a existat . Ceva pe la inceput . Trebuie sa descri mai mult , sa dezvolti ideea . In unele locuri ti-am pus eu virgula , deoarece o cam uitai . Ai cam grabit actiunea si asta nu e bine. Pfff ... vezi si tu , sunt foarte multe greseli . Incearca sa asculti de sfaturile astea .
Deci acum sa nu crezi ca te critic pe tine . Iti dau doar sfaturi daca vrei ca acest fic sa ajunga undeva . Eu o sa-l citesc in continuare , deoarece imi place ideea . Spor la scris si vezi ce faci in continuare .

Don't try to be perfect . Just be yourself .



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dance and music=love and pasion(+16....+18) - de ^ToxicK kiD^ - 27-12-2009, 07:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Music for heart Miky sweetie :3 14 12.569 24-01-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Spring flowers dance in the wind Sho-Yo 6 3.388 22-07-2011, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Love,music and you... Alle 23 11.683 14-07-2011, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  My poems, my first pasion. Kayla. 11 6.877 29-05-2011, 06:32 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  *Music for inspiration* brokenxwings 0 1.809 01-01-2011, 10:39 PM
Ultimul răspuns: brokenxwings


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)