Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un nou inceput ( Mew Mew Power )

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Mew mew Power care a fost creat de Reiko Yoshida .

Episodul 1 : O inima ranita ...

A trecut mai bine de un an de cand , proiectul mew mew s-a incheiat ,si acum capitala nipona este inca in siguranta datorita curajului celor cinci fete.Nu mai sunt super eroine , dar inca mai lucreaza la Caf

#2
Sa-l continui tu pe Tokyo Mew Mew! Ce frumos! Pacat ca ai o lista lunga cu greseli de incepator dar o sa incerc sa mai scurtez din acea lista in doar cinci puncte esentiale:
1. Nu ai descriere deloc si dialogul e exagerat de sec.
2. Sari extra rapid peste actiuni. (Treci prea repede de la o intamplare la alta)
3. Povestea in sine e trasa de par.
4. Dialogul lui Zoey cu Elliot lasa de dorit. (Elliot nu-i chiar asa de snob si badaran [am zis "nu chiar asa"])
Si 5. ...Sa sti ca nu e prea bine sa ca un user ce posteaza un Fan Fiction sa posteze spam-uri de cateva randuri intre capitole. Tu scrie doar capitolele si eventual pune off topic-uri inaintea sau la sfarsitul lor.
Eu cam atat am avut de zis si chiar nu vreau sa te jignesc dar fic-ul tau... nu e prea bun acum, asa ca perfectioneaza-te si schimba-mi parerea.

#3
Episodul 2:Un nou inceput ...

A trecut o noapte , iar in capitala nipona soarele rasarea lenes ...pe strada unde locuia Zoey se asternuse linistea ...de obicei era mare zarva la aceea ora.Roscata nu dormise toata noaptea , chiar si acum , prin acea liniste patrunzatoare mai auzea vocea lui Mark . Privea pe geam , cu ochii umezi ... nu dormise toata noaptea si se simtea mai singura ca niciodata .Nu vroia sa dea ochii cu nimeni , asa ca s-a aruncat in pat , incercand sa adoarma la loc.
Dar somnul a fost intrerupt de mama sa . Trebuia sa se trezeasca ... si totusi , oare pentru ce ? Nu vroia ca ceilalti sa o vada asa .... nu vroia sa le inspire mila .
S-a ridicat cu greu din pat , apoi fara sa mai ia micul dejun , a plecat catre scoala.
Dupa scoala , Zoey se indreapta ca de obicei catre cafenea.In acele cateva ore de scoala , a realizat ca nu trebuia sa sufere din cauza lui Mark.Purta un zambet fals cu ea , atunci cand a intrat pe usa cafenelei .
- Hei Zoey , cum te mai simti azi ?
Insa roscata nu a mai putut sa le raspunda ... a lesinat la intrarea in cafenea , chiar sub ochii lor... Oboseala isi spunea cuvantul !
Dupa aproape doua ore , �somnoroasa� s-a trezit in sfarsit , simtindu-se ca in al noulea cer , dupa un asa somn.Credea ca totul a fost un cosmar , pe care acum il putea da uitarii ! Deschizand ochii incet , l-a zarit pe Elliot care se uita fara oprire la ea .
- Elliot ? Ce faci aici ... de fapt ce fac eu aici ?
- Ai lesinat ... probabil din cauza oboseli.Uite , stiu ca ieri erai suparata si imi pare sincer rau ca am tipat la tine .
<< Deci este adevarat , nu a fost un vis ! >>
Zoey simtea cum o lacrima i s-a revarsat pe obraz ... Vazand ca va izbucni in lacrimi , Elliot o imbratisa pe aceasta incercand sa o linisteasca .
Uimita de gestul blondului, s-a ridicat si a plecat sa isi caute prietenele .Elliot a ramas pe ganduri.Daca el si Zoey se cearta mereu , va avea el vreo sansa pentru ai castiga inima roscatei ?
Pe hol , Elliot s-a intalnit cu Wesley dar a trecut nespasator pe langa acesta.
- Sti m-am gandit ca ai putea sa o inviti pe Zoey undeva .
Elliot se opri brusc .
- Cred ca nu intelegi... ti-am mai zis ca...
- Da stiu , in orice caz , daca te razgandesti ...Sti niciodata nu e prea tarziu ... in cazul tau , sa te indragostesti ! Poti incerca ...
Peste cateva ore la cafenea ...
Cuprins de indoieli , Elliot se gandea la ce i-a spus Wesley in timp ce rasfoia filile unei reviste .Deodata o voce blanda se auzi . Zoey fredona o melodie in timp ce matura podeaua .Era inca trista dar se obisnuise cu ideea ca Mark nu o mai iubea la fel de mult ca inainte .
Elliot a lasat revista pe o masa si s-a indreptat catre iesirea din cafenea .
- Hei ... Elliot ... scuze acceptate !
- Poftim ?!Blondul nu intelegea despre ce vorbea fata .Apropo de asta , Zoey , crezi ca ...
Reusind sa isi faca curaj , baiatul urma sfatul prietenului sau insa...
Blondul se balbaia mai rau ca un copil mic...Cel cu picioarele mereu pe pamant , simtea un gol in stomac , si pentru prima data nu stia ce sa spuna...
Adica ... vrei sa ma insotesti la o plimbare in parcul central ...
Dupa aceasta conversatie aprinsa , cei doi s-au luat din nou la harta ...Oprindu-se din vorbit , Zoey se intoarse cu spatele la Elliot , apoi se inrosi toata ca o capsuna si ii spuse in soapta:
- S-a facut ! Ne vedem maine ...
Apoi fara sa stea pe ganduri Zoey a mers sa se schimbe si apoi a iesit grabita pe usa cafenelei.Elliot era surprins.Nu se astepta la un raspuns pozitiv din partea roscatei.
Nu mai era asa de rosie , dar parea mai vesela si se gandea doar la ziua ce avea sa vina .Se plimba zglobie pe strazile capitalei nipone , pentru prima oara cu gandul la Elliot.

