Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingerul iubirii[gravitation]

#39
Capitolul 27 Narav de ucigas


Shuichi se trezi incet din somn. A simtit intai moliciunea cearceafului, apoi mirosul inconfundabil al iubitului sau. Cauta cu mana si atinse pielea lui moale si catifeleta. Cu ochii inca inchisi se rasuci si il cuprinse in brate, ii cauta gura pe care i-o saruta cu sete, ca si cum ar fi devorat un fruct delicios.
Eiri zambi si il lua in brate. Il ridica o clipa in aer. Il privi ca vrajit, apoi il rasturna pe perne. Se sarutara insetati de iubire si imbatati de pasiune. Pentru un timp totul paru sa dispara in jurul lor.
Cand romancierul s-a dezmeticit si-a vazut iubitul privindu-l zambitor. Si-a lipit buzele de umarul lui gol.
-Te simti bine, Shu?
-M . . . da . . . ma simt foarte bine. Am dormit mult?
-Douzeci si patru de ore.
-Ooo! Atunci e normal sa ma simt bine. Am visat ca dormeam intr-un pat cu voaluri, pe marginea unei ape.
Scriitorul incepu sa rada:
-Nu ai visat. Ai dormit pe un asemenea pat,langa piscina toata ziua.
Shuichi il privi uluit, asa ca a continuat:
-A fost idea Valentinei. A cerut sa fie instalat un bat cu baldachin si perdele de voal. Ai dormit tot timpul, mai putin cateva minute cand ai baut o cana de supa,apoi un pahar de suc.
-A . . . imi aduc aminte de asta . . . Nu visam deci . . . Si aia . . . ?
-Miss Jessica? Era acolo, dar nu s-a apropiat. Cred ca-i este o teama maladiva de Val.
-Tot ma tem sa nu-i faca ceva rau.
-Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.
Eiri stie perfect ca grijile iubitului lui sunt intemeiate, mai mult, simte ca Val vrea sa lamureasca in seara asta problema cu nesuferita aceea. Nu-i poate spune, insa lui Shu acest lucru, ar risca o noua criza de panica. Se hotara sa-i indeparteze gandurile de la aceasta problema.Isi aseza mana pe abdomenul lui si incepu sa-l mangaie incet, coborand spre locurile intime. Reactia pe care o asteapta de la iubitul lui a venit imediat. A tresarit, a inceput sa geama inebunitor si respiratia i-a devenit sacadata. Ii simti bratele inconjurandu-i gatul si imediat gura ii este invadata de un sarut inebunitor. Romancierul se stradui sa se adune si sa nu-si piarda controlul. Fara sa se opreasca din mangaieri a inceput sa-i sarute abdomenul. A ajuns la prima cicatrice lasata de gloantele lui Taro si a atins-o usor cu varful limbii. Trupul deja plin de dorinta la cantaretului a tresarit ca strabatut de un arc voltaic, iar gemetele s-au intensificat . A continuat cu fiecare cicatrice in parte, pana cand a simtit corpul de sub el cuprins de valuri de placere intense. Il cuprinse in brate, sarutadu-l si mangaindu-l , bucurandu-se de aproape aceleas senzatii unice . Cand s-au linistit a simtit cum este mangaiat pe obraz. A prins mana care il mangaie si a sarutat-o tandru.
-Yuki . . . esti atat de bun cu mine . . .
-Nu sunt bun, prostutul meu . . . doar inebunit dupa tine.
-Ma iubesti?
-Ah . . . mmm . . . da . . . reusi cu greu sa raspunda scriitorul, prea ocupat sa-I sarute degetele .
Shuichi simti cum toata fiinta ii este cuprinsa de pasiune. Il cuprimse in brate si-l saruta pe gat. Se trezi rasturnat pe perne. Buzele iubitului sau rostira exact ceea ce lui ii place mai mult sa auda:
-Ohhh!Shu . . . vreau sa te iubesc . . . te vreau iar . . . trupul tau . . . ma scoti din minti.
-Iubeste-ma,Yuki!

