Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;))

#6
[quote=Sakura_Haruno95]
[Cred ca introducerea si-a fecut aripi si si-a luat zborul]
-Buna dimineata Sakura!Ai dormit bine?[cine zice ast,ghioarghe?]
-Buna dimineata Sasuke!Da am dormit bine.Tu chiar ai pregatit micul-dejun?[zise George]
-Da.Incerca este buna;)[1.nu stiu cine zice acest lucru ,2.in cate carti am citit eu pana acum nu am vazut emoticoane]
-bine.[La inceput de propozitie se scrie cu lite mare,gramatica de clasa intai]
Sakura a luat putin din foecar[fiecare] si ia mai dat si lui Sasuke ca la copii mici.[propozitia acesta n-are pic de descriere]Dupa ce termina de mancat Sakura constata ca nu avea cu ce sa se imbrace pentru ca hainele de ieri au fost murdarite.
-Cum cu ce te imbraci?Astea ce sunt?[spuse Maria]
-Sasuke multumesc.si fata in saruta tendru pe buze.Aceste haine sunt preferatele mele.[spuse foarte multumit Ghita]
-Da?????nu stiam.[1.cine zice acest lucru,huh?2.un semn de intrebare era de ajuns]
Sakura purta o fusta scurta alba despicata in lateral si pe dedesupt avea o pereche de pantaloni scurti negri.avea un cricou rosu despicat la umeri si mulat pe corpul ei,si in picioare avea niste cizme negre superbe.Sasuke si-a pus niste blugi negri un tricou negru si niste adidasi de la nike tot negri;)).Aratau bine impreuna.[1.Unele din propozitiile din fragmentul de mai sus leai inceput cu litera mica,2.n-are pic de descriere ,3.emoticoneele sunt pentru comentarii si mess,asa ca lasa mesengeristaca pentru mess]
S-au dus la scoala tinanduse de mana pana s-au intalnit cu Hinata si Naruto care se tineau si ei de mana fara niki[lasa mesengeristica pentru messenger] o jena.Naruto a spart primu gheata:
-Hei.Ce faceti?Si sa nu va fie rusine nu ar trebui pentru ca este normal!
-Buna si voua.Si Naruto de cand ai devenit tu un filozof?
-E si tu acum toata lumea stia ca il place pe Sasuke.Hinata pe mine,Temari pe Shikamaru,Ino pe Kiba si Tenten pe Neji!Nui asa Hinata?si acesta o saruta hara niki o jena de fata cu ceilalti.
-=D> Bravo naruto=D>A dat domnu sa iti gasesti pe cineva.
-Multulesc Sasuke si acesta a luato pe Sakura de sold si asa au mers pana la scoala.
Toate fetele au fost atintite asupra celor doua cupluri care intrara ce poarta scolii.Le stateau bine impreuna.Apoi s0au despartit baineti s-au dus la gasca lor iar fetele la ele,dar nu iainte sa se sarute umpik;))
-Uau Sakura esti norocoasa!spune Ino
-De ce????spusera toate in cor.
-Helloooo.Tocmai ati venit de le alta planeta?Sakura este cu cel mai popular baieat din scoala si gasca lui este super.Totusi iar mai trebui un bait.
-Kiba. zis Sakura
-Da. zis acesta vrei sa fi in gasca lor?
-Da mias dori foparte mult.
-Bine atunci veno dupa mine si akamaru ramane aiki cu Hinata bine?
-Sigur si asa imi era dor de el;))
Fete au ramas si au ineput sa se joace cu Akamaru
Sakura la luat de mana pe Kiba si l-a dus la Sasuke.Bieti s-au dat la o parte din fata lui Sasuke.
-Sasuke faci ceva pentru mine?Te rog.
-Sigur .Ce este?
-Il primiti si pe Kiba in gasca?spuse aceasta cu un zambet larg pe buze.
-Bieti veniti incoace>Acestia sau strans in jurul lui Sasuke si s-au hotarat.
-Il vom primi cu o singura conditie.
-Care?ntreaba Sakura inca ti-nandul de mana pe Kiba.
-Ca Akamaru sa vina si el cu noi si sa il intrenam sa devina la fel de bun ca si noi!a spus Naruto.
-Normal.Nu il pot lasa pe dinafara.Nu?
-Sigur ca nu il poti lasa.Akamaruuuu!!!!!il striga Sakura si acesa o lua pe Ino de mana si a dus langa cea a lui Kiba>
-Vad ca i si u o prietena.
Au venit si celelalte fete si s-au dus la prieteni lor,desi Neji era putin suparat,dar nu din cauza lui Tenten si a Hinatei pentru ca este cu Naruto.Sasuke il bate pe umar si ii zice:
-Neji stai linistit Naruto este un baiet bun si nu cred ca ar vrei sa ii faca vreo data ceva rau Hinatei si ori cum Sakura are grija de fetele noastre dar si de ea are grija.u trebe doar sa ai incredere il ea.
-Multumesc Sasuke.Mai mai linistit.
-Nu ai pentru ce;)Deasta exista prieteni:D.
-hei fatelor sunteti gata pentru balul din seara asta?
-Normal.
-Atunci ar trebuyi sa mergem la ore sa sunat de un minut.
Orele au trecut repede spre surprinderea lor.Toti s-au grabit acasa sa se schimbe.Bieti au ajuns inaintea fetelor.Cand le-au vazut acestia au ramas cu fata cascata.Toate purtau acelasi jen de rochie,una mai scruta.alta mai lunga, una despicata in lateral alta dreapta,doar culotrile difereau.A Sakurei era de un rosu frumos ca o petala de trandafir,a Hinatei era albastra ca cerul noaptea,a lui Ino era mova ca liliacul inflorit,a lui Tenten era un verde frumos si a lui Temari era neagra,iar in spatele lor era Anko care purta o rochie lunga neagra cu spatele gol.
-Aratati bine cu toti!a zis Kakasi-sensei.
-Atunci hai sa intram cu toti.a zis Anko.
Toate privirile au fost atintite asupra celor care intru in sala.Cu toti aratau foarte bine.
[/quote/]

