Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[ RBD / Guild ] - Iubire ascunsa in muzica

#4
Salut dragilor^^. Acest fic este in colaborare cu mine si cu utilizatorul YumiYumi, ca sa stiti....... Si tia nu etse o porecla, pe ea o cheama Saya. Cred ca inseamna matusa in spaniola. Acum din perspectiva mea^^.


Episodul I- Partea II


România, București


Tsukiko Miyone: Stăteam pe patul meu turcoaz. Mă plictiseam enorm, nu știam ce să fac. Îmi venea să mă dau cu capul de pereți din cauza plictiselii care domnea peste TsukikoMiyoneLand, adică lumea mea. Ah, da, uitasem prezentarea.
Numele meu este Kourigatsu Tsukiko Miyone, am paisprezece ani, părul îmi este argintiu și ochii negri. Sunt o fire nebună, amabilă, prietenoasă, sensibilă, timidă, luptătoare și iertătoare. Trăiesc pentru prietenii și familia mea, fără de care nu aș putea trăi. Sunt născută pe 30 octombrie, în zodia scorpionului. Am o soră mai mare pe nume Yumi, care este dusă cu pluta. Dar nu aș putea trăi fara ea. Visez să ajung o mare scriitoare, deși am talent și la muzică. Dar poate voi profesa în ambele meserii. Sunt originală din Japonia, Tokio, dar locuiesc aici de când mă știu. Cei mai buni prieteni ai mei sunt Ryuichi, Yoshihiro, Takuma și Koichi, care formează trupa Guild.
Ryuichi este vocalistul. Vârsta lui este de optsprezece ani. Are părul brunet cu multe șuvițe blonde. Ochii îi sunt negri ca și mie. Este pe departe cel mai nebun dintre toți. Este de treabă și mă ajută mereu când am nevoie de ajutor. El și cu Yumi sunt cei mai apropiați mie.
Yoshihiro este chitaristul. Tot optsprezece ani. Are părul brunet și poartă ochelari de mult timp. Zâmbetul lui este dulce și frumos. Acesta este felul în care farmecă fetele. La Yumi a mers de minune. Surioara mea e îndrăgostită până peste cap de el... Dar să revenim. Este foarte amabil și e mereu alături de Yumi. Are ochi căprui. Cred că se va înfiripa între el și sora mea mai mare.
Takuma este basistul. Iar optsprezece ani... Mă rog..... Are păr blond și ochi negri. Este o fire răbdătoare și e mai timid. Nu vorbește mult, dar când se dezlănțuie iese o mega-party. Trebuie doar să se acomodeze cu persoanele din jurul lui, exact ca și mine. Urăste tot ceea ce este de prost gust și e sigur cel mai matur dintre toți. Dacă ai nevoie de el, te va ajuta, poți chiar sa îl scoli la doisprezece noaptea și cu siguranță nu se va supăra pe tine.
Koichi este toboșarul trupei. Sincer, toți au optsprezece ani. El este la fel de nebun ca și Ryuichi, și este un prieten adevărat. Este mereu senin și îi place să glumească. Se și pricepe la glumit. Este mereu în centrul acțiunii și nu îi place să stea deoparte. Are părul castaniu-blond și ochi caprui. Dacă se îmbată, o ține numai în glume cu haz, ceea ce îl face esențial la o petrecere.
Când eram aproape de a adormi, mama mea a intrat pe ușă. Avea fața ei serioasă de “Trebuie să vorbim,” cu care eram obișnuită. Însă mă întreb ce are de zis atât de important într-o zi foarte plictisitoare ca asta.
- Tsukiko, îmi zice ea.
- Hai, ka-san, îi răspund eu în japoneză.
- Îți voi zice ceva foarte important acum.
- Oshiete, îi spun eu tot în japoneză.
- Astăzi va veni mătușa Saya cu trupa căreia îi este manager.
- Mătușa Saya?
- Da. Să te comporți frumos cu ei.
- Am înțeles, ka-san.
Mama a ieșit din cameră. M-a bucurat vestea pe care mi-a dat-o. N-am mai văzut-o pe mătușica Saya de zece ani. M-am înțeles mereu bine cu ea, e foarte înțelegătoare și amabilă. De abia aștept să vină aici.


Dicționar:
hai = da
ka-san = mamă
oshiete = spune-mi
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubire ascunsa in muzica [RBD and Guild] - de Michiyo道代 - 26-12-2010, 10:19 PM
RE: Iubire ascunsa in muzica [RBD and Guild] - de *Susuki~Chan* - 26-12-2010, 10:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durerea ascunsa Infinite 4 3.634 12-08-2013, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [+18] Muzica si mai mult ..... alex 2 2.571 17-09-2012, 06:42 PM
Ultimul răspuns: alex
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.488 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Iubire ascunsa in ura AyumiHamasaki 50 25.567 06-08-2011, 06:54 PM
Ultimul răspuns: Piersicuta
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.331 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Muzica sufletului meu ..Chris. 32 17.062 10-05-2011, 09:15 PM
Ultimul răspuns: Rinnie
  Dragostea ascunsa in razboi Erina Ozaki 40 31.385 17-04-2011, 05:22 AM
Ultimul răspuns: Zuzu XoXo
  Apa, muzica si tu tamoshiku 7 6.103 30-01-2011, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  Muzica si Talentul Iubirii Reea4 4 5.646 23-07-2009, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Eve.
  Crima si muzica love_anime 6 4.545 23-07-2009, 09:47 AM
Ultimul răspuns: Yoko


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)