Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Diaries - Un nou inceput -

#10
Mss de com din nou, ma bucur ca iti place, serios. Nu este un fic unde prima data e dragostea apoi apar necazurile, pur si simplu este pt prima oara cand Damon se indragosteste de un om. Bine ca a fost indragostit si de Elena, vreau sa spun, ca el nu credea ca mai poate sa se indragosteasca vreodata cum a fost de Katerine si Elena. Oricum, si Caroline va avea o poveste foarte tare, il voi baga si pe Tyler, Matt, si ceilalti vor urma pe parcurs. Am pus nextul, lectura placuta!

Capitolul 5 : Vizita neasteptata.

- Din nou? Ce vrei sa spui? intreaba Nicole putin confuza.
- E o poveste lunga si cu multe probleme. Oricum nu vrei sa sti, raspunse Damon amintindu-si de Katherine si dublura ei.
- Ce tot spui?! Desigur ca vreau!
- Acum n-am timp! Trebuie sa plec.... ne vedem. Zise acesta disparand cum facea de obicei.
- Dar unde?..... tipul asta e chiar culmea! se enerva Nicole deodata!
" Ma indrept usor spre casa, acum ca Damon a plecat nu are cine sa ma conduca. Dar eu nici nu realizez realitatea! Tocmai am aflat ca vampirii exista si nu reactionez?! Daca sunt lipsita de frica in totalitate? Alta ar fi fugit de manca pamantul? Oare ce e cu mine? Probabil.... probabil imi plac vampirii. Dar filmele cu ei ma enerveaza! Insa, acest tip, ma atrage intr-un fel. Pare... mult mai... periculos. Nu stiu ce se intampla, dintr-o data vreau sa ma aventurez in locuri necunoscute, pe care nici nu le stiu bine. Vreau sa aflu mai multe, sa vad mai multe,... sa experimentez..."
~Casa familiei Forbes~