#4
Imi place nextul,desi ai grabit putin actiunea.Puteai sa descrii mai mult.Eliott mi se pare curajos ca a facut incercarea,desi e cam repede pt gustul meu.Mie una imi place sa ii mai tii despartiti si de-abia mai tarziu sa descopere sentimentele.Isi pierde din farmec daca sunt prea repede impreuna.Oricum...e mai bine decatr in primul cap. am tot zis ca voi face si eu un fic mew mew,numai ca acum am deja patru.Cred ca in vara ma voi apuca de unu.Oricum...se putea si mai bine,dar daca asculti sfaturile sunt sigura ca vei reusi.Astept nextul si spor la scris!

#5
Si o care credeam ca.... in fine.
Sincera sa fiu, tu ai o boala greu de lecuit si anume: folosesti dialogul in doze mari, imense si chiar uriase.
O poveste nu este buna daca nu folosesti modurile de expunere, macar cele pe care le sti tu si bine inteles ca nu iese buna, daca nu folosesti si cateva figuri de stil.
Si inca ceva.... Trecerea de la o actiune la alta a povestii se face prin descriere, nu prin titluri puse aiurea in mijlocul capitolului alaturi e niste egaluri care pica ca "nuca-n perete".
Dar eu inca iti tin pumnii ca sa te perfectionezi so try, pls.
Gambate and zbyee!

#6
Este super! Abia astept continuarea ! Poate Eliot si Zoey vor fi impreuna!Ar fi minunat!Sunt amandoi foarte frumosi si ar face un cuplu grozav! Ar fi si mai si daca s-ar face si o continuare a animeului pe baza acestei povesti! Stiu...stiu sunt prea entuziasmata dar mereu am dorit ca acelanime sa continue ba chiar am vazut toate episoadele de 2 ori.Mi-am inaginat chiar si o poveste dar inainte nu stiam de sitte-ul acesta. Fi linistita nu mi-o mai aduc aminte ,dar sunt foarte fericita ca te-ai gandit sa scrii o continuare. Te rog sa te grabesti cu urmatoarele capitole cai abia mai pot sa astept ca sa le pot citi!Spor la scris si multe idei!!!

