Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One life...One love(a sasusaku love story)

#25
Hy...am revenit cu nextul, si-mi pare rau daca va dezamagesc, dar nu pprea am avut inspiratie, dar nici nu vreau sa grabesc prea tare actiunea...Enjoy^_^

Vizita parintilor

M-am ridicat din pat, parasind imbratisarea brunetul si am luat niste haine din dulap pentru a face un dus. In timp ce imi dadeam hainele jos, am dat drumul la apa calda. Incetul cu incetul oglinda se aburi lasand in ceata tot ce se reflecta in ea. Pe gresie s-a asternut o patura de vapori de apa ce s-au transformat in picaturi, facand-o alunecosa. Pasesc sub jetul de apa, pentru a-mi purufica corpul si pentru a-l improspata dupa o noapte de cosmar. Am iesit de sub dus si am sters oglinda. Imi priveam corpul si un sentiment ciudat mi-a invadat corpul. Era un sentiment crud pe care nu-l mai simtisem niciodata...un sentiment de razbunare ce-mi orbea ratiunea si facea ca toate celelalte sentimente ale mele sa devina incolore. M-am imbracat si m-am dus sa vad ce a facut Sora la concert. Am batut la usa de la camera si nu am primit nici un raspuns. Am intrat inauntru si patul era exact ca ziua precedenta. Speriata, am mers la mine in camera si l-am intrebat pe Sasuke daca stie unde e Sora. Acesta a inrosit si a spus ca exista un motiv pentru care el a dormit la mine pe canapea seara trecuta. Atunci am simtit ca obrajii imi i-au foc.
Deodata s-a auzit un ciocanit la usa. In timp ce eu am mers sa deschid usa, Sasuke s-a dus in sufragerie si a dat drumul la televizor. Cand am deschis usa am ramas socata...
-Ma-ma...ta-ta , am spus silabisit.
-Oooo....Sakura, scumpa mea fetita! am spus asta si m-a imbractisat.
-Ce cautati voi aici? am intrebat mirata de prezenta parintilor mei aici.
Mama mi-a spus ca o sa mergem toti la cabana din muntii Anzi de sarbatori si ca nu accepta un raspuns. Am primit-o inauntru si l-am chemat pe Sasuke. Le-am facut cunostiinta si ne-am asezat toti in sufragerie.
-Si unde e sora ta? a intrebat tata suspicios.
-Aaa...s-a dus sa-si cumpere ceva! am spus alarmata.
Am fugit la baie si am sunat-o pe Sora sa-i spun despre excursia planificata de parintii nostri si sa cumpere ceva. Aceasta m-a intrebat de ce.
-Se vede ca nu i-ai mai vazut pe parintii nostri demult. Ar face spume daca ar afla ca am fost singura ca Sasuke toata noaptea.
Am inchis telefonul si m-am gandit la evenimentele din seara precedenta. Am mers in sufragerie si l-am luat pe Sasuke din plictisitoarea discutie dintre el si parintii mei. L-am rugat sa nu spuna nimanui ce a facut Mike, pentru ca parintii mei m-ar lua inapoi cu ei inapoi. Deodata usa de la apartament s-a deschis si Sora insotita de Itachi au intrat. Parintii mei au imbratisat-o pe Sora si i-au spus despre excursia de sarbatori. Aceasta a spus ca vine doar daca poate veni si Itachi, iar Itachi a spus ca poate veni doar daca il poate lua si pe fratiorul sau. Parintii mei neavand de ales au acceptat. Am sarit in sus de bucurie si i-am pupat pe amandoi pe obraz. Dupa ce au mai depanat cateva amintiri cu Sora, cei doi parinti au plecat la hotelul unde se cazasera.Inainte sa plece ne-au spus ca plecam in urmatoarea zi, cu avioul la ora opt dimineata. Cand au plecat era ora doisprezece. Am mers in casa si m-am schimbat in niste haine mai groase, iar dupa l-am luat pe Sasuke si am iesit pe afara.
Pe drumul pustiu si cunoscut catre parcul de langa liceu s-a asternut o liniste enervanta si de neptruns.Incepeam sa devin nervoasa, deoarece Sasuke nu spunea nimic si privea in gol. M-am oprit in fata lui si m-am uitat la chipul sau. Parea oboist, iar sub ochi de iveau ceracane. Era palid si mainile ii atarnau greu pe langa corp.
-Sasuke, te simti bine? am intrebat speriata.
-Sunt putin oboist... n-am inchis un ochi toata noaptea. a spus brunetul cascand.
-Ce naiba puteai face in afara sa dormi? am intrebat simtind ca devin furioasa.
-Pisicuto, dupa ce te-am dus acasa si te-am schimbat, am stat sa vad cum dormi, ca in cazul in care te trezeai si aveai nevoie de ceva sa fiu acolo.
