Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi fatala

#20
Urmatorul capitol:X

Invidie, gelozie si...dragoste


Rozalia trantise usa in urma ei.Era totusi nervoasa de replica baiatului insa mult mai mult din cauza a ceea ce facuse.
"Ce m-a facut sa ma comport asa?Doamne!Nu-mi vine sa cred ca am reusit sa fac ce am facut!Hm!Se pare ca nu mai are tupeul ala si aerele de sef...cel putin fata de mine, asa ca voi continua."gandea fata in timp ce se rezema de peretele din dreapta ei.
Intre timp, in camera de alaturi era o mare zarva...
-Hei, Neji, spune-mi ce s-a mai intamplat cat am fost eu plecat.spunea Naruto agitat.
-Nimic.raspunse Neji.
-Haide!Te rog!spunea in continuare blondul.
-Toti ne-am antrenat si suntem mult mai puternici!raspunse Gaara iritat de insistentele lui Naruto.
-De cand domnul din Satul Nisipului vorbeste cu mine?intreba Naruto ridicand din spranceana.
-Asculta, eu te suport numai pentru ca esti in echipa cu Sakura si nu-mi place cand e nervoasa.spuse roscatul.
-O, Domnul Perfectiune 2 este indragostit?spunea blondul ridicand din ambele sprancene.
-Spun asta pentru ca stiu cum reactioneaza cand este prea nervoasa.se scuza Gaara fara pic de dificultate.Si in fond, continua el, tie iti place de ea.
Intre timp Sakura era in camera prietenlor sale discutand.
-De ce nu a venit si Hinata?intreba rozalia.Poate reuseam sa-l facem pe Naruto s-o vada macar.
-Pai...nu stiu de ce.Probabil n-a stiut.spuse TenTen.
-Sau poate nu a vrut.spuse Temari.
-Poate ai dreptate.Este prea rusinoasa si timida.spuse Sakura mergand catre balcon.
-Stii ce cred eu?Cred ca...insa TenTen fu intrerupta de o bataie in usa.
-Cine este?intrebara cele trei fete simultan.
-Legolas.raspunse vocea din spatele usii.
Cele doua fete erau uimite si ridicara din spraceana insa Sakura alerga cu rapiditate catre usa deschizand-o.
-Cat ti-a luat sa te intorci?intreba rozalia.
-Sa zicem ca m-am confruntat cu cineva cunoscut pe drum.raspunse acesta punandu-si o mana la ceafa.
-O da!Deci:Legolas, ele sunt TenTen si Temari, prietenele mele.spunea fata aratand cu degetul catre fiecare.TenTen, Temari, el este Legolas.continua aceasta.
-Incantate!spusera cele doua fete.
-Stiam ca vei pleca, spuse Legolas, si am insistat sa ma reintorc cat de repede am putut pentru a-mi lua la revedere.
-Vom pleca maine, nu-ti face griji.ii spuse rozalia.
Legolas pleca si le lasa pe fete sa discute in continuare.
-Deci?Cine este frumuselul ala?intreba TenTen.Mai mult ca sigur cred ca este... continua ea ridicand din sprancene.
-TenTen!Nu stii ca Sakurei ii place, de fapt il iubeste pe...insa Temri fu intrerupta de rozalie:
-Nu Temari!Nu-mi place de nimeni.Si nu ma simt atasata de niciun baiat.
-Bine...daca tu spui...spuse Temari cu jumatate de gura uimita de reactia ei.
-Haideti!Trebuie sa vorbim si cu baietii.spuse rozalia.
Cele doua fete mersera in camera unde erau baietii.Spre surprinderea lor era liniste...doar din cauza ca Naruto avea scoci la gura.
-Sakura?!spusera Neji si Gaara simultan.
-Da, ce este?spuse Sakura parca nestiind de ce baietii exclamasera atat de uimiti.
Sakura era chiar foarte frumoasa.Nu mai era imbracata in rochie ci in hainele ei de kuonichi.Rochita mulata si scurta rosie ii scotea in evidenta formele perfecte ale corpului.Cutia de kunaiuri de la piciorul drept era tot rosie.Aceeasi incaltaminte rosie pana aproape de genunchi, panglica rosie de la piciorul stang inca se afla acolo, iar parul ei roz ca florile de cires era acum lung.Doua suvite care ii puteau atinge fata erau stranse intr-o coada la spate.
-Deci...ce i-ai facut?intreba Gaara.
-Tsunade ma va omori!spuse rozalia lovindu-si capul de fereastra.
-De ce?intreba Neji.
-Pai ca sa nu moara i-am deschis Semnul Blestemat.Adica stiti voi,
Kakashi-sensei i l-a inchis ca sa nu-l mai doara dar eu acum i l-am deschis ca sa repinga otrava.le explica fata prietenilor sai.
Trebuia sa isi faca bagajele pentru a pleca din nou inapoi in Konoha.Sakura se intinse in patul ei si incepu sa se gandeasca...

"Nu stie.Sigur nu are cum.Pana acum ar fi facut un scandal de s-ar fi auzit pana in Konoha.Deci, acum intrebarea este...unde este Itachi?Daca ar fi fost in sat l-ar fi vazut."
Urmatoarea zi venise repede.Sakura era gata din zori de plecare.Isi lua la revedere de la Legolas lasandu-l sa aiba el grija de popor deoarece in vechile carti gasise anumite legi care acceptau acest lucru.
Chiar daca era doar o imbratisare prieteneasca Sasuke incepuse sa fie gelos.
Doua zile.Doar atat le trebuise ca sa ajunga inapoi in Konoha.La poarta satului asteptau Tsunade si Hinata.Rozalia mai cerceta tot locul cu privirea, insa Itachi lipsea.Unde oare era?Ce se intampla se cu el?Sau, unde il trimisese Tsunade?
Sakura isi imbratisa prietena apoi merse la Tsunade si o intreba discret:
-I-ai spus?
-Nu.raspunse blonda.
-De ce?Ce ai de gand?intreba iritata fata.
-Sa te las pe tine sa-i spui.
-Ai innebunit?!spuse Sakura.
-Vino la biroul meu sa clarificam lucrurile.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Dragostea poate fi fatala - de Annya - 14-02-2009, 10:31 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 28-02-2009, 10:58 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Annya - 01-03-2009, 09:35 AM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 06-03-2009, 04:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Just a lovely girl - 06-03-2009, 08:27 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 06-03-2009, 08:51 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 11:35 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 08-03-2009, 06:40 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 21-03-2009, 08:48 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 25-03-2009, 09:55 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de deborah-chan - 03-04-2009, 07:54 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Isis-Zeita iubirii - 05-04-2009, 02:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de buono_miyabi_momoko_airi - 13-04-2009, 08:25 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de hell_girl - 23-04-2009, 11:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.499 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.804 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 72.627 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.435 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.875 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.129 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.411 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.895 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 250.132 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 4.651 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)