Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Muzica sufletului meu

#29
Heeeii lumeee!! Dupa cum am promis, am adus si partea a 2-a a capitolului 4, din Muzica sufletului meu. Hope you like it, so ENJOY!:*

Capitolul 4:

Partea a 2 -a:

Kristen P.O.V.:

Am inceput sa reflectez asupra tuturor intamplarilor din ziua de azi. Ma intrebam, de ce de fiecare data cand il vad zambind pe Anthony, desi il cunosc de atat de putin timp, inima imi creste atat de tare incat, parca vrea sa-mi iasa din cutia toracica. De ce atunci cand acele oceane de smarald imi rapesc privirea, mi se face pielea de gaina si ma pierd in profunzimea lor. Aceste intrebari nu imi dau pace din momentul in care, ochii mi-au aterizat pe aceasta splendoare de baiat. Nu numai ca era frumos din cale afara, dar modul in care se poarta, modul in care vorbeste, te ametesc si la propriu si la figurat. Ma rog, asta mi s-a intamplat mie. Desi, la inceput nu i-am dat atentie acestui sentiment.

De fapt, nici macar nu stiu ce simt pentru el. Totul s-a intamplat atat de repede, incat pur si simplu nu am avut timp sa-mi analizez sentimentele. In orice caz, pentru mine, Anthony era mai mult decat un prieten. Oare, il iubeam? M-am cutremurat la acest gand, in timp ce incepeam sa-mi spal parul cu sampon. Nu, nu il puteam iubi atat de repede. Probabil era doar o pasiune de moment care imi va trece. Sper sa-mi treaca cat mai repede. Nu-mi placea deloc faptul ca simteam ceva pentru el. Mi-am promis mie insumi, atunci cand am aflat ca "parintii" mei m-au mintit in legatura cu cine sunt ei cu adevarat, ca nu voi mai simti nimic pentru nimeni. Asa credeam eu ca este mai bine. Daca nu indragesti pe nimeni, nu vei plange mai tarziu pentru ca ai facut-o. Nici nu stiu cat am mai stat sub jetul fierbinte, dar stiu ca m-am pleznit mintal atunci cand am realizat ca nu facusem nimic prin casa, si nici macar nu stiam cat este ceasul. Daca este deja sase si jumatate?

Am oprit apa, corpul meu simtind instantaneu lipsa ei, si am iesit din cabina, cautand un prosop mai mare cu care sa-mi pot cuprinde tot corpul. Cand l-am gasit pe cel care-l voiam, mi l-am legat imprejur si am inceput sa-mi usuc parul cu unul ceva mai mic. Dupa ce eram aproape uscata cu totul, m-am uitat in oglinda si am observat cat de jalnic aratam. Noptile nedormite se vedeau sub ochii mei ca niste pungulite movalii, buzele imi erau crapate si uscate, pielea fetei imi era dezhidratata. Intr-adevar, aveam nevoie de o schimbare de atitudine. M-am dat cu putina crema hidratanta pe fata, mi-am plimbat irul cu gust de cirese pe buze si in privinta ochi lor nu prea puteam sa fac nimic, asa ca, am sperat ca la noapte sa dorm bine.

Am mers spre sifonierul din camera mea, l-am deschis, si am inceput sa-mi caut haine potrivite pentru o petrecere in pijamale. Sifonierul meu nu era foarte mare si nici nu aveam foarte multe haine. In general, ma imbracam cu haine inchise la culoare, gen verde, negru, gri, albastru inchis, maro. Cam astea erau culorile predominante in garderoba mea. Imi placea sa port tricouri mai largute, blugi skinny, tenisi sau sandale, atunci cand era mai cald. Nu-mi placeau hainele stralucitoare, preferam sa ma imbrac simplu, dar elegant si placut. Mi-am gasit o pereche de pantaloni scurti de blugi care imi acopereau doar fundul si putin din coapse, dar erau comozi, si un tricou negru, cu niste inscriptii in engleza.

Am inceput sa curat prin casa si sa strang hainele aruncate pe ici pe colo. Am sters praful, am aspirat, am aerisit cele doua camere si intr-un final, cand am ajuns la pian, nu m-am putut abtine si am cantat o piesa linistitoare, care imi placea foarte mult. Cand am terminat, m-am indreptat spre bucatarie, ca sa pregatesc niste gustari, pentru mine si Diana, pentru ca nu ne puteam hrani doar cu pop-corn. Am luat din frigider un suc Cola, doua pahare, doua pungi de fursecuri si o cutiuta cu sticsuri si le-am dus pe toate in camera in care aveam home cinema-ul.

