Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trăind după propriile reguli

#30
"preajma eu dacă o incomodez." -> preajma ei
"Apoi mi-am amintit că aveam ceva de făcut" -> ce aveam
"am rezistat tentație și" -> tentatiei
bun, m-am legat de greselile de tastare pentru ca nu prea am de ce sa ma leg in rest...
conturezi excelent caracterul fetei, imi place si de blondina, genu de amica care-ti ridica moralul si te pastreaza intr-o stare buna, pacat ca eroina noastra nu prea are de gand sa o lase sa se apropie de ea
totusi, am impresia ca lucrurile nu vor ramane asa, in plus in capitolul asta a dovedit ca nu-i chiar atat de " de gheata" pe cat vrea sa para.
Am impresia ca ea simte totusi o legatura puternica cu tatal ei, ca tine la el si in acelas timp faptul ca nu poate fi mereu langa ea o face sa fie asa cum e, o reactie normala de adolescenta as zice, desii s-ar fi putut situa si la polul opus si sa profite de toata situatia
de aici rezulta inca o data ca, asa cum zicea si blondina, ea nu-i o persoana rea...
deci descrierea e buna, in cantitatile necesare, ai cam inteles tu unde traba si unde nu-si are rostul, chestie ce vine (logic) odata cu experienta
dialogul si-a avut rostul, daca ma uit per total la capitol poate parea mult, dar daca atunci cand am citit nu am simtit ca ar fi in plus inseamna ca e ok
am mai zis eu, sunt carti excelente cu trei pagini aproape numai cu dialog si urmatoarele cinci fara nici un pic de dialog, totul e sa-si aiba rostul si sa nu inlocuiasca descrierea sau naratiunea, ceea ce la tine nu e cazul...
actiunea nu e grabita, chiar deloc, cum ma asteptam de la fic-ul asta si de la tine adica, pui mai mult accent pe personajul principal (si pe celalalte atat cat trebuie), pe evolutia ei si reactile ei la lucrurile care se intampla in jur, te descurci bine facand asta in orice caz...
eh, cam atat, multa inspiratie scumpo.
4



Răspunsuri în acest subiect
Trăind după propriile reguli - de Leontina - 01-09-2011, 03:21 PM
RE: Pierdută prin realitate - de Miss Serenity - 01-09-2011, 05:38 PM
RE: Pierdută prin realitate - de Miss M - 01-09-2011, 08:37 PM
RE: Trăind după propriile reguli - de crazy little red - 15-01-2012, 06:16 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nu judeca o carte dupa coperta Fallen Angel 1 2.738 25-01-2012, 10:27 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.192 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 4.098 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dupa 2 ani ne vedem si ma pot indragosti de tine! Capsunica 5 5.550 02-09-2010, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Bitter Death.
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 8.076 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fuga dupa viata Kimotodochi 1 2.461 28-01-2010, 09:48 PM
Ultimul răspuns: Alyssa
  Dupa Apus Autumn 0 3.017 21-11-2007, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Autumn


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)