#7
Episodul 3 : Dusmanii din trecut ... acum prieteni ...
O noua zi avea sa inceapa in Tokyo . Dimineata aparu pe furis , odata cu razele stinghere ale soarelui , care isi revarsa caldura asupra orasului . Deoarece , cu o noapte in urma , Zoey a ajuns tarziu acasa , acum , aproape ca nu se mai putea ridica din pat ...
Era sambata , si stia ca poate sa leneveasca in pat toata ziua ; era o zi perfecta , fara teme si fara munca obositoare de la cafenea .
Amintindu-si de cafenea , tresari din pat ca o petarda , disperata sa isi gaseasca ceasul , care ... ar fi trebuit sa fie sub mormanul de haine din camera roscatei . Mai erau cateva minute pana la ora 10 ... rasufla usurata roscata .Asta ii mai dadea un ragaz , pentru a se dezmetici ... la ora 11:30 trebuia sa se intalneasca cu Elliot asa cum au stabilit cu o zi inainte .De cate ori se gandea la asta , simtea un gol in stomac ... sinceritatea pe care a citit � o in ochiii lui Elliot ii dadea fiori !
Insa , chiar si asa , il considera , un amic si nimic mai mult ; inima ei inca ii apartinea lui Mark , chiar si dupa tot ce s-a intamplat .Privind pentru o clipa pe fereastra , soarele cald parea ca oglindeste chipului lui Mark ... acum insa nu era timpul pentru amintiri !se grabi sa se schimbe intr � o tinuta mai prezentabila si mai comoda , apoi cobor� in bucatarie .
La masa , a fost destul de tacuta ... aproape ca nici nu si � a privit parintii in ochii . Mintea ei era cu gandul in alta parte ...
- Scumpo , nu vrei sa ne spui ce se intampla cu tine ? o intreba pe roscata , mama sa , spargand astfel tacerea .
- Aaa ... pai ... nimic , totul e bine ! Ce s-ar fi putut intampla? tresari Zoey , incercand sa le inspire incredere .
Mama acesteia simtea ca totusi ceva nu e in regula , dar nu a mai continuat discutia . De altfel , incercand sa evite si alte intrebari care ar putea sa o dea de gol , roscata s�a ridicat de la masa , indreptandu � se catre usa de la intrare .Ducea cu ea o geanta care ... intamolator era un cadou de la Mark si o stare de neliniste ... un sentiment ciudat .
Dupa cativa pasi in afara casei , o voce misterioasa se auzi ...
- Zoey ...
<< Dar ... de unde ? Stiu ... stiu ca e cineva cunoscut , dar cine ? >> se intreba in nestire Zoey .
Dupa o privire mai atenta in spatele sau Zoey amutii ... Acea persoana misterioasa la care nu s-ar fi gandit niciodata era Dren .
- Doamne ! Ce mai speriat ... Dren ... c ... ce cauti aici ... aici pe Pamant ... daca o sa te vada cineva , o s-o patesti !
- Zoey ...
- Trebuie sa te ascunzi .. aaa
- Zoey !? se rasti la ea Dren . Sunt aici pentru ca nu am mai rezistat sa stau departe de fiinta cea mai draga mie ... adica tu ... nu imi pasa ca ma vei respinge , mie de-ajuns sa iti vad zambetul ... intotdeauna.
- Serios ? Vorbesti serios ? Nu ... nu stiu ce sa zic . Acum ca Mark a disparut ...nu cred ca voi fi ca inainte , dar poate intr-o zi .
Pe chipul fetei se revarsa o lacrima ...Apropiindu - se de ea , Dren o stranse usor la piept , incercand sa ii aline durerea ce ii distrugea inima.Pentru o clipa , parea ca s-a mai linistit , dar amintindu � si din nou de brunet , Zoey izbucni in plans ... Fara sa stie consecintele care ar fi urmat , Dren a sarutat � o pe frumoasa fata ... lucru pe care si � l dorea de mult dar pe care nu il indraznea ...

