Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi fatala

#3
Ma bucur ca va place si ce sa mai am de spus decat...noul capitol:

Un nou aliat, si un nou sensei pentru Sakura...

Shizune le duse pe Tsunade si Sakura intr-un luminis, nu departe de turnul lui hokage.Sakura incepea sa distinga o silueta stand pe o stanca din mijlocul luminisului.Incetul cu incetul incepea sa distinga pelerina neagra pe care erau imprimati niste norisori rosii conturati cu alb.
Frica incepuse sa se arate in mintea fetei.Stia ca e un membru al organizatiei Akatsuki, insa nici macar nu-si putea imagina ceea ce va descoperi.Misteriosul personaj purta o palarie traditionala chinezeasca lasata pe frunte, deci rozalia nu ii putea distinge chipul.
-Ce vrei?intreba Tsunade iritata, cand ajunse in fata lui.
-Mi-am indeplinit misiunea.spuse acesta dandu-si palaria jos.
Sakura ramasese blocata.Il recunoscuse.Cum nu putea recunoaste bandana pe care era imprimat semnul Konohai ,taiat, parul brunet ravasit de briza calduta de primavara, prins intr-o coada la spate si mai ales, cum nu putea recunoaste ochii rosii ca sangele cu doua puncte negre ce semnificau sharinganul?Era chiar Itachi Uchiha.
-Deci ce vrei sa spui?Ai destule informatii?spuse al cinci-lea hokage calma.
-Destule.spuse Itachi si el foarte calm.
Rozalia tremura.Nu ii venea sa creada ceea ce vedea.Auzise multe despre Itachi de la Kakashi.Insa nu erau lucruri foarte bune de spus despre el.Aflase ca din cauza lui, Sasuke era atat de singuratic.Acum se parea ca Tsunade il facuse un fel de aliat al Konohai.
-Pentru a-ti recapata reputatia va trebui sa muncesti mult.Insa, momentan, am o alta misiune pentru tine.spuse Tsunade calma uitandu-se spre Sakura.
Aceasta incepu sa fuga.Stia de ce se uitase la ea cand ii spusese brunetului despre noua misiune.Mai mult ca sigur el trebuia sa fie noul ei sensei pana ce Kakashi se va intoarce cu Sasuke.
Rozalia, insa, nu fugi prea departe.Se ascunsese in spatele unui copac, nu departe de luminis pentru a auzi ceea ce discutau cei doi ninja.
-Vrei s-o antrenez, nu?o intreba Itachi pe Tsunade.
-Cam asa ceva.raspunse blonda uitandu-se spre locul unde era Sakura.
-Nu-i rau.Chiar daca nu este puternica, este desteapta.spuse brunetul uitandu-se spre copacul dupa care se ascundea rozalia.
-Nu e puternica, dar va fi.rectifica hokage.
-Hmm...am vazut ceva in ea...ca o putere pe care nu am mai intalnit-o, insa nu este dezvoltata.Nici macar cunoscuta.spuse Itachi dezactivandu-si sharingan-ul.
-Bine inteles.Inca nu ai aflat?Acum vino in biroul meu.Avem multe de discutat.Si intre patru ochi.spuse blonda incepand sa sara de pe o creanga pe alta.

Intre timp, pe cararea dintr-o padure viu luminata de razele soarelui, mergeau doi ninja.
-Hey, Jiraya, cat mai avem pana ajungem la locul de antrenament?intreba Naruto obosit.
-Cam o jumatate de zi.raspunse saninul.
-Poftim?!Mie mi-e foame.Si sete.Si am obosit.Cat mai este pana la urmatorul restaurant Ramen?intreba blondul ofensat.
-Naruto, nu vei mai manca pentru o perioada lunga de timp ramen.spuse serios Jiraya.
-Hei!Eu am venit sa ma antrenez nu ca sa tin dieta!continua Naruto sa protesteze.
-Daca vrei sa fii puternic, sa-l infrangi pe Sasuke si sa te placa Sakura , asculta-ma.Daca nu...poti inca sa te intorci.Inca ai timp.
-Daca se pune problema asa...voi merge.spuse blondul.