Deci nu am stat sa-ti corectez ficul din cauza ca peste tot ai aceleasi greseli.

NU mai pune emoticone,doar nu vezi in cartile lu' Caragiale ca scrie cu emoticoane.
NU mai scrie la inceput de rand cu litera mica,pana si varmea mai mica care e clasa intai stie foarte bine acest lucru,pentru ca acest luacru se invata din clasa intai.
NU mai scrie ca pe messenger.Lasa mesengeristica pentru mess.

Pune mai multa DESCRIERE tu nu ai deloc in aceste doua capitole
Pune NARATIUNE nu este deeeeeloc,intr-o poveste naratiunea este vitala.
DIALOGUL este pus in exces si nu e bine asezat in poveste,deeeloc bine.
SCRIE tot timpul cine vorbeste in propozitii ca ne duci in eroare.

Vorba akasunnei:
Asculta aici: daca nu ai chef sa asculti de ceea ce a spus:
Yamashita ayumu
Akasuna lynn
Maryan_sasuke si inclusiv eu
Nu o sa mai postez pe acest fic niciodata....capish?
Iar ce ai scris tu pana acum este forte urat ata cat si estetic si literar..mai pune mana si citeste regulile de FanFiction si regulile invatate in clasele mai mici ca dupa cum vad ai 13 ani,nu?
Ma rog sper ca o sa ti cont de sfaturile noaste,si o sa faci mai bine data viitoare:D

Daca te-a deranjat comentariul meu spunemi prin PM(Mesaj Privat)si sa-mispui ce te-a deranjat si o sa-mi sterg comentariu si iti promit ca nu o sa mai comentez nimic niciodata...:-L



Răspunsuri în acest subiect
Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 07-11-2008, 08:49 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de ::::yamashita ayumu:::: - 08-11-2008, 12:58 AM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 10-11-2008, 10:33 AM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de Corina. - 11-11-2008, 04:40 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 15-11-2008, 11:17 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de Andrutza - 16-11-2008, 06:00 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 16-11-2008, 06:49 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de Andrutza - 17-11-2008, 02:59 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de Aly - 18-11-2008, 12:24 AM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de Aly - 22-11-2008, 09:02 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 22-11-2008, 10:21 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 23-11-2008, 01:15 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 23-11-2008, 06:49 PM
RE: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) - de Aly - 23-11-2008, 10:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.548 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Eu Si Viata Mea Cu Peripetii(Hinata) HinataDulcika 3 3.002 12-08-2010, 01:29 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.831 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.014 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.404 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.250 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.889 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 14.794 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 11.684 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 52.230 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)