Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bad Romance

#4
critica severa, so daca nu-ti place, evita





O zi obisnuita ca oricare alta.Soarele stralucea pe cerul senin,pasarele cantau,mirosul florilor inflorite te intampina la fiecare pas pe care il faceai,pur si simplu o zi banala din viata oricarui om,dar nu si a mea. cliseeeeuuu. Incearca macar straduieste-te sa scrii ceva bun, chiar daca nu poti, dar macar nu mai scrie asa in halul asta de cliseic. Ma zimt ca o poveste de adormit copii.




Mereu am crezut ca iubirea ma va salva,mereu am creztut ca imi voi gasi un print si ca voi fi fericita pentru tot restul viati dar m-am inselat.In loc de un print pe cal alb,eu am dat peste un demon...peste demonul inimi mele.De unde si pana unde demon?Pai am sa-ti povestesc:
Citat:Totul a inceput intr-o zi urata cand soarele se ascundea,natura era trista iar aerul greu de respirat.Aveam o stare de melancolie care punea stapanire pe mine din ce in ce mai tare.
asa, asa maica, baga clisee, baga clisee

In ziua aceea inima mea parca astepta sa se intample ceva.inima astepta sa se intample ceva ? sau in inima ta astepta sa se intample ceva? Stateam pe jos si priveam camera.Nu am avut timp sa oftez umpic cine te-a invatat pe tine sa scrii asa ?...se scrie un pic, la ce geniu ai vazut tu ca se scrie asa ca am si auzit de jos o voce tipand la mine,spunandumi spunandu-mi* gramatica asta ,,Daca vrei sa nu intarzii mai bine te-ai imbraca!!".Asa cavirgula m-am indreptat spre dulapul meu maro cu oglinzi si am inceput sa caut cu privirea niste haine.
Mi-am ales un maiermaieu galben cu un decolteu adancdecolteu adanc....pana-n palestina ,o pereche de pantaloni negri, mdaaa..... stramti, trei sferturi si o pereche de baleri tot negrii.Parul meu lung si roz l-am prins intr-o coada,lasand doua suvite sa cada peste fata mea alba ca spuma laptelui,m-am dat cu creion si cu rimel,buzele le-am rasfatat cu cel mai bun gloss transparent,mi-am ales o pereche de cercei,un lantisor si o bratara de argintsi asta ar trebui sa se numeasca descriere la tine ? ,apoi mambai frate tu stii gramatica ? dat cu un pafumparfum nu foarte dulceamar .Mi-am luat gheozdanulghiozdanul si am plecat usor spre usa.Desi mi-am dorit sa nu ma vada mama,tot ma m-a* a dracu gramatica romana, bai da` grea este vazut si a inceput sa-mi faca observatie pentru felul in care m-am imbracat.
Mama mea mereu vroia sa para o femeie dura fara inima,dar eu stiam ca are un suflet mare si generos si ca nu ar face rau nimaniu niciodata cuiva.
Am ignoratocat ai la gramatica limbii romane ? ca de obicei si am iesit afara.Un zambet mic si nevinovat mia MI-A* FRATE, E DESPARTIT, CE NAIBA aparut pe chipul meu angelic da modesta mai este fetisoara cand am vaztuvazut ca nu mai ploua iar razele soarelui isi faceau loc printre norii cenusii.
In timp ce mergeam,fara virgula aici telefonul a inceput sa sune.Cine suna?Una dintre cele mai bune prietene ale mele,o cheama Madalina si este singura fata pe care am cunoscuto vreodata asa de nebuna.Nu este un lucru de care sa-i fie frica,fara virgula si nu este lucru care sa nu poata sa faca.Are parul scurt,mov,ochii verzi care reflecta spre galben.
-Da,Madalina,mai am putin si ajung.Vorbim atunci.Papa
Inafara de ea virgula mai am 2 prietene foarte bune,fara virgula pe nume Caty si Akira care sunt ingerii mei pazitori.
Caty are parul lung de culoare maro si ochii olbastrii iar Akira este blonda cu parul lund si drept iar ochii ii are verzi.
In cele din urma am ajuns la intrarea liceului unde ma asteptau acolo Madalina si Caty.
Mada:SE PUNE LINIE DE DIALOG.!!!!!Hei urato,ce mai faci?Ce fata ai zici ca nain-ai mai dormit de multi ani!
Catya,Sakura ce ai patit esti cam palida astazi!
Sakura:linie . dialog . de Nu am nimic,chiar ma simt bine,fara virgula poate din cauza ca namn-am* mancat nimic.
In timp ce noi discutam,Akira,sas-a oprit langa noi a tras aer in piept si :si ? si ce ? s-a aruncat de la etaj ?
Akira:linie de dialog fetelor sa va spun o veste bomba!Avem 3 colegi noi,2 sunt in clasa cu noi,iar unul este in a XIII,cu un an mai mare decat noi! noi, noi, noi....bla bla
Nu am mai apucat sa spunem nimic,deoarece lupii tocmai intrau pe poarta scolii.Erau asa de frumosi,toti trei aveau parul negru si ochii tot






NO COMENT ! invata sa scrii calumea gramatica

am plecat de aici.
-



Răspunsuri în acest subiect
Bad Romance - de Mishelle - 05-12-2009, 12:15 PM
RE: Bad Romance - de ^ToxicK kiD^ - 05-12-2009, 01:19 PM
RE: Bad Romance - de Dizzy - 15-12-2009, 06:14 PM
RE: Bad Romance - de Flash - 16-12-2009, 11:27 PM
RE: Bad Romance - de DeMentă - 20-12-2009, 11:31 AM
RE: Bad Romance - de Onna - 20-12-2009, 04:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.492 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.531 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.891 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fake love [Romance] Sako-chan 46 23.485 02-04-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.174 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 15.138 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.472 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.992 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)