Caroline:
" Nu imi vine sa cred ca nenorocitul ala m-a facut sa o mint pe mama! Pe scurt, m-a hipnotizat! Trebuie sa fie o cala ca sa scap de el, trebuie! Poate daca,... Tylor! Tylor ma poate salva si pe mine si cei dragi mie. Daca Tylor il musca pe James, acesta va muri in cateva zile. Trebuie sa vorbesc cu el! " Caroline se indreapta disperata catre mobilul sau si formeaza numarul amicului ei Tylor.
- " Buna, sunt Tylor, momentan sunt ocupat, lasa-ti un mesaj dupa semnalul urmator."
Beep!
- Alo?! Tyler, sunt Caroline! Am nevoie de ajutorul tau acum! E urgent, trebuie sa vorbim! Ne intalnim in fata scolii maine la 14:00. Sa fi acolo!
- Unde o fi oare? se intreba Caroline disperata si ingrijorata.
Deodata se aude o ciocanitura in usa, de cealalta parte a usii se afla mama fetei care o intreaba suspicioasa:
-Caroline iubito? Esti ok? E totul in regula?
- Um... da mama! Totul e bine!
- Vorbeai cu cineva cumva, sau mi s-a parut mie?
-Ti s-a parut!
- Bine... zise aceasta in timp ce se pregateste sa coboare scarile.
- Era cat pe aici! isi zise Caroline usurata. Nu vroia ca mama ei sa afle de cea ce vroia fica ei sa faca. Nu vroia sa ii creeze nici o probleme deoarece o iubea prea mult.
- Dupa 1 zi -
~Casa familiei Lockwood~
- Tyler, ai primit un mesaj vocal pe telefon!
- Ce spui mama?
- Ai un mesaj, ascultal.
: "Alo?! Tyler, sunt Caroline! Am nevoie de ajutorul tau acum! E urgent, trebuie sa vorbim! Ne intalnim in fata scolii maine la 14:00. Sa fi acolo!"
- E Caroline. Sa vad cand l-am primit mesajul asta.... zise tanarul in timp ce cauta ziua si ora cand a primit acest mesaj. Ieri, ieri seara l-am primit. Oare de ce are nevoie? se intreba acesta curios.
- Dar Tylor, nu cumva tu si fata asta...
- Mama! Nu am timp acum! Trebuie sa plec, e aproape ora 14:00. Scuze, vorbim dupa, zise acesta parasind locuinta grabit.
- Dupa cateva minute -
-Taylor! Aici erai... raspufla linistita Caroline.
- Da, ce s-a intamplat? intreba acesta privind-o in ochii pe blonda.
- Uite, nu stiu cum sa-ti explic dar.... mama si cu niste prietenii de familie au cazut de acord sa ma marit cu fiul lor.
- Ce?! striga brunetul confuz.
- Da, asta vor. Si doar pentru ca tipul ala este un _____ .
- Este un?
- Este un _______ ! Aceasta incerca sa spuna cuvantul "vampir" dar nu reusea, totul din cauza inelului fermecat ce il avea pe degetul aratator.
- Craoline, daca incerci sa imi spui ceva spune-o!
- Tylor, nu ai habarn prin ce trec, sunt atat de nervoasa.
- Dar ce este?! S-a intamplat ceva?
-Da, raspunse blonda nelinistita.
- Trebuie sa ma ajuti intr-un fel sau altul.
- Dar cum sa te ajut daca nu stiu despre ce e vorba? Cum sa te ajut?!
- Nici eu nu stiu, pot face doar un lucru. Aceasta i-a in mana o piatra alba si incearca sa scrie totul pe asfalt.
- Caroline ce incerci sa.... ? Taylor apuca sa vada doar prima fraza care zicea: " Nu vreau sa ma marit, tipul e rau...."
Chiar cand vroia sa scrie cuvantul "vampir" si " vrea sa ma ucida " mana fetei se intoarce brusc si se opreste din scris. Aceasta se holbeaza speriata spre mana ei, iar dupa il priveste in ochii pe Tylor si ii spune grabita:
- Tylor, te implor! Nu spune nimanui ce am vorbit cu tine. Inclusiv ce am scris aici. Esti singura mea speranta...
-Caroline, am inteles, nu vrei sa te mariti dar cum sa te ajut eu?
- Am mai scris ceva pe asfalt daca nu ai observat.
- O da, ca "tipul e rau", nu stiu sigur la ce te referi dar...
- Tylor! Incearca sa gasesti raspunsul te rog! Gandeste-te ca viata mea si a celor dragi mie e in pericol si numai tu ma poti salva!
- Caroline nu stiu ce tot incerci sa imi spui... acesta nu a mai continuat, tanara vampiroaica deja fugise de acolo. Ramase doar scrisul acesteia pe asfalt. Brunetul mai citeste odata cuvintele fetei, dar tot nu isi da seama, se hotaraste sa plece, sterge scrisul cu talpa adidasului apoi se indreapta spre liceu.
~ Casa familiei Salvatore~
- Cioc! Cioc! -
-Intra! striga Stefan din fundul incaperii.
- Buna fratioare! Spuse Damon fericit si relaxat.
- O, pe cine avem noi aici? Te-am mai vazut undeva sau mi se pare mie? intreba Stefan la gluma.
- Imi trebuie cumva permis ca sa am acess in casa mea?
- Cum sa iti trebuiasca, doar e casa amandorura. Deci, ce te aude pe aici frate?
- Vantul!
- Termina cu glumele, spune-mi!
- Am venit si eu sa vad cum o mai duci.
- Cum o mai duc? O duc binisor, am scazut consumul de sange, iar acum ma simt mult mai linistit.
- Elena ce face?
- Elena este la liceu. E bine si ea. Tocmai ieri i-a trecut raceala. Spuse acesta putin ingrijorat.
- A fost racita? Si eu nu stiam? Zise Damon razand.
- Da, dar nu a fost grav, o simpla raceala. Tu ce faci in rest?
- Eu? Fac super-extra-mega bine! raspunse brunetul si se aseaza pe un fotoliu foarte confortabil.
- Atat de bine faci? De ce?
- Pai sti cum se spune. O noua viata, un nou om!
- Adica ce vrei sa spui cu asta? intreba Stefan servindul pe Damon cu un pahar de coniac.
- Pai, acum cateva zile, intr-o noapte, am cunoscut o tanara.
- O fata? Nu-mi spune....
- Nu i-am facut nimic, daca la asta te gandesti. Doar ca, pot spune ca sunt in al 9-lea cer!
- Tu?! In a 9-lea cer! Cred ca glumesti.
- Crezi tu! Dar sunt indragostit pana peste capat!
- Indragostit? Ma intreb oare cine e norocoasa?
- O cheama Nicole, Nicole Brown din cate am auzit.
- Nicole? Frumos nume. Cred ca arat precum si numele suna, zise acesta chicotind.
- Sa sti ca asa e. Aici ai ghicit.
- M-ai facut curios, as vrea sa o vad si eu daca se poate.
- Sunt sigur ca va veti intalni voi odata si odata.
- Ok. Ma duc sus. Am putina treaba, vii sa ma ajuti?
-Sigur, de ce nu?
- De cand nu am mai facut ceva impreuna, spuse Stefan in timp ce urca scarile impreuna cu fratele sau mai mare.
~Casa familiei Forbes~
Ora 22:00
- Ding Dong! -
- Oare cine o fi la ora asta? se intreba Caroline coborand treptele usor.
- Draga? Astepti pe cineva?
- O, nu mama. Poate e vre-o amica. Nu-ti fa probleme, raspund eu! zise aceasta putin suspecta.
Tanara se apropie cu pasi mici de usa. Isi indreapta mana tremuranda spre clanta cea aurie si lucitoare. Clanta aceasta scoate un sunet enervant dupa care usa se deschide incetisor. In fata lui Caroline era o alta tanara de vre-o 20 de ani. Avea parul lung pana la umeri si negru precum taciunile. Ochii sai bateau spre negru, insa erau caprui. Era cam palida si imbracata intr-o tinuta sifonata. Pe maini avea cateva zgarieturi iar pe gat la fel. Caroline ramane uimita de infatisarea acestei fete si o intreaba mirata:
- Cine esti?
- Sunt sora lui James.
Va urma....