Pe punte Val si Alex se imbratiseaza. Au fost despartiti toata seara. Ea a avut cateva problem de rezolvat la clinica navei. Unul dintre medici s-a imbolnavit si au apelat la ea. Celalat pasager , care este student la medicina si s-a oferit sa ajute , face parte din anturajul Jessicai si Valentina a facut in asa fel in cat oferta sa-I fie respinsa. Multumita relatiei de prietenie cu asistenta care o chemase si cu o zi in urma, atunci cand Shu se simtise rau, aflase la timp. Daca acel individ ar fi fost in clinica riscau ca in cazul unor alte probleme lucrurile sa iasa rau. Sacrificarea unor ore de vacanta nu putea sta in balanta cu siguranta iubitului si prietenilor ei.
Isi imbratisa logotnicul bucuroasa.
-Nu va dura prea mult situatia asta, Alex! Am aranjat ca la Londra sa se imbarce un medic cu norma intreaga.
-Nu-ti face probleme! Am facut ceva util cat ai fost la clinica. Am reusit sa discut on line cu Radu.
-Grozav! I-ai spus cu cine ne confruntam?
-Da . . . si nu a fost prea fericit. Ne-a trimis un profil complet al individei. Ar putea sa fie ceva mai periculoasa decat am crezut. Se pare ca este membra a unui clan de samani negri . . .
-Foloseste toxine natural . . .
-Le-a folosit deja?
-Da. Unul dintre cei care au debarasat masa noastra la pranz a fost in coma. Am reusit sa-I administrez antidotul la timp.
-Eram vizati . . . In ce era otrava?
-Nu stiu. Ar fi trebuit sa o simt, dar eu nu am bagat de seama nimic suspect.
-Sau a fost in ceva din care noi nu am mancat . . . dar sau tu sau eu am mancat din tot ce a mancat Eiri. Bine ca le-ai introdus programul de imunizare din timp, iar individa nu este chiar atat de experta in otravuri cum crede.
-Iar Claud si Lux au avut grija sa imbunatateasca sistemul de imunizare la otravuri generale. Tipul acela avea o groaza de toxine in sange.
Alex privi o clipa in gol , apoi zambi:
-Am aruncat o privire inapoi pana la masa si stiu in ce a fost. Salata de fructe . Eiri a refuzat-o din cauza ca bananele erau inegrite . . . In combinatia de arome otrava este greu de depistat. Desigur nu si penru noi,continua tanarul intinzand logotnicei sale cateva coli de hartie.
O privi si multumi in gand Creatorului ca mama lui este o experta in comunicari telepetice si ca ea la invatat cum sa-si ascunda gandurile de oricine, chiar si de o fiinta cu putere mentala si energetic a atat de mare cum este Val. Cand a vorbit cu Radu, tatal Valentinei, acesta i-a mai spus ceva, dar acest ultim amanunt este pe o pagina care a fost prinatata separate si se afla acum in buzunarul lui. Ce scrie pe ea fata nu va afla decat atunci cand nu va mai conta sau poate niciodata.
Brusc amandoi au simtit amplificandu-se agresiunea din partea Natasei. Valentina se intoarse brusc si prinse in mana un stilet cu maner greu, o arma special facuta pentru aruncat. Il arunca in sus, il prinse de lama si il arunca spre atacatoare. Stiletul trecu pe langa fata Natasei si-I lasa o taietura adanca pe obraz.
-Asta este tot ce poti, dedusca? intreba ea intr-o rusa destul de aproximativa.
Uriasa femeie se incrunta si sari inspre ei . Fata isi impinse iubitul in laturi si para lovitura cu piciorul intins. Rusoaica incerca sa-I prinda mainile, dar nu reusi. Valentina se strecura pe sub bratele ei cu agilitate. Furioasa ucigasa lovi cu piciorul in punte . Adversara ei rase amuzata, sporindu-i stare de frustrare, mai mult, rosti cu o voce dulce si insinuanta:
-Ce ciudat! In dosarele de la Interpol scrie ca esti o luptatoare grozava. Sa cred ca parintii mei s-au inselat?
-Parintii tai? Cine sunt parintii tai?
