Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One life...One love(a sasusaku love story)

#30
Ok...am venit cu nextul...sper sa va placa...

Pierderea dragostei

Urmatoarea zi, soarele a rasarit mult mai puternic emanand speranta unei zile calduroase. M-am ridicat din pat si m-am indreptat spre baie. Peste 10 minute m-am uitat la ceas si am incremenit. Mai aveam doar un sfert de ora pana cand trebuia sa plecan la cabana de la munte. M-am imbracat repede in niste haine groase si am inceput sa caut dupa un rucsac in care sa-mi bag niste schimburi si portfardul. Cand am terminat am mers in sufragerie si am dat drumul la televizor. Deodata se aude un ciocanit la usa si Sora fuge si deschide. Este intampinata de un sarut dulce sis curt pe buza de la Itaci. Mi se face rau numai cand vad. Ma ridic si merg in camera mea. Am dat drumul la combina si m-am asezat in pat sa ascult muzica. Inchid ochii si imi apare in minte scena de asera cu Sasuke. Nu vreau sa-l ranesc, dar ar fi trebuit sa stie ca sunt inspaimantata dupa “problema” cu Mike. Nu mai vreau sa-l vad o perioada, dar se pare ca excursia asta nu ma ajuta. De ce naiba o fi vrand Itachi sa-l ia si pe el? O sa incerc sa-l evit cat de mult pot.
In apartament a inceput sa rasune vocea mamei. M-am ridicat din pat si am mers in sufragerie. Acolo erau cu totii si ma asteptau pe mine. Mi-am salutat parintii si pe Itachi, iar pe Sasuke nu l-am bagat in seama. Drumul catre aeroport se desfasura in doua masini. Nu stiu cum naiba am picat masina cu Sasuke, Sora si Itachi. A, da...inteligentul de Sasuke a spus ca portbagajul este prea mic pentru bagajele lor si a propus ca acestea sa stea pe bancheta din spate a masinii parintilor mei. In masina mi-am luat leptopul si am inceput sa navighez pe internet in speranta de a gasi ceva interesant. Sasuke m-a privit tot drumul, darn u a spus nimic. Apreciez faptul ca a facut asta deoarece mi-e greu sa-l ignor chiar si asa. La aeroport Sora a inceput sa ma roage sa fac schimb de bilete cu ea, deoarece eu stateam langa Itachi. Am tot refuzat deorace ar fi venit ca trebuie sa stau langa Sasuke, dar cand Sora facut fata de catelus batut care ma convingea si in copilarie nu am putut s-o refuz. Fiindca in timpul zborului nu aveam voie cu aparatura in avion, am privit pe fereastra pana cand am adormit. Incostient, capul meu bleg, ca altcumva nu-I pot spune, a alunecat intr-o parte pe umarul lui Sasuke. Brunetul a inceput sa zambeasca pana cand m-am trezit si m-a vazut nervoasa. Avionul abea a aterizat.Am mers cu totii la cabana si ne-am lasat bagajele la cabana.
-Deci copii sunt trei camere... pu-pu-puteti sa stati cum vreti voi, dar san u aud zgomote noaptea. a spus tata putin tensionat, deoarece vroia ca eu sa dorm cu Sora, dar ea vroia cu Itachi, iar el nu-i putea interzice asta...iar eu trebuie sa dorm cu Sasuke.
Am mers cu Sasuke, Itachi si Sora pe partie, iar parintii mei au ramas la hotel sa rezolve niste probleme de acasa. M-am urcat in telescaun impreuna cu ceilalti si am mers in varful muntelui. Dupace ne-am dat jos din el, Sora si Itachi au luat-o la vale, dar Sasuke ma astepta pe mine. Cunoscand spiritual de invingaor al brunetului am facut pariu cu el ca ajung prima jos, iar el a intrat in joc, cazandu-mi in plasa.
-Trei...doi...unu...start!am zis eu, dar nu mi-am dat drumul in jos.
Mi-am dat jos schiurile si am inceput sa merg pe o panta ocolitoare, carandu-le dupa mine. Pe drum m-am tot gandit la Sasuke...de ce trebuia sa faca asta?De ce trebuia sa semene cu Mike?Asta este factorul care face sa-mi fie frica sa ma apropii de el din nou. Orele au trecut si s-a inserat...
Intre timp in cabana...
-Unde o fi Sakura? Este deja seara.a spus mama ingrijorata.
-Ma duc dupa ea. a zis Sasuke hotarat si a iesit pe usa.
In timp ce Sasuke ma cauta prin imprejurimi, am intrat in cabana intampinata de o imbratisare calda a mamei. Ea mi-a povestit ca Sasuke s-a dus sa ma caute. I-am spus ca e baiat dstept sa-si de-a seama ca m-am intors s va veni si el inapoi. Am mers in camera mea si am dat drumul la televizor. S-a auzit o lovitura in geam si am mers sa vad ce este. Mii de fulgi de nea si grindina imi loveau fereastra. M-am asezat jos si am asteptat sa apara brunetul...dar el nu a mai venit...
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 10-05-2009, 10:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:33 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 11:56 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de Ang3l_Darkn3s - 30-05-2009, 06:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 30-05-2009, 07:35 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 12:18 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:20 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de SoUl EaTeR - 17-06-2009, 07:02 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 17-06-2009, 08:14 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 17-06-2009, 10:36 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 19-06-2009, 08:15 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Sakura96 - 22-06-2009, 10:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.951 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Just...love me PandaKun 10 6.517 17-09-2013, 07:59 PM
Ultimul răspuns: PandaKun
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.536 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.458 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  [Naruto] Love ? No, just atraction. Andreea Corina 6 3.793 13-04-2013, 08:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Do you love me? Alexi 67 46.092 21-02-2013, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 8.150 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The history of love Diamond D.C 1 2.124 28-11-2012, 07:58 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.251 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  [Naruto] Prostitution and Love+16 Capsunica 3 3.123 17-06-2012, 11:46 AM
Ultimul răspuns: Diz


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)