Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I . O relatie ciudata .

#6
M-am trezit de dimineata zguduita de Luc caci intarziam la scoala . ' Scoala ? ! ' cand auzeam acest cuvant as fi frut sa mor . Devenise un lucru de care imi era groaza la propriu . Nu imi era teama ca ma asculta si nu stiu , am note bune insa nu stiu . . Pierd cate sase ore din viata in fiecare zi , gandindu-ma ca in locul acestui timp petrecut la scoala m-as distra cu prietenii . Zece minute pauza e prea putin ! trece asa de repede . .
M-am uitat putin la Luc care era plin de viata la ora aia apoi dau sa ma ridic din pat . Traversez jumatate de camera pana la dulapul cu haine si uitandu-ma in gol stau asa vreo cinci munute .Cand realizez , aleg un tricou albastru si vrand sa ma schimb , mi-am adus aminte ca Luc era in camera mea .
- N-ai de gand sa iesi ? ii spun eu aratandu-i usa .
- Ce dracu . Nu te-ai mai schimbat cu mine in camera ? Mi-a raspuns dand ochii peste cap si tolanindu-se in patul meu . Am dat din umeri si m-am intors cu spatele . Terminand m-am pus in fata oglinzii incepand sa imi fac toaleta de dimineata . Ata dentara , caci periuta era dura pentru dintii mei , servetele umede in loc de un pumn de apa rece peste fata , etc . In timpul asta Luc se uita putin la mine si apoi imi spuse ironic :
- Ai uitat de sutien .Intradevar , eram prea adormita ca sa mai fiu atenta la detalii .
- Ia-ti-l pe cel cu pisicuta .
- De unde stii tu ce sutiene am ? L-am intrebat si eu mai mult in gluma .
- La cum te imbraci , e si greu de observat . In cuvintele lui am simtit ironia , se poate ca sutienul cu pisicuta sa il fi luat cu vreun maieu alb si sa se cunoasca . Terminand rutina de dimineata ne-am indreptat amandoi spre scoala .
La ore se stie cum a fost . Insa pauza dinaintea sportului s-a intamplat ceva mai interesant . Toate fetele terminasera de schimbat inafara de mine care cine stie ce facusem de ramasesem ultima in clasa .Imi scot din ghiozdan bluza de trenning caci blugii nu aveam de gand sa ii schimb . Era o culoare rozulie pala care mergea si ca un fel de ' sacou ' luat pe deasupra la ceva dar si ca trenning . Imi placea bluza aia fiind cadoul de la mama de ziua mea . N-am sa pot uita ziua aia , am plans atat de tare fiindca nu imi venea , eram prea mica .
Auzeam pe hol pasi asa ca m-am grabit sa ma schimb . A fost prea tarziu , usa s-a deschis incet scartaind iar in clasa a intrat un baiat inalt , brunet si chiar daca ma vazuse ca ma schimb , a continuat sa vina spre mine . Era G.B. Eu cautam cu disperare ceva sa ma acopar insa ia de unde nu-i . G.B avea in mana amadoua bluzele iar eu ramasesem doar cu 2 maini micute si catifelate cu care trebuia sa ma acopar .
- Nu vezi ca ma schimb ?! Da-mi hainele si iesi afara . Strig eu cu amandoua mainile pe piept . El mi-a raspuns calm , insa nu se uita in ochii mei , ci mai jos .
- Ia-le daca le vrei .
Nu-mi venea sa cred , asa de calm imi raspunsese , nu avea nici o problema , adica , nu el era umilit de intra cineva in clasa nu ? Ce-i pasa lui .
- O sa intre cineva in clasa , poate un profesor si o sa ma vada asa . Da-mi naibii hainele alea ! Nu era asa mare chestie sa ma fi schimbat cu G.B de fata sau alt baiat insa m-as fi simtit extraordinar de prost daca chiar in secunda aia intra cineva si vedea scena aia . Ce-ar fi zis ? Ca ne pregatim s-o facem ?