-Sasuke... multumesc.am murmurat, lacrimile scurgandu-se pe obrajii mei, in timp ce l-am luat in brate. Brunetul mi-a spus ca am vorbit in somn. Speriata si jenata de ce puteam spune l-am intrebat ce a auzit, deoarece eu nu imi pot aminti ce am visat.
-Pai in mare parte ai zis numele meu, iar la final ai spus “Sa putrezesti in strafundurile iadului”...asta pentru cine a fost? Sper ca nu pentru mine.
Amintindu-mi visul i-am povestit lui Sasuke ca alergam dupa el, dar el nu se oprea, iar cand in sfarsit s-a oprit a aparut in fata mea Mike. L-am luat pe Sasuke de mana si am inceput sa-l trag spre apartamentul sau si al lui Itachi.El m-a intrebat curios unde mergem, iar eu i-am zambit si i-am spus ca are nevoie de odihna, ca sa se poata trezi maine dimineata...in caz in care mai vroia sa vina.Brunetul a ras si m-a urmat.
Cand am ajuns la apartamentul sau, am intrat si l-am pus..mai bine zis l-am trantit in patul sau.I-am dat jos geaca, iar dupa aceea l-am acoperit cu o patura albastra. L-am sarutat pe frunte si am iesit din camera. M-am dus in sufragerie si am dat drumul la televizor. Pentru ca nu aveam ce sa vad, m-am ridicat si m-am uitat in camera lui Itachi.
Era o camera medie cu peretii negri si cateva rafturi cu carti. In mijloc era un pat de doua persoane ravasit. Cearsaful negru era jumatate in pat, jumatate pe jos si pernele aruncate intr-un colt al camerei. Am oftat si m-am gandit ca daca ii fac patul nu strica. Am luat cersaful negru si l-am pus in cosul cu rufe, iar apoi am acoperit patul cu altul albastru. Fetele de perna le-am pus si pe ele in cos si le-am inlocuit cu altele albe cu dungi albastre. Apoi am luat o carte din biblioteca lui Itachi si m-am dus in sufragerie sa citesc.Timpul a trecut si s-a facut ora sase dupa- amiaza. Am pus cartea la locul ei si am mers in camera la brunet sa vad daca s-a trezit. Deschid usa incet si intru, incercand sa nu fac zgomot. Vazand ca inca doarme, i-am dat un sarut pe obraz si m-am indreptat spre usa.Am parcus incet si fara galagie holul. Cand am vrut sa deschid usa, doua maini calde m-au cuprins de talie.
-Te rog sa mai stai putin...


Please give me replyes:D arigatou:X
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 10-05-2009, 10:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:33 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 11:56 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de Ang3l_Darkn3s - 30-05-2009, 06:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 30-05-2009, 07:35 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de SoUl EaTeR - 12-06-2009, 03:43 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 12:18 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:20 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 17-06-2009, 08:14 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 17-06-2009, 10:36 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 19-06-2009, 08:15 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Sakura96 - 22-06-2009, 10:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.935 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Just...love me PandaKun 10 6.476 17-09-2013, 07:59 PM
Ultimul răspuns: PandaKun
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.523 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.443 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  [Naruto] Love ? No, just atraction. Andreea Corina 6 3.771 13-04-2013, 08:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Do you love me? Alexi 67 45.990 21-02-2013, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 8.072 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The history of love Diamond D.C 1 2.112 28-11-2012, 07:58 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.231 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  [Naruto] Prostitution and Love+16 Capsunica 3 3.111 17-06-2012, 11:46 AM
Ultimul răspuns: Diz


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)