Am auzit o mica vibratie care venea de la telefonul meu. Un mesaj se pare, destinatarul fiind Diana. In mesaj scria ca nu va veni singura, ci cu Anthony si fratele sau. Gura mi s-a deschis involuntar si am ramas perplexa pentru un minut. Ce a apucat-o pe Diana sa il aduca pe Anthony la mine acasa? Nota mintala: Spune-i Dianei ca nu e sanatoasa la cap. Nu am avut foarte mult timp sa ma pregatesc psihic pentru ceea ce urma, caci am auzit un mic bocanit in usa. M-am indreptat putin nervoasa spre intrare si am deschis incet usa din lemn masiv, incercand sa ma calmez. Cand am vazut oceanele de smarald atintite pe mine, picioarele mi s-au inmuiat, dar i-am poftit inauntru pe cei trei musafiri.

Diana ma scosese din transa, imbratisandu-ma strans, de parca nu ma mai vazuse de mult. Cand mi-a dat drumul, am putut sa-l observ, in sfarsit pe fratele lui Anthony. Am dat mana cu el, prezentandu-ma, si am vazut un zambet de copil pe fata lui. Am aflat ca il cheama Sam si ca are saptesprezece ani, impliniti de curand. Nu parea sa aiba saptesprezece ani. Arata foarte copil pentru varsta lui, iar acel zambet jucaus il dadea de gol ca nu este foarte matur la minte. Totusi, se pare ca in familia lui Anthony, frumusetea se mosteneste, pentru ca si el arata ca un star de cinema. Se pare ca si Diana ii observase frumusetea lui Sam. Oricum voi discuta asta mai tarziu cu ea.

Deoarece imi concentrasem toata atentia spre fratele frumosului meu coleg cu ochii verzi, nu l-am vazut pe Anthony cand a facut un pas spre mine si m-a imbratisat prieteneste. Pentru o secunda m-am panicat, dar cand i-am simtit mirosul dulce al parfumului sau, i-am returnat si eu imbratisarea fara sa ezit. Ne-am despartit repede, poate chiar prea repede, pentru ca imi placea acea senzatie de electricitate care imi fusese transmisa in tot corpul din cauza atingerii dintre noi.

I-am invitat pe baieti in camera in care aveam home cinema-ul, si le-am spus sa se faca comozi, pentru ca vom veni si noi in curand. Odata iesite din camera, am inchis usa si am tarat-o pe Diana pana in camera alaturata. Am inchis rapid si usa aceasta, si m-am intors la ea cu o privire foarte suparata.

- De ce nu m-ai anuntat mai devreme despre toata chestia asta? Sau, mai bine zis, de ce nu mi-ai spus mai devreme ca vrei sa-l inviti pe Anthony si pe fratele sau la mine acasa, la o petrecere in pijamale? Unde ti-a fost capul? aproape am tipat la ea, in timp ce bateam energic cu piciorul in podea. Pentru un moment, i-am vazut frica din ochii sai ciocolatii, dar apoi si-a facut prezenta un sentiment ciudat. Nu-l intelegeam, dar i-am vazut colturile buzelor ridicandu-se, in timp ce trase aer in piept.

- Kris, calmeasa-te. Asculta, m-am gandit ca ar fi mult mai interesant daca i-as invita si pe ei la 'petrecerea in pijamale', pentru ca stiu ca ai o atractie fata de Anthony si probabil ne vom distra mai bine in seara asta. Nu esti de acord cu mine?

- Ba da, sunt de acord cu tine, doar ca... eu vroiam o seara mai, 'ca-ntre fete'. Vroiam sa vorbesc cu tine despre anumite lucruri si vroiam ca tu sa ma ajuti sa uit trecutul si sa ne distram in seara asta. Apropo, te-ai gandit unde vor dormi? am spus ridicand o spranceana, sa vad daca avea deja un plan bine pus la punct.

- Sigur ca m-am gandit! spuse cu amuzament pe chip. Eu voi dormi cu Sam in camera cea mica, iar tu cu Anthony in camera cea mare. Avea acea privire de dracusor neastamparat de care ma temeam.

- Absolut nu! Nici nu ma gandesc sa dorm cu el. Nu se poate sa dorm cu tine in seara asta? Te rog, am spus lungind 'o'-ul.

- Nup! Nu se poate. Vreau sa am o noapte impreuna cu Sam, si vreau ca tu sa-ti invingi aceasta frica fata de sentimentele tale pentru Anthoy. Apropo, sa stii ca te-ai imbracat super in seara asta. Suficient cat sa sucesti mintile unui baiat, a spus in timp ce mi-a facut cu ochiul.