Răspunsuri în acest subiect
Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 25-04-2011, 06:12 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de anime_addicted - 27-04-2011, 04:44 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 29-04-2011, 07:27 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 30-04-2011, 03:02 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de anime_addicted - 01-05-2011, 01:28 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 02-05-2011, 04:42 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de anime_addicted - 04-05-2011, 04:41 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 06-05-2011, 04:35 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 07-05-2011, 02:37 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de anime_addicted - 07-05-2011, 05:05 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 07-05-2011, 09:30 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 09-05-2011, 06:17 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de anime_addicted - 10-05-2011, 01:54 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de Iryna - 13-05-2011, 07:05 PM
RE: Vampire Diaries - Un nou inceput - - de anime_addicted - 27-05-2011, 04:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.815 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  [ Vampire Knight ] - Un nou inceput Yoko-sama 7 6.044 19-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Un nou inceput,un nou talet! Bleidy 4 3.816 13-02-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.776 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul are un inceput (yaoi) yaoi maniac 7 4.417 26-06-2010, 11:31 AM
Ultimul răspuns: βεκi
  Un nou inceput Redhead Rules 1 2.029 22-06-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Cosmarul de-abia a inceput [+18] [yaoi] Yaku-chin 5 5.602 09-05-2010, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sfarsitul, un nou inceput Redhead Rules 1 2.204 07-11-2009, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.407 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel
  In drum spre un nou inceput EleNusHa 11 5.998 15-05-2009, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)