#8
Episodul 4 : Destine incrucisate ...
Gestul nebunesc al lui Dren nu a facut decat sa ravaseasca si mai mult mintea roscatei , trezindu-I unele dintre cele mai dureroase amintiri ... Aceasta l-a impins puternic pe baiat trantindu -l pe jos , reusind sa scape din acel sarut fortat si se grabi sa intre inapoi in casa ... trantind usa in urma ei .
Doar in acel moment ... si doar atunci Dren si-a dat seama ca gestul sau negandit ... facut din impuls nu a facut dacat sa largeasca prapastia dintre ei ... in felul acesta , nu ar fi facut niciodata progrese ! Cu ochii scaldati in lacrimi , Dren disparu , lasand in urma sa un nor de praf ...
In camera sa , fata incetase din plans ... statea pe jos , in cel mai intunecos colt al camerei sale ... asa cum poate si inima sa era pe dinauntru , cu genunchi la piept ... nu credea ca va ajunge asa ... unde � I era zambetul ?! Din aceea fata energica si plina de viata , acum , era lipsita de vlaga de parca un nor negru se afla deasupra acesteia ... Mintea ei era concentrata asupra lui Dren ... Cum oare s-a schimbat asa de mult ?!Acel sarut ... o rescolise si mai tare ... sentimentele care i-au invadat mintea in acel moment erau de nedescris ! Incerca sa uite acel moment , dar nu reusea oricat de mult si-ar fi dorit ... nu era ceva ce putei sterge cu buretele de parca nimic nu s-a intamplat ! Se gandea si la Mark ... la modul cum si-a luat adio de la ea fara niciun motiv ... nu ii venea sa creada nici acum , ca el pur si simplu a uitat-o , dupa atatea momente frumoase petrecute impreuna ... Atunci cand a aflat in sfarsit ca el e cavalerul albastru , cel ce si-ar fi dat propria viata pentru a o vedea teafara ... a ramas fara cuvinte si din acel moment era si mai indragostita de brunet ... Isi amintea cu drag de acest moment , pe care nu il va putea uita curand ...
Deodata ... vocea mamei sale , care ... curioasa sa vada de ce s-a intors asa de repede ... a intrat in camera sa . Vazand-o pe jos , se grabi catre ea , fiind sigura ca de data asta ... chiar se intampla ceva cu fiica sa !
- Zoey ... draga mea , spune-mi ce s-a intamplat ... sti ca niciodata nu as suporta sa te vad asa !
Cu greu roscata mai era in stare sa ii povesteasca mamei sale totul , dar in final nu mai avea scapare ... dupa cateva ore , in care roscata se decarca de toate sentimentele , urate ce ii inghetau sufletul , aceasta a adormit in bratele ocrotitoare ale mamei sale ... in sfarsit , se simtea in siguranta .
Pe de alta parte , daca pentru ea totul era roz... pentru bietul Elliot nu era la fel . Acesta a ramas sa o astepte ... dar a fost in zadar, si acum nu mai avea chef de o a doua sansa ... stia ca isi face iluzii , asa ca in tot restul zilei s-a plimbat aiurea prin parc , cu mintea ravasita ...
Cand in sfarsit seara se facea simtita in Tokyo , somnoroasa fata se trezea in sfarsit ... uitase complet de intalnire ... Ridicandu-se din pat ... s-a apropiat de fereastra dechisa , zarind o umbra ciudata , ce parea ca se odineste in copacul ce umbrea camera fetei ...
- Dren ?! T..t...u ... tu esti ?
Trezindu-l pe baiat , acesta era uimit ... roscata zambea si parea mai fericita ... era oare un vis ?
- Zoey ... imi pare rau de gestul meu prostesc... nu am vrut sa se intample asta ...sti eu ...
- Inteleg ... si normal ca te iert ! Dar te-ai putut intoarce ... aici ... pe Pamant ?
- Am secretele mele ... de fapt nu iti pot spune ... Eu si cu ceilalti doi , ne-am intors pentru ceva foarte important ... lucru pe care poate il vei afla curand... ii raspunse pe un ton glumet Dren .
Cei doi au purtat aceasta discutie pentru cateva ore bune .... daca inainte se luptau ... acum , parea ca sunt doi prieteni foarte buni ... La un moment dat , aducandu-si aminte , ca atunci cand a zarit-o din nou , Zoey sa greabea undeva , Dren nu ezita sa o intrebe ...
- Zoey ... spune-mi unde te grabeai azi ? Parea ceva important ...
- O nuuu .... Elliot !!!