- Diana! Termina odata! i-am spus, in timp ce am luat perna de pe pat si i-am aruncat-o in fata. Totusi, stiam eu ca intre tine si Sam este ceva. Aveam nevoie doar de o confirmare.

- Mdaa, sunt cu el de trei saptamani si daca ai fi fost mai atenta, si fi stiut si tu ca am un prieten. Dar tu nu, tu trebuie sa stai si sa bocesti trecutul. Am vazut o urma de regret si dezamagire pe fata ei. M-am indreptat rapid spre ea si am inbratisat-o strans, parca vrand sa nu-i mai dau drumul prietenei mele cele mai bune. Fu surprinsa de reactia mea, dar imi raspunse la imbratisare si imi mangaie spatele ca sa ma calmeze.

- Ce te-ai face fara mine, chicoti ea dupa ce imi dadu drumul.

-Mdaaa, cred ca mi-ai luat vorba din gura. Oricum, ar fi bine sa nu-i mai lasam pe cei doi sa ne astepte. Cred ca lui Sam ii este deja dor de tine, ironia din vocea mea simtindu-se cosiderabil.

- Te urmez, colega, zise Diana, in timp ce ne indreptam amandoua spre camera cu pricina. Se pare ca se anunta o noapte plina de distractie pentru mine...


Asta a fost. Sper ca v-a placut partea a2-a. Astept comentarii muuulte. Pana atunci, byezz:*:*^.^



Răspunsuri în acest subiect
Muzica sufletului meu - de ..Chris. - 06-03-2011, 12:42 PM
RE: Muzica sufletului meu... - de Rinnie - 06-03-2011, 12:49 PM
RE: Muzica sufletului meu... - de Addeh - 06-03-2011, 01:08 PM
RE: Muzica sufletului meu... - de Icsdeee. - 06-03-2011, 10:54 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Ichigo. - 07-03-2011, 07:37 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Nya. - 07-03-2011, 08:26 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Vero - 08-03-2011, 02:10 AM
RE: Muzica sufletului meu - de ..Chris. - 11-03-2011, 08:49 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Rinnie - 11-03-2011, 08:52 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Addeh - 12-03-2011, 11:51 AM
RE: Muzica sufletului meu - de Vero - 14-03-2011, 12:40 AM
RE: Muzica sufletului meu - de Zuzu XoXo - 16-03-2011, 11:20 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Nixu - 17-03-2011, 11:18 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Icsdeee. - 17-03-2011, 11:26 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Katniss - 18-03-2011, 12:12 PM
RE: Muzica sufletului meu - de hiimera - 24-03-2011, 11:15 PM
RE: Muzica sufletului meu - de ..Chris. - 03-04-2011, 07:02 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Abbeh. - 03-04-2011, 09:24 PM
RE: Muzica sufletului meu - de LonelySoul - 03-04-2011, 09:26 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Vero - 04-04-2011, 01:05 AM
RE: Muzica sufletului meu - de Addeh - 04-04-2011, 10:56 AM
RE: Muzica sufletului meu - de Ichigo. - 04-04-2011, 11:53 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Rinnie - 07-04-2011, 08:46 PM
RE: Muzica sufletului meu - de ..Chris. - 01-05-2011, 09:17 PM
RE: Muzica sufletului meu - de LonelySoul - 02-05-2011, 02:52 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Addeh - 02-05-2011, 05:41 PM
RE: Muzica sufletului meu - de ..Chris. - 08-05-2011, 06:15 PM
RE: Muzica sufletului meu - de LonelySoul - 08-05-2011, 07:45 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Addeh - 10-05-2011, 09:26 AM
RE: Muzica sufletului meu - de Serqet - 10-05-2011, 02:34 PM
RE: Muzica sufletului meu - de Rinnie - 10-05-2011, 09:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Muzica si mai mult ..... alex 2 2.574 17-09-2012, 06:42 PM
Ultimul răspuns: alex
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.497 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Ochii tai sunt oglinda sufletului meu Mina-chan 18 9.034 20-02-2012, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Pacatul sufletului meu... Lussya 5 4.080 12-11-2011, 12:14 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Note pe portativul sufletului Unia 13 7.725 10-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Paralizia sufletului. Abbeh. 18 8.969 14-07-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Andrei.
  Cioburile sufletului meu. Trioxide chocolate.۩ 1 2.530 25-05-2011, 05:54 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Apa, muzica si tu tamoshiku 7 6.108 30-01-2011, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  Heroina sufletului - Return to innocence LivingInYourLettersMikela 0 1.788 16-08-2010, 11:59 PM
Ultimul răspuns: LivingInYourLettersMikela
  Muzica si Talentul Iubirii Reea4 4 5.653 23-07-2009, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Eve.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)