Intre timp, in celalta parte a padurii mergeau alti doi ninja.In acea parte a padurii razele soarelui nu prea puteau patrunde din cauza frunzelor abundente din copaci.Sasuke si Kakashi mergeau de ore bune insa, spre deosebire de Naruto, Sasuke era mai tacut ca de obicei.
Parca si lui Kakashi, care il cunostea cel mai bine pe Sasuke, i se parea ciudat chiar si pentru el.
-Ce s-a intamplat Sasuke?Nu te-am mai vazut asa de adancit in ganduri.incerca sa-i smulga raspunsuri brunetului Kakashi.
-Cam cat...cam cat vom sta?intreba baiatul uitandu-se in gol.
-Nu stiu.O jumatate de an, un an intreg...depinde cat de mult si repede inveti.
-Hm.
Brunetului ii tot revenea in minte scena cand Sakura era intainsa pe banca, dormind cu lacrimile inca pe obrajii ei.Nu stia dece ii daduse madalionul, insa se intelegea ca de ceva timp nu mai e el.
"Ce Doamne tot gandesc?Am mai vazut-o plangand de o mie de ori si nu mi-a pasat.De ce sa-mi pese acum?Ce se intampla cu mine?Sper ca aceasta perioada de antrenament sa ma readuca (,) cu picioarele pe pamant."gandea brunetul.

La biroul lui Tsunade acesta discuta cu Itachi.Il convinsese sa o antreneze pe rozalie.Acum problema era daca va vrea si Sakura.Reactia ei fusese normala avand in vedere ce stia.
-Shizune!striga blonda.
-Da doamna.veni raspunsul brunetei.
-Cheam-o pe Sakura aici.porunci hokage.
-Da doamna.Acum.se supuse Shizune.
-Deci...despre ce putere vorbeai?intreba blonda.
-Ar trebui sa mergem la biblioteca.Vei intelege mai bine.spuse brunetul.
-Crezi ca ar fi bine sa vina si Sakura?
-Cred ca mai intai ar trebui sa ma cunoasca mai bine.Apoi ii vom arta si ei.In fond...i-ar prinde bine sa isi stie trecutul si originea nu?
Insa o bataie in usa se auzi.
-Tsunade-sama.Sunt Sakura.spuse rozalia.
-Intra te rog Sakura.o invita hokage.Te rog, stai jos.
Sakura se aseza pe un scaun din laterlul biroului lui Tsunade.
-Cred ca banuiesti de ce te-am chemat.incepu acesta.Si cine va fi, posibil, senseiul tau cat timp Kakashi este plecat cu Sasuke.Propun sa faceti o plimbare pe malul lacului.Va veti cunoaste mai bine.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Dragostea poate fi fatala - de Annya - 14-02-2009, 10:31 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Annya - 15-02-2009, 10:47 AM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 28-02-2009, 10:58 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de sakura_alexutza - 06-03-2009, 04:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Just a lovely girl - 06-03-2009, 08:27 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 06-03-2009, 08:51 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 11:35 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Sasuke-love-forever-sakura - 08-03-2009, 06:40 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 21-03-2009, 08:48 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Ang3l_Darkn3s - 25-03-2009, 09:55 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de deborah-chan - 03-04-2009, 07:54 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de Isis-Zeita iubirii - 05-04-2009, 02:33 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de buono_miyabi_momoko_airi - 13-04-2009, 08:25 PM
RE: A sasusaku story.Dragostea poate fi fatala. - de hell_girl - 23-04-2009, 11:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.498 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.802 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 72.625 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.435 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.873 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.129 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.411 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.895 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 250.124 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 4.650 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)