#9
Episodul 5 : Viata merge mai departe ...
O noua zi incepea in Tokyo ... soarele stralucea puternic pe cerul capitalei nipone ... vara se facea simtita din ce in ce mai mult chiar dis-de-dimineata , aerul devenind arzator .
In familia Corinei ... dimineata incepea intotdeauna cu un mic dejun linistit in familie ...si ca de obicei , micuta bogatasa era obisnuita sa fie trezita de mama sa ,care avea sa o invite la masa ... numai ca astazi situatia avea sa se schimbe . Reusind sa sa trezeasca singura , fata era gata sa isi calce in picioare parintii de furie ... sau asa parea pentru ca intarzia la scoala ... asta numai din vina lor ... Dupa o vizita la oglinda , bruneta se schimba rapid in uniforma scolara si se grabi sa cobore in living ...
Cobori scarile in graba , fara sa auda tipetele ce veneau din camera parintilor sai ... Vazand ca nimeni nu va lua masa azi , ii ceru unuia dintre servitori sa ii prepare o gustare rapida pe care o putea lua cu ea la scoala ... Prin mintea Corinei ratacea aceiasi intrebare ... � Unde e toata lumea ... mai ales unde sunt parintii mei ? � .I se parea ciudat si comportamentul ajutoarelor ... pareau ingrijorati ... dar asta e , nu putea face nimic pentru ei ...
Dupa scoala , Corina a regasit aceiasi liniste ca si de dimineata ...Deodata , il zari pe tatal sau , care cobora pe scarile de marmura , cu o valiza in mana ... Mama sa era in spatele sau ... Obrajii acesteia se scaldau in lacrimi , iar privirea ei purta manie si un sentiment puternic ... Oare ce lucru ingrozitor s-a putut intampla ?! Disperata sa afle adevarul , alerga in bratele tatalui sau ... Cu lacrimi in ochii , fata se chinui sa isi intrebe parinti ce s-a intamplat ... vroia sa stie cu orice pret , ce nenorocire s-a abatut asupra familie sale !
In urmatoatele clipe , mama brunetei o trase cu putere din bratele tatalui sau ... in timp ce acesta se indrepta catre iesire . Fata incerca sa se elibereze din bratele mamei sale , dar era in zadar ... stransoarea era prea puternica ! Isi privea tatal cum pleaca , fara nici un motiv ... si fara sa isi ia ramas bun ...
Eliberandu-se din stransoare , aceasta alerga spre iesire , incercand sa isi opreasca tatal... nu stia de ce , dar asta simtea . Era prea tarziu insa , nu mai apuca decat sa il vada cum pleaca , masina sa lasand un nor de praf in urma ...
Corina se simtea oribil , dar stia ca mama sa ii va explica ce se intampla ... poate ca nu era nimic important . Inca mai avea speranta ...Se grabi sa o gaseasca pe mama sa ... Aceasta era inca pe scari , cu inima ravasita ... Biata fata , disperata asa cum era , nici nu isi mai gasea cuvintele !
- Mama ... te rog ... spune-mi ca nu e nimic grav !
Raspunsul insa , nu era asa de roz cu si-l imagina fata .Acesta se lasa asteptat o vreme ... apoi fara sa ezite , mama sa o lua de mana si ii spuse cumplitul adevar ... Parintii ei aveau sa divorteze ... certurile din ultima vreme ... si idila tatalui sau cu o alta femeie, au largit prapastia dintre acestia .Nu mai avea rost sa continue cu aceasta farsa juvenila ... nu avea nici un rost ...