-Ai auzit de Adelina Mures-Avilla si de sotul ei Radu Avilla? Eu sunt fiica lor.
O ura cumplita paru sa emane din fiinta Natasei.
-Esti fiica vrajitoarei . . .
Rasul cristalin al fetei rasuna pe punte, ca o provocare.
-Da . . . Sunt fiica ei . . . Ea a invatat magie intr-o celebra scoala din Anglia, iar tu esti doar o nepriceputa ce a invatat acasa, de la familie, cateva notiuni magice. Acolo am invatat si eu , noi suntem vrajitoare adevarate.
Buzele femeii-saman incepura sa se miste incetisor rostind ceva ca o litanie si in fata ei aparu un glob de flacari ciudate portocalii si rosii. Cu un gest il trimise spre adversara ei. Alex se amuza vazand cu logotnica lui ridica doar mana si un manunchi de fulgere albastre zbura si inconjura globul portocaliu-rosu si paru sa-l topeasca. Natasa o privi nelamurita:
-Asta nu ai invatat-o acolo!
-Sigur ca nu. Credeai ca fara bagheta sunt moarta, dar te-ai inselat. Cunosc multe feluri de magie, dedusca.
-Atunci poate vrei sa lupti asa.
De undeva rusoaica scoase o enorma maceta. Valentina se stramba.
-Ce arma lipsita de eleganta, dedusca!
-E foarte eficienta.
-Zau?
In mana fetei aparu imediat evantaiul de lupta . Cu o singura miscare fluida para ucigatoarea lovitura a macetei. Ucigasa se trezi tinand in mana doar manerul armei pe care o folosise. Imbatabilul otel japonez retezase pur si simplu grosierul metal al cutitului de taiat trestia de zahar.
-Cum ai facut tu asta?
-Pai , dedusca , cu aia sa te lupti cu traficantii de droguri din America de Sud, nu cu mine. Eu pretind sa lupt cu arme onorabile. Nu sunt o biata criminal la ordin ca tine. Eu nu lupt pentru bani, plata mea este alta si tu nu poti intelege asta.
Pe puntea pana atunci pustie au aparut doi indragostiti. Nici una dintre ele nu poate risca sa-i fie pusa in situatia de a da lamuriri despre ce se intampla. Natasa ridica de jos lama rupta a macetei si o ascunse imediat. Apoi lua si stiletul.
-Nu am terminat cu tine, micuta vrajitoare!
-Nici eu cu tine, saman al intunericului!
Amandoua parasira puntea.
In cabina Valentina observa ca degetele de la mana ei dreapta sunt taiate adanc.
-Probabil te- ai taiat cand ai prins stiletul, spuse Alex. Vino sa te pansez! Ai in bagaje un cicatrizant rapid?
-Sigur ca da. Dar . . . nu imi place . . . Daca cineva atinge sangele care a cazut pe punte?
-Eu nu mi-as face probleme. Priveste ce este afara!
Fata privi pe hublou in cele cateva minute de cand a parasit puntea , afara s-a declansat o ploaie cumplita. Valuri intregi de apa spala acum puntea ducand in apele oceanului cele cateva picaturi de sange plin de toxine ucigatoare , care a curs din mana fatei.Diluata in apa sarata puterea otravii s-a pierdut. Intr-o alta cabina, in cealalta parte a vasului, Natasa tine in mana stiletul care a ranit-o pe obraz. Dar ea stie ca numai vatful i-a atins obrazul, iar lama este plina de sange chiar langa prasele .A inteles imediat ca sangele este al adversarei ei. Un ras malefic o cuprinse.
-A mea esti , vrajitoare ticaloasa!
Lua un pahar-sonda din bar si puse stiletul in el, apoi turna vin rosu pana ii acoperi praselele. Mesteca bine si se asigura tot sangele s-a dus in vin. Deschise hobloul si prin furtuna arunca stiletul in ocean. Se aseza pe fotoliu si bau incet paharul cu vin ciudat la gust, convinsa ca asfel va afla secretele dusmancei sale.
