Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi fatala

#8
Am revenit cu imaginatia pregatita si cu muulte idei:D
Sakura isi dezvolta abilitatie...


Itachi o duse pe rozalie intr-un luminis nu departe de biblioteca.Rozalia inca nu avea incredere deplina in el insa se lasa pe mainile lui.
-Acum concentreaza-te.Gandeste-te la ceva...ce-ti place tie mult.Incearca apoi sa copiezi acel lucru in mintea ta si deschide ochii brusc dupa ce crezi ca ai copiat acel lucru.ii explica brunetul.Ca sa te concentrezi mult mai bine, continua Itachi, incerca sa iti tii mainile intr-un anumit semn, insa nu iti folosi multa ceakra.
Sakura isi impreuna manile intr-un semn obisnuit.Si-l imagina pe Sasuke langa ea, pentru ca acest lucru ii placea foarte mult.Statu cateva minute cu ochii inchisi apoi ii deschise brusc, exact cum ii spusese baiatul.
O nuanta de roz se putea zari in ochii fetei pentru cateva secunde insa, disparu repede revenind culoarea de smarald a ochilor ei.
-Ti l-ai imaginat pe el, nu?spuse brunetul uitandu-se fix la rozalie.
Acesta lasa capul in jos pentru a nu-i intalni privirea.
-Asculta!Gandeste-te la altceva.Care te calmeaza.Nu care te face sa plangi si mai mult.spuse Itachi serios.
-Cum spui tu..spuse fata plictisita si putin frustrata.
Se concentra din nou, impreunandu-si mainile.De aceasta data se gandi la un cires care incet incet isi pierdea petalele florilor rapuse de vant la fel cum era se pierdea din ce in ce mai mult din cauza lipsei brunetului.Acest lucru functiona iar cand deschise ochii erau total diferiti.In loc de stralucirea de smarald pe care o emanau, acum, in jurul pupilei negre din centrul ochiului ,roz acum, era un fel de stralucire de un roz mai inchis.Un fel de stea cu patru colturi.Acea stralucire era inconjurata cu un cerc de aceeasi culoare, iar restul ochiului era de un roz deschis.
-Ce s-a intamplat?Nimic, nu?Banuiam eu ca nu sunt in stare de nimic.spuse Sakura trista.
-Nu te grabi cu concluziile.spuse Itachi putin fericit.
Brunetul o duse langa un rau din apropiere.Uitandu-se in apa acestuia. Zarindu-si ochii, se sperie.Era chiar uimita de ceea ce vazuse in apa cristalina care curgea fara incetare.Ochii ei, acum roz, se oglindeau in apa raului facand-o sa tresara.Itachi o calma explicandu-i totul pe intelesul ei.

Intre timp, se parea ca ceilalti doi membrii ai echipei sapte isi trageau energia din ceva.Sau poate cineva.Sasuke isi combina in tot acest timp Chidori-ul cu apa ce inconjura muntele , reusind sa faca o gaura destul de insemnata in acesta.Nici Naruto nu statea mai rau.Acum isi combina Rasengan-ul cu ceakra Vlpii cu Noua Cozi, reusind sa faca ceea ce-i ceruse Jiraya.
Se parea ca atunci cand auzeau de Sakura, acum chiar si Sasuke, aveau o motivatie in plus sa devina mai puternici.Brunetul nu intelegea de ce facea acest lucru, insa nu lua in seama prea mult asta.
"La ce tot ma gandesc?Mai e destul timp pentru toate.Sunt abea in prima zi de antrenament."
Naruto insa gandea cu totul altfel:
"Hm!Sasuke?Ii voi arata eu lui atunci cand ma voi intoarce!Va vedea cu adevarat cine este Naruto Uzumaki iar Sakura ma va place."