Parca ii cazuse tavanul in cap Corinei dupa acest raspuns .... cazand in genunchi , a inceput sa planga , apoi ridicandu-se , a iesit din casa , indreptandu-se catre cafenea ... Alergand in nestire pe strada , cu privirea plecata , fata nu mai vedea pe unde merge , riscand sa loveasca trecatorii sau chiar pe ea insasi . Asta s-a si intamplat , caci in final a simtit cum pamantul ii fuge se sub picioare ... Ridicandu-si privirea , zari un baiat cu adevarat dragut , ce se oferi sa o ajute ...Corina ramase fara cuvinte ...
- Buna ... imi pare rau daca te-ai lovit ... Ar trebui sa fiu mai atent ... Ma numesc David ...ii raspunse politicos baiatul .
- Aaaa ...buna ... Cred ca si eu ar trebui sa fiu mai atenta pe unde merg ... Sti mi se pare ca te cunosc !?Ne-am mai vazut ?
Baiatul ii explica cum de se cunosc ... din fericire dar spre surprinderea Corinei ... erau in aceiasi clasa ... dar cum ea nu le dadea importanta celorlalti , nu avea de unde sa stie!Corina simtea un gol in stomac de cate ori il privea pe baiat ... avea parul rosu spre orange cu suvite blonde precum focul mocnit si ochii negri ... era cu adevarat dragut ! Acesta se oferi sa o conduca la cafenea ... era un adevarat gentleman !Ajunsi la cafenea , aceasta il ruga sa mai ramana ...poate ar fi comandat ceva , dar roscatul a refuzat pentru ca era in intarziere !
Peste cateva minute , Zoey isi facu si ea aparitia pe la cafenea . Toata noaptea s-a gandit la reactia lui Elliot , atunci cand va incerca sa ii explice ,ce s-a intamplat ! Pe de alta parte , nu putea sa dea vina pe Dren ... ce vina avea el ?! Oricat de mult incerca sa gaseasca o scuza pluzibila ,nu putea ! Asa ca , nu ii mai ramanea decat sa ii spuna tot adevarul in fata ... era foarte greu pentru ea !
Ajungand in fata camerei lui Elliot , a ezitat sa intre dar apoi a ciocanit puternic .
- Elliot ?! Sunt Zoey , vreau sa ... sa vorbim ... spuse roscata nesigura .
Nimeni nu ii raspunse asa ca intra ... camera era goala ! Singurul mod de - ai spune era sa ii scrie un bilet ... In cateva minute fata isi asternu gandurile pe o hartie mototolita , apoi inchise usa usor . Culmea era ca exact cand a iesit , Elliot vroia sa intre ... Fara sa o mai intrebe nimic , acesta intra linistit in camera , fara sa dea importanta biletului ! Zoey insa , era surprinsa de gestul lui Elliot ... nu parea nici suparat , nici confuz ... Se purta ca de obicei , lucru ca a linistit-o pe fata ...
Peste cateva ore , in timpul pauzei de pranz , Zoey a reusit sa le povesteasca celorlalte despre Dren ...
- Poftim ... aici ? Adica si Tarb e aici ?! sari in sus de bucurie Kikky .
Pe de alta parte , celelalte erau foarte revoltate de revenirea acelor extraterestri ... numai Corina nu zicea nimic ! Statea retrasa la o alta masa , privind pe geam ... Soarele ii incalzea fata cu razele sale puternice ... fata se gandea doar la David ... Nu putea sa creada ca nu l-a observat niciodata ...
Celelalte fete , vorbeau de zor ... pana cand Brigget observa ca ceva nu e in regula cu Corina .... Ea era cea mai barfitoare dintre toate , asa ca se indrepta catre aceasta !
- Hei ... Corina .... ce s-a intamplat ... te porti " diferit" azi ?
- Cred ... cred ca divortul parintilor mei , o sa ma schimbe ... in bine ... ii sopti lui Brigget bruneta cu un zambet usor pe fata ...
- Ce ? parintii tai vor divorta ?! striga la ea Brigget .
Auzind si celelalte vestea , venira langa bruneta pentru a o inveseli ... Corina era trista in adancul sufletului sau , dar era sigura ca aceasta nenorocire o va schimba in bine !

