Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2

#9
Asa cum am promis postez continuarea capitolului.
Яyüzαkί stiu ca ai avut primul post si ca acesta a disparut.Multumesc de incurajari.
~ neko still -multumesc pentru critici si iti pronit ca in capitolele urmatoare ma voi ocupa iar de Shu si de Eiri si promit muuuuult romantism...multa dragoste si un potop de....lacrimi.Si multumesc pentru idee...ma gandeam sa il las pe Taky pe mana lui Touma,dar poate Eiri este o solutie mai buna....:-)

Capitolul 3 Caldura unei inimi iubitoare-partea a doua


La randul lui Kenky il priveste zambind.Nu ii spusese ca,de fapt il urmarea de mult timp ,fara sa aiba curajul sa ii vorbesca sau sa ii ceara un autograf. Stia foarte multe despre el, dar nu ii va putea spune asta niciodata. Ceea ce stia el era secret profesional. a aflat despre iubirea intensa pe care i-o poarta lui Shuichi Shindou,despre comportamenutul lui cald si protector, si ca Ryu este posibil sa nu constientizeze exact iubirea pe care o poarta in suflet.
Cu ani in urma ,cand era student la psihologie, l-a auzit cantand si i-a palcut vocea, tipul, atitudinea si s-a indragostit de el nebuneste, a mers la concerte si a colectionat tot felul de obiecte legate de Ryu, apoi acesta pleacase in America si ...el se hotatrase ca nu are nici o sansa sa se mai apropie de el. Renuntase...
Dupa ani de zile idolul lui revenise, dar el ocupat cu pacientii, pentru ca intre timp absolvise si deschisese un cabinet de psihologie, nu observase decat atunci cand unul dintre pacientii sai a inceput sa ii povesteasca despre Ryuichi Sakuma si despre faptul ca il consodera cel mai de temut rival al sau. Il ascultase zile la rand pe celebrul lui pacient, scriitorul Yuki Eiri povestind despre cat de ingrijorat este ca Ryuichi Sakuma ii va fura iubitul si ca avut doar noroc sa intre in viata lui Shuichi cu doar cateva zile inaintea cantaretului.
Descrierea facuta de Eiri care il prezenta cu invidie si admiratie ca fiind copilaros, entuziast, naiv si prietenos ,ii trezise vechile sentimente, doar ca de data asta se simtea mai aproape de el. Si-a cumparat un spatiu chiar vis-a-vis de sediul N.G.unde a mutat cabinetul si asfel il putea vedea pe Ryuichi in fiecare zi. Ar fi putut sa il roage pe Eiri sa le faca cunostinta, dar nu i-se parea corect .Asa ca s-a multumit timp de multe saptamani sa il privesca doar, in seara trecuta insa, observase ca Ryu a ramas mai mult timp in sediu, se hotarase sa il opreasca si sa ii ceara un autograf si sa stea de vorba cu el. Cantaretul parea foarte trist si ar fi vrut sa il inveseleasca putin.
Chiar cand se indrepta spre intrarea in sediul vazuse cum solistul iese din sediu si este inconjutrat de cei cativa batausi si lovit fara mila. Avusese impresia ca nu mai ajunge o data sa ii opreasca pe batausi. In cele din urma reusise sa ii opreasca si sa il salveze pe Ryuichi. Batausii fugisera rapid, iar el il dusese pe Ryuichi la spital. Nu stia pe cine sa anunte, nu voia sa sune la N.G. pentru ca in mod sigur presa ar fi dat navala la spital, asa ca recursese la singura solutie pe care o gasise: il sunase pe Yuki Eiri.
”Buna ziua, domnule Uesughi! Va rog frumos sa ma iertati ca va deranjez, dar s-a intamplat un incident foarte neplacut.„
”Buna ziua, domnule Yamada! Nu este nici un fel de deranj. Ce s-a intamplat?„
”In urma cu aproximativ o jumatate de ora domnul Sacuma afost ataca la iesirea din sediul N.G. de un grup de batausi.„
Vocea scriitorului devenise usor rigida.
”A fost ranit? Ce este cu el? „intrebase putin mai incet.
”Nu ,stati linistit. Am intervenit la timp. L-am dus la spital. Este ranit usor ,dar este in stare de soc... problema este ca nu stiu pe cine sa anunt... Nu as vrea sa afle presa.„
”Desigur. Am sa vorbesc eu cu Touma Saeguchi pe numarul lui privat. Am sa il anunt ce s-a intamplat si de restul se ocupa el. La ce spital este internat? Si as vrea sa va rog ceva. Nu vreau ca Shu sa afle ce s-a intamlat...ar fi foarte ingrijorat si nu vreau asta .Si desigur va multumesc...daca presa ar afla ar fii foarte neplacut.„
Touma ajunsese intradevar foarte repede si ii multumise pentru tot ce a facut. Adusese baloane si jucarii si flori. Dar Rezerva era deja plina de cele pe care le cumparase el, rugat de Eiri.

Acum sta langa el si il priveste zambind. Mana canteratului strange incet degetele frumosului psiholog. Cumva privirea lui calda si zambetul minunat ii sterg din suflet durerea ca nu este iubit de Shuichi. Nu, nu strege dragoste pentru solistul celor de la „Bad Luck”, doar alina durerea si ii aduce in inima caldura .
Kenky il priveste zambitor. Cantaretul a inchis ochii si respiratia i-a devenit calma si pare ca a adormit.Se apleaca usor si il saruta usor pe buze.Dar Ryu nu doarme ,nu deschide insa nici ochii, in sufletul lui se inteteste tot mai mult flacara unei noi iubiri.
"Gravitation canot held responsible for people falling inlove."

Albert Einstein
[Imagine: chibi_1420.gif]
Arget, chibi-ul lui Argenta



Răspunsuri în acest subiect
Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Argenta - 11-10-2009, 04:53 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Luzer - 29-11-2009, 05:34 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Mitus - 20-12-2009, 02:05 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 22-07-2010, 04:39 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Flash - 22-07-2010, 08:50 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Argenta - 24-07-2010, 06:54 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 25-07-2010, 11:57 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Luzer - 16-08-2010, 01:40 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 16-08-2010, 01:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 24.034 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.101 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Angel without soul ( sezonul 2 ) Rain 49 32.439 03-06-2012, 01:33 AM
Ultimul răspuns: Erion.
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 136.165 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.464 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Ingerul iadului destramat [+16] until_we_bleed 3 3.421 09-02-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Ingerul iubirii[gravitation] Argenta 58 40.064 01-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Ingerul cu chip de om Emm` :x 13 13.404 25-04-2009, 11:31 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Sakura (ingerul lunii) sakura-97 6 5.158 01-03-2009, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Annya
  Gravity fan fic [yaoy] Yukira1234 7 6.518 01-08-2008, 05:18 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)