Cerul incepea sa capete o nuanta rosiatica.Soarele cobora incet de pe bolta cereasca, alungat de luna.Cei trei membrii ai echipei sapte isi incepusera noile antrenamente, urmand sa fie mai puternici.
Rozalia se tot gandea la noua ei putere si nu intelegea cum de nu o descoperise pana acum.
"Ar fi imposibil.Pana acum as fi descoperit-o.Poate ca mi-am pierdut timpul gandindu-ma intruna la el.Am vazut ca nu am putut sa imi dezvolt sau macar sa-mi arat keke-genkai-ul gandindu-ma intruna la el.Off...cred ca ar fi cazul sa ma maturizez si sa...ma culc.Maine cine stie ce voi mai afla.Poate puterile keke-genkai-ului.Pe astea nu le stiu."
Dimineata venise repede in Konoha.Rozalia se trezise de dimineata pentru a putea ajunge la timp la antrenamente.Era foarte curioasa de ceea ce va afla in curand.
-Buna dimineata Itachi.spuse aceasta cu un zambet gingas pe buze.
-'Neata.spuse acesta simplu.
-Deci...ce ma mai inveti astazi?intreba era clipind insistent.
-Tu la ce te-ai gandit?intreba Itachi cu un zambet de baitat...smecher pe buze.
-Pai de exemplu ai putea sa imi spui ce putere are acest asa-zis Pheonix.Apoi poate ma si inveti s-o folosesc.
Itachi fu de acord si mersera pe malul lacului pentru o noua lectie.Sakura se aseza sub un cires abea inflorit, iar brunetul ramase in picioare in fata ei.
-Pentru inceput, Pheonix nu este un keke-genkai ca si celelalte.Este unul care intr-un fel...pacaleste adversarul.spuse baiatul gesticuland.
-La ce te referi?intreba rozalia.
-Pheonix are puterea de a copia orice jutsu sau chiar si keke-genkai.
-Glumesti?!exclama fata fericita.
-Nu.Dezavantajul este ca dupa ce ai folosit o data jutsu-ul sau keke-genkai-ul copiat va trebui sa mai copiezi inca o data pentru ca il poti folosi doar o data.
-Asta nu ar fi cine stie ce, insa pe mine ma ingrijoreaza faptul ca...poate... cam cat timp imi va lua sa invat asta.
-Ceva timp.Doua zile.Pote trei.Numai pentru a-mi copia Sharingan-ul.spuse Itachi serios.Dupa aceea insa, pentru a copia mare parte din jutsu-uri nu va mai trebui sa te antrenezi.
-Ce mai astepti?Haide sa mergem si sa ma inveti cum sa devin puternica!spuse rozalia.
Cei doi mersera catre luminisul unde incepusera cu o zi inaite antrenamentul, iar brunetul isi activa Sharingan-ul.Rozalia isi activa si ea noua putere si il asculta pe Itachi.Acesta ii spusese sa se uite atent in ochii lui copiind imaginea Sharingan-ului.Isi dezactiva Pheonix-ul si cauta in mintea ei imaginea Sharingan-ului.Incerca sa-l folosesca insa fu cuprinsa de o durere inimaginabila.
-Nu-l folosi!Spuse Itachi alarmat.Este foarte greu sa inveti sa-l folosesti.Ai invatat asa de repede sa folosesti Pheonix-ul pentru ca este un keke-genkai din clanul tau.
-Bine, bine.Am sa incerc.
Sakura se antrenase zi si noapte.Trei zile si trei nopti trecusera de cand tot incerca sa copieze Sharingan-ul, inclusiv sa-l foloseasca.In diminea celei de-a patra zi Sakura cazu franta de oboseala la pamant.Avea Sharingan-ul in ochi, semn ca toate vanataile si toata durerea suportata nu au fost de prisos, ci au reusit s-o faca sa stapaneasca si Sharingan-ul.
Itachi disparu intr-un nor de fum.Sakura era inconstienta in mijlocul luminisului.Din nuanta de negru, ce dominase toata noaptea, acum se putea zari o nuanta de un rosu apropiat cu culoarea sangelui.Inconstienta fiind, nu pute auzi, simti sau vedea ceva.
Din tufisuri insa, doi ochi de un galben stralucitor si cu o dunga neagra in centru, o priveau pe rozalie de cateva ore.Era o prada buna pentru un jaguar atat de infometat ca el.Se apropia incet incet de rozalie cu o privire scanteietoare fiind gata de atac in caz ca ea se trezea.Nici macar nu avea cum sa se trezeasca.Era ata de obosita incat nu avea sa stie ca sfarsitul ii este aproape in caz ca nu va aparea nimeni.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Dragostea poate fi fatala - de Annya - 14-02-2009, 10:31 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Annya - 20-02-2009, 03:50 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 28-02-2009, 10:58 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 06-03-2009, 04:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Just a lovely girl - 06-03-2009, 08:27 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 06-03-2009, 08:51 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 11:35 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 08-03-2009, 06:40 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 21-03-2009, 08:48 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 25-03-2009, 09:55 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de deborah-chan - 03-04-2009, 07:54 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Isis-Zeita iubirii - 05-04-2009, 02:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de buono_miyabi_momoko_airi - 13-04-2009, 08:25 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de hell_girl - 23-04-2009, 11:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.498 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.802 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 72.625 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.435 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.873 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.129 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.411 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.895 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 250.126 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 4.650 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)