#10
(14-03-2009, 10:58 PM)miley_mew_sweet.rose A scris: Episodul 5 : Viata merge mai departe ...
O noua zi incepea in Tokyo ... soarele stralucea puternic pe cerul capitalei nipone ... vara se facea simtita din ce in ce mai mult chiar dis-de-dimineata , aerul devenind arzator .(aerul sau soarele ? expresia e prea >.<)
In familia Corinei ... dimineata incepea intotdeauna cu un mic de jun linistit in familie ...si ca de obicei , micuta bogatasa era obisnuita sa fie trezita de mama sa ,care avea sa o invite la masa ... numai ca astazi situatia avea sa se schimbe . Reusind sa sa trezeasca singura , fata era gata sa isi calce in picioare parinti(i) de furie ... sau asa parea pentru ca intarzia la scoala ... asta numai din vina lor ... Dupa o vizita la oglinda , bruneta se schimaba(schimba) rapid in uniforma scolara si se grabi sa cobore in living ...
Cobori sacarile(scarile) in graba, fara sa auda tipetele ce veneau din camera parintilor sai ... Vazand ca nimeni nu va lua masa azi , ii ceru unuia dintre servitori sa ii prepare o gustare rapida pe care o putea lua cu ea la scoala ... Prin mintea Corinei ratacea aceiasi intrebare ... � Unde e toata lumea ... mai ales unde sunt parinti sai(mei ,pentru ca tot ea gandeste . ) ? � .I se parea ciudat si comportamentul ajutoarelor ... pareau ingrijorati ... dar asta e , nu putea face nimic pentru ei ...
Dupa scoala , Corina a regasit aceiasi liniste ca si de dimineata ...Deodata , il zari pe tatal sau , care cobora pe scarile de marmura , cu o valiza in mana ... Mama sa era in spatele sau ... Obrajii acesteia se scaldau in lacrimi , iar privirea ei purta manie si un sentiment puternic ... Oare ce lucru ingrozitor s-a putut intampla ?! Disperata sa afle adevarul , alerga in bratele tatalui sau ... Cu lacrimi in ochii , fata se chinui sa isi intrebe parinti(i) ce s-a intamplat ... vroia sa stie cu orice pret , ce nenorocire s-a abatut asupra familie sale !
In urmatoatele clipe , mama brunetei o trase cu putere din bratele tatalui sau ... in timp ce acesta se indrepta catre iesire . Fata incerca sa se elibereze din bratele mamei sale , dar era in zadar ... stransoare(a) era prea puternica ! Isi privea tatal cum pleaca , fara nici un motiv ... si fara sa isi ia ramas bun ...
Eliberandu-se din stransoare , aceasta alerga spre iesire , incercand sa isi opreasca tatal... nu stia de ce , dar asta simtea . Era prea tarziu insa , nu mai apuca decat sa il vada cum pleaca , masina sa lasand un nor de praf in urma ...
Corina se simtea oribil , dar stia ca mama sa ii va explica ce se intampla ... poate ca nu era nimic important . Inca mai avea speranta ...Se grabi sa o gaseasca pe mama sa ... Aceasta era inca pe scari , cu inima ravasita ... Biata fata , disperata asa cum era , nici nu isi mai gasea cuvintele !
- Mama ... te rog ... spune-mi ca nu e nimic grav !
Raspunsul insa , nu era asa de roz cu si-l imagina fata .Acesta se lasa asteptat o vreme ... apoi fara sa ezite , mama sa o lua de mana si ii spuse cumplitul adevar ... Parintii ei aveau sa divorteze ... certurile din ultima vreme ... si idila tatalui sau cu o alta femeie, au largit prapastia dintre acestia .Nu mai avea rost sa continue cu aceasta farsa juvenila(O.o) ... nu avea nici un rost ...
Parca ii cazuse tavanul in cap Corinei dupa acest raspuns .... cazand in genunchi , a inceput sa planga in nestire , apoi ridicandu-se , a iesit din casa , indreptandu-se catre cafenea ... Alergand in nestire(ai folosit de 2 ori cuvantul... ) pe strada , cu privirea plecata , fata nu mai vedea pe unde merge(a), riscand sa loveasca trectorii(trecatorii) sau chiar pe ea insasi . Asta s-a si intamplat , caci in final a simtit cum pamantul ii fuge se(pe) sub picioare ... Ridicandu-si privirea , zari un baiat cu adevarat dragut , ce se oferi sa o ajute ...Corina ramase fara cuvinte ...
- Buna ... imi pare rau ca(fara cuvantul ca) daca te-ai lovit ... Ar trebui sa fiu mai atent ... Ma numesc David ...ii raspunse politicos baiatul .
- Aaaa ...buna ... Cred ca si eu ar trebui sa fiu mai atenta pe unde merg ... Sti mi se pare ca te cunosc !?Ne-am mai vazut ?