- Nu intra nimeni , colegii tai sunt afara . Am inteles atunci ca G.B nu avea in gand sa imi inapoieze hainele asa ca am incercat chiar eu sa le iau . Asa ' sexy ' cum eram nu putea vedea mai mult decat un sutien . G.B e mai inalt decat si sa iau bluza de la el ar fi fost un chin oricum , nu facea decat sa stea pe loc si sa plimbe haina dintr-o mana intr-alta zambind . Dupa 5 minute de jocuri din astea m-am enervat si l-am prins de o mana , lipindu-ma de trupul lui am ajuns la bluze .Nu stiu la ce s-o fi gandit in ael moment , insa stiu ca mi-a pus o mana in jurul taliei imbratisandu-ma . In bratele lui m-am simtit in siguranta , atunci cand te imbratiseaza persoana iubita simtit fluturii aceia despre care vorbeam . Fiorii iti incretesc pielea iar inima incepe sa bata cu putere . Sutienul meu era negru iar lipit de pieptul lui acoperit de un tricou la fel de negru nu se mai distingea nimic . M-a sarutat strangandu-ma tare la piept , mainile mele erau impreunate menite sa il indeparteze doar ca nu faceau asta , erau si ele prinse in senzatia aceea de amor . Imi plimbam degetele prin parul lui des in timp ce buzele nu se mai dezlipeau . Tineam ochii inchisi si savuram cu toata fiinta mea acel dulce moment . Se spune ca primul sarut e cel mai special , ei bine , daca stii sa saruti cu adevarat , toate sunt . Ne-am dezlipit cu greu unul de celalalt dorindu-ne mai mult . Ca un copil mic ce simte gustul acadelei si nu renunta la el .Mi-am luat bluza pe mine , ametita si as fi vrut sa il mai sarut odata , insa clopotelul a intrerupt iar aceasta dorinta .
- Esti fierbinte .
- Poftim ? tresar eu la auzul acestor cuvinte . Cum adica ?
- Te-am simtit , esti foarte fierbinte . Spuse el visator . Eu ma inrosisem putin , 'm-a simtit' asa este , m-a simtit cu adevarat , aceste ganduri m-au facut sa imi duc mana la piept .Eram intradevar foarte fierbinte , inima imi pulsa cu putere si respiram cantitati uriase de aer . Nu pot descrie sentimentul pe care il ai in timpul unui sarut . Este . . nu stiu , plin de dorinta , parca vrei mai mult si mai mult , sa nu parasesti niciodata buzele partenerului .
La cateva momente , am simtit un lichid rece scurgandu-se pe mine , care m-a facut sa tip nu foarte tare . G.B turnase pe mine apa .
- Ce-ai facut ? !
- Te-am racorit . Nu vroiai ?
- Ahh , G.B , bluza asta se usuca greeu ! I-am strigat nervoasa , in plus , nu stiu daca o facuse intentionat sau nu dar ma udase mai mult in zona pieptului .
- Evident ca se usuca greu cu bureti asa de grosi la sutien ! Incepuse sa rada zgomotos ,eu am facut ochii mari , uimita de ce a putut sa ii iasa pe gura . Am strans pumnul , tocmai spusese ca sunt falsa , bureti ?!



Răspunsuri în acest subiect
I . O relatie ciudata . - de Keiko-chanAiuritaa - 05-02-2012, 01:31 PM
RE: I . O relatie ciudata . - de AbiiShu' - 06-02-2012, 09:44 AM
RE: I . O relatie ciudata . - de hyoko - 06-02-2012, 01:54 PM
RE: I . O relatie ciudata . - de Flash - 06-02-2012, 02:26 PM
RE: I . O relatie ciudata . - de Keiko-chanAiuritaa - 06-02-2012, 02:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.889 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 30.593 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  O iubire ciudata Yoko-sama 4 3.096 30-08-2010, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.705 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Sunt ciudata! Nya. 4 3.991 13-06-2009, 06:52 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  O lume ciudata,dar totusi minunata. Candy_girl 9 5.450 21-12-2008, 06:39 PM
Ultimul răspuns: Candy_girl
  sasuskau o iubire ciudata cosmy-chan_sasusaku 8 9.621 24-10-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: cosmy-chan_sasusaku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)