Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi fatala

#17
Mz de comm-uri:D
O noua printesa, insa antrenamentul continua...



Adormise.Abea reusise.Insa totusi cam greu.Acum era o liniste mortuara in camera unde se afla Sakura.
Era dimineata.Razale soarelui ii luminau fata chinuita de atatea lacrimi.Insa acum era mai linistita.Cat timp nu putea dormi se tot gandea la solutii de a rezolva vesnica ei problema.
Ochii ei emanau acum energie.Fusese trezita de cantecul unui porumbel alb, abea sosit pe acel taram.Era acelas care o anuntase ca este chemata la Tsunade si tot acelas care ii dusese biletul lui Kakashi.
Se dezmorti si merse catre dulap.Acum nu mai era nevoita sa poarte hainele ei de kuonichi.Ba dimpotriva.Trebuia, urmand sa fie printesa si conducatoarea, sa se imbrace mai mereu in rochii.Isi alese una de culoare crem deschis, cu volane la maneci, si pleca pentru a se intelege cu Legolas cum va decurge asa-zisa "incoronare".
Blondul fu impresionat de prestatia fetei deoarece era foarte frumoasa in acea rochie.Merse cu ea si Tsunade intr-o mica incapere din palat.Se putea vedea cu ochiul liber ca nu a mai intrat cineva acolo de ani buni.Legolas aprinse niste faclii, iar Sakura se aseza in fata unui simbol de pe un perete.Acesta, dupa spusele lui Legolas, era simbolul poporului.Era un scorpion.
Inainte de a incepe ritualul, blondul ii spuse:
-Va trebui sa suporti o mica durere.Deci renunti sau nu?
Legolas ii arata un semn de scorpion pe gatul lui.Sakura isi readuse aminte de Sasuke si de Semnul Blestemat.Isi scutura capul si ii spuse ca va putea indura orice.
Toti trei erau pregatiti.Facliile se stinsesera.Nu puteai vedea nimic.Rozalia statea calma la locul ei asteptand.Inchise ochii.Ii deschise si dintr-o data o faclie din centrul camerei se aprinse.Dintr-un colt al incaperii isi facu aparitia un scorpion infiorator.Pielea lui neagra stralucea lucioasa in lumina facliei.Se apropia tot mai mult de fata.
Inima acesteia batea cu putere.Stia ca acel scorpion nu e unul obisnuit.Semnul de pe el arata acest lucru.Era un scorpion care, prin veninul sa te ajuta sa treci peste trecut, nu chiar sa-l uiti, dar sa-ti fie mai usor cand iti aduci aminte de el. Insa putini oameni care au fost intepati de acul lui veninos au scapat cu viata.
"Si daca nu supravietuiesc macar nu voi mai suferi atat de mult, iar daca voi supravietui voi putea lasa trecutul in urma"gandea Sakura in timp ce inghitea in sec.
Cu toate ca avea doar de castigat ii era frica.Stia ca va suporta o durere foarte mare, insa ce durere mai mare ar putea exista pentru ea decat cea pe care a indurat-o pana acum?
Tresari.Simtea cum scorpionul se urca incet incet pe corpul ei, vrand sa ajunga langa gat.Era abea in dreptul abdomenului, insa rozalia simti ca nu mai poate sta nemiscata.O mica miscare, iar scorpionul isi infise acul lui veninos in partea dreapta a abdomenului fetei.Un tipat de durere se auzi.Legolas si Tsunade tresarira si se indreptara catre fata.Scorpionul deja isi luase talpasita multumit de prada.
Rozalia insa era lesinata.Legolas o lua in brate si o duse in camera ei.Tsunade ramase cu Legolas lasand-o singura pe fata pentru a se odihni.
-Va avea Semnul Scorpionului in abdomen.spuse acesta prvind spre camera in care se afla Sakura.
-Nu prea cred.il contrazise blonda.Este din clanul Pheonix.Mai mult ca sigur a respins veninul si a renascut alt semn.
-La ce te referi?
-Ii va aparea alt semn.Cu acesta stii tu ce poate face.spuse hokage uitandu-se fix la blond.
-Hm...ai dreptate.

Intre timp, in Konoha deja se zvonea ca Sasuke si Naruto se vor intoarce.
-O, da!Eroul meu!Ingerasul meu se va intoarce!spunea Ino visandu-l pe Sasuke.
-Mai taci!Nu-i de ajuns ca sunt astia aici?Mai trebuie si tu sa aduci aminte de Domnul Atitudine!ii spuse Shikamaru lui Ino la ureche ultima propozitie.
-Deci, ca sa inteleg si eu, papusa aia nu mananca, nici nu doarme dar ce face?il intreba Choji pe Kankuro in timp ce manca o punga de chipsuri.
-Papusa asta nu e vie idiotule!Eu o folosesc cu ajutorul ceakrei!spunea Kankuro iritat.
-Hei, lenesule, ce crezi ca spui?intreba tupeista Temari auzindu-l pe Shikamaru.
Pentru prima oara nu stia ce sa raspunda.Pe fete le considera niste fiinte insipide care nu sunt de folos nimanui, insa despre blonda nu avea aceeasi parere.
-Hm.spuse simplu brunetul.
De alt fel si Temari considera la fel.El ii considera doar pe Gaara, Kankuro si Sasuke niste baieti care cu adevarat stiu ce este aia lupta, insa dupa examenul chunin de anul trecut isi schimbase parerea.Adaugase in lista ei de ninja inca un baiat.Chiar daca era lenes, ei ii placea de el.

Intr-o alta parte a unei paduri Sasuke si Kakashi discutau:
-Ei bine, ma voi intoarce?intreba Sasuke uitandu-se in gol.
-Pai peste cateva zile.Vreo doua saptamani.ii raspunse argintiul.Iti e dor de ea?
-De unde mai scoti si tu asemenea prostii?intreba brunetul dupa care pleca.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Dragostea poate fi fatala - de Annya - 14-02-2009, 10:31 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Annya - 28-02-2009, 07:28 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 28-02-2009, 10:58 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 06-03-2009, 04:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Just a lovely girl - 06-03-2009, 08:27 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 06-03-2009, 08:51 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 11:35 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 08-03-2009, 06:40 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 21-03-2009, 08:48 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 25-03-2009, 09:55 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de deborah-chan - 03-04-2009, 07:54 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Isis-Zeita iubirii - 05-04-2009, 02:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de buono_miyabi_momoko_airi - 13-04-2009, 08:25 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de hell_girl - 23-04-2009, 11:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.472 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.680 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 72.489 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.394 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.857 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.045 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.365 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.849 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 248.985 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 4.558 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)