Baiatul ii explica cum de se cunosc ... din fericire dar spre surprinderea Corinei ... erau in aceiasi clasa ... dar cum ea nu le dadea importanta celorlalti , nu avea de unde sa stie!Corina simtea un gol in stomac de cate ori il privea pe baiat ... avea parul rosu spre oranj(orange) si ochii negri ... era cu adevarat dragut ! Acesta se oferi sa o conduca la cafenea ... era un adevarat gentleman !Ajunsi la cafenea , aceasta il ruga sa mai ramana ...poate ar fi comandat ceva , dar roscatul a refuzat pentru ca era in intarziere !
Peste cateva minute , Zoey isi facu si ea aparitia pe la cafenea . Toata noaptea s-a gandit la reactia lui Elliot , atunci cand va incerca sa ii explice ,ce s-a intamplat ! Pe de alta parte , nu putea sa dea vina pe Dren ... ce vina avea el ?! Oricat de mult incerca sa gaseasca o scuza pluzibila(plauzibila) ,nu putea ! Asa ca , nu ii mai ramanea decat sa ii spuna tot adevarul in fata ... era foarte greu pentru ea !
Ajungand in fata camerei lui Elliot , a ezitat sa intre dar apoi a ciocanit puternic .
- Elliot ?! Sunt Zoey , vreau sa ... sa vorbim ... spuse roscata nesigura .
Nimeni nu ii raspunse asa ca intra ... camera era goala ! Singurul mod de - ai spune era sa ii scrie un bilet ... In cateva minute fata isi asternu gandurile pe o hartie mototolita , apoi inchise usa usor . Culmea era ca exact cand a iesit , Elliot vroia sa intre ... Fara sa o mai intrebe nimic , acesta intra linistit in camera , fara sa dea importanta biletului ! Zoey insa , era surprinsa de gestul lui Elliot ... nu parea nici suparat , nici confuz ... Se purta ca de obicei , lucru ca a linistit-o pe fata ...
Peste cateva ore , in timpul pauzei de pranz , Zoey a reusit sa le povesteasca celorlalte despre Dren ...
- Poftim ... aici ? Adica si Tarb e aici ?! sari in sus de bucurie Kikky .
Pe de alta parte , celelalte erau foarte revoltate de revenirea acelor extraterestri ... numai Corina nu zicea nimic ! Statea retrasa la o alta masa , privind pe geam ... Soarele ii incalzea fata cu razele sale puternice ... fata se gandea doar la David ... Nu putea sa creada ca nu l-a observat niciodata ...
Celelalte fete , vorbea(u) de zor ... pana cand Brigget observa ca ceva nu e in regula cu Corina .... Ea era cea mai barfitoare dintre toate , asa ca se indrepta catre aceasta !
- Hei ... Corina .... ce s-a intamplat ... te porti " diferit" azi ?
- Cred ... cred ca divortul parintilor mei , o sa ma schimbe ... in bine ... ii sopti lui Brigget bruneta cu un zambet usor pe fata ...
- Ce ? parintii(cu litera mare) tai vor divorta ?! striga la ea Brigget .
Auzind si celelate(celelalte) vestea , venira langa bruneta pentru a o inveseli ... Corina era trista in adancul sufletului sau , dar era sigura ca aceasta nenorocire o va schimba in bine !

Cam atat am avut de corectat . Te-as ruga si eu ceva. Nu mai pune punctele "..." ca nu da bine, cel putin asa cred eu . Mi-a placut capitolul. Deja m-am indragostit de David :X :X :X Sa pui te rog frumos o poza cu el sa il vad mai bine :))
Naratiunea ai , Descriere mai trebuie , Dialogul este si in rest no comment
Astept continuarea, you're fan :P
Spor la scris si mult noroc! :-H



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.748 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.669 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  [ Vampire Knight ] - Un nou inceput Yoko-sama 7 5.957 19-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Vampire Diaries - Un nou inceput - Iryna 20 11.867 27-05-2011, 04:30 PM
Ultimul răspuns: anime_addicted
  The Power of Love [ Metal & Nya ] Nya. 56 29.562 19-04-2011, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.343 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Un nou inceput,un nou talet! Bleidy 4 3.631 13-02-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Totul are un inceput (yaoi) yaoi maniac 7 4.291 26-06-2010, 11:31 AM
Ultimul răspuns: βεκi
  Un nou inceput Redhead Rules 1 1.973 22-06-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Cosmarul de-abia a inceput [+18] [yaoi] Yaku-chin 5 5.507 09-05-2010, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)