A doua zi , pe la ora pranzului, un stuard venit sa duca gunoiul , gasea trupul contorsionat al femeii pe podeaua cabinei. Murise de mult si dupa grimasa ce se pastrase pe fata ei parea ca a suferit cumplit. Paza de coasta a Regatului Unit al Marii Britanii, in apele caruia intrasera a fost chemata si trupul ridicat. Ancheta a fost discreta. Politia o recunoscuse imediat pe temuta ucigasa si patronii navei nu au dorit sa faca valva si sa se afle ce fel de pasager au avut la bord. Autopsia a aratat ca a murit otravita cu o toxina extrem de puternica. Au considerat ca este doar o reglare de conturi intre asasina si familia vre-unei foste victime, sau a unui client nemultumit. Desigur pasagerii nu au aflat nimic . . . sau nu toti.
Inainte ca nava sa acosteze in primul port englezesc Alex a aruncat in apa o hartie mototolita. Pe ea scria:
"Gravitation canot held responsible for people falling inlove."

Albert Einstein
[Imagine: chibi_1420.gif]
Arget, chibi-ul lui Argenta



Răspunsuri în acest subiect
Ingerul iubirii[gravitation] - de Argenta - 11-01-2009, 07:51 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de YuuraBo - 11-01-2009, 09:19 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de adyna_45 - 11-01-2009, 09:56 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de ryuichi_alexa - 12-01-2009, 02:20 AM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 12-01-2009, 03:18 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 14-01-2009, 07:57 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 14-01-2009, 09:54 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 17-01-2009, 09:20 AM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 17-01-2009, 10:14 AM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 17-01-2009, 09:51 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 17-01-2009, 09:52 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 18-01-2009, 07:57 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 18-01-2009, 08:03 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 19-01-2009, 10:03 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 20-01-2009, 04:37 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 20-01-2009, 09:48 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 20-01-2009, 09:50 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 21-01-2009, 10:22 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 21-01-2009, 10:27 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 22-01-2009, 09:04 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 23-01-2009, 09:16 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 24-01-2009, 07:35 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 25-01-2009, 05:33 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 26-01-2009, 06:38 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 27-01-2009, 11:09 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 28-01-2009, 07:44 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 29-01-2009, 09:29 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 30-01-2009, 09:51 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 31-01-2009, 03:18 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 01-02-2009, 02:56 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 02-02-2009, 08:32 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 03-02-2009, 08:05 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 04-02-2009, 09:40 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 05-02-2009, 09:12 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 06-02-2009, 09:18 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 07-02-2009, 09:32 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 08-02-2009, 10:01 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 09-02-2009, 07:38 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 10-02-2009, 07:32 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 11-02-2009, 06:59 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 12-02-2009, 06:59 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 13-02-2009, 07:41 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 14-02-2009, 10:42 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 15-02-2009, 06:22 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 21-02-2009, 08:59 AM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de ryuichi_alexa - 24-02-2009, 10:15 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de chrissta - 30-03-2009, 10:38 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 05-04-2009, 07:49 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Yaku-chin - 05-04-2009, 09:16 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 04-07-2009, 09:22 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de aoixtenshi - 04-07-2009, 09:59 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 19-07-2009, 02:47 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 19-07-2009, 02:50 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 31-07-2009, 07:51 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Luzer - 31-07-2009, 07:53 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Yaku-chin - 31-07-2009, 10:26 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de Argenta - 31-07-2009, 10:47 PM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de aoixtenshi - 01-08-2009, 09:45 AM
RE: Ingerul iubirii-Gravity - de SoUl EaTeR - 01-08-2009, 03:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 24.474 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.160 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 136.692 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.497 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 Argenta 13 11.044 16-08-2010, 01:57 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Ingerul iadului destramat [+16] until_we_bleed 3 3.450 09-02-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Ingerul cu chip de om Emm` :x 13 13.542 25-04-2009, 11:31 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Sakura (ingerul lunii) sakura-97 6 5.219 01-03-2009, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Annya
  Gravitation-fik Flash 7 6.805 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Gravitation $w33ty 5 5.883 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)