Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire ascunsa in spatele tradarii...

#1
Un nou fic , desi nu este primul

Accept orice fel de critica pentru ca vreau sa ma perfectionez deci va rog criticati .
Pun next la cel putin 2-3 comentarii .

Disclimer : Nu detin nici unul dintre personajele din anime-ul/manga-ul Naruto/Naruto Shippuden , ce apartin in totalitate lui Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma acestora



Iubire ascunsa in spatele tradarii...

Capitolul 1 .


Cobor scarile in sila indreptandu-ma spre salonul urias in care se afla o mare de oameni . Trena rochiei mele negre cu visiniu se intinde in urma mea . Tocurile pantofilor mei se aud in incapere pana ajung la ultimele trei trepte unde ma opresc pentru a fi prezentata .
- Priviti-o in toata splendoarea ei si admirati-o pe Contesa Sakura Haruno , zana buna a regatului nostru si fiica Contelui si a Contesei Haruno , stapanii acestui regat vesel . In toata sala se starnesc ropote de aplauze . Afisez un zambet fals si cobor printre invitati . Imi arunc privirea prin sala si il vad . Acel om bun de nimic , jalnic si cu o minte bolnava , contele Ryu , cel mai josnic om pe care l-am intalnit iar partea cea mai rea este ca el urma sa fie logodnicul meu . Sincer imi uram parintii pentru alegerea pe care au facut-o . Fiindca sunt considerata o fata model si sunt o contesa respectata si cunoscuta nu-mi pot face familia de ras si trebuie sa fiu de acord cu acest plan al parintilor mei . Nu pot sa zic ca arata rau , as minti . Era saten cu ochii albastri , inalt si bine-facut dar caracterul lui era acela al unui om de nimic . Era lingusitor si viclean ca un sarpe ce ti se baga pe sub piele si isi imprastia veninul lui . Asta era lucrul ce ma facea sa il urasc atat de mult . Nu suportam oamenii mincinosi si cu doua fete...dar ce tot vorbesc ... pana si eu am ajuns asa si asta doar din cauza lui . Nu voiam sa imi contrazic parintii , acest lucru i-ar fi inmaniat si la cum ii cunosc probabil m-ar fi inchis in turn daca le-as fi zis ca refuz ca acest om sa-si petreaca restul vietii alaturi de mine si reciproc . Cu pasi micuti si salutand toti invitatii , imi fac loc inspre marea usa ce ducea spre libertatea mea . Ajung in gradina si cu aceeasi pasi ma indrept spre fantana arteziana in forma de trandafir . Dintre toate fantanile si locurile din gradina uriasa a palatului in care locuiesc acest micut locusor , inconjurat de flori multicolore era preferatul meu . Ma asez pe leagan , la umbra teiului batran si incep sa fredonez o melodie . Priveam mareata luna si stelele ce luceau jucaus pe cer . Linistea de mormant si misterul noptii era tot ce aveam nevoie in acel moment . Vrand sa imi iau gandul de la tristetea si suferinta ce avea sa vina inchid ochii visand la un print frumos care ma va salva din intunericul sortii ce ma asteapta . Inspir adanc iar simturile mele capteaza mirosul parfumului de crin , fapt ciudat deoarece nu se afla niciun crin in acel loc . Imi spun in minte ca este doar imaginatia mea apoi incep din nou sa fredonez pana simt o prezenta misterioasa langa mine . Deschid curioasa ochii mei care intampina doi ochi nergi ca abisul , ca cea mai intunecata noapte , si deasemenea cei mai frumosi ochi pe care i-am vazut . Un zambet timid imi apare pe fata iar ochii mei par sa nu se poata dezlipi de pe chipul celui ce statea in picioare in genunchi in fata mea . Parul negru ca cerul noptii si pielea alba ca laptele , parea cel mai frumos inger cazut din cer .
- Imi permiteti sa intreb , ce cauta un inger atat de frumos ca domnia voastra stand trista si singura , invaluita in misterul noptii ? Cuvintele lui curgeau atat de lin , incantandu-mi inima innecata in durere , vocea lui atat de calma si dulce rasuna placut in intunecimea si linistea noptii . Imi intredeschid buzele si cu emotia unei prime iubiri in glas ii raspund suav vorbelor lui dulci .
- Noaptea si misterele ei sunt tot ce cauta o tanara trista si ingandurata ca mine pentru a se linisti .Dar permiteti-mi sa va adresez aceeasi intrebare , ii spun cu putina curiozitate . Zambetul de pe fata lui creste devenind din ce in ce mai fermecator iar buzele incep sa i se miste , scotand acele suntete ce suna ca cea mai frumoasa muzica pentru mine .
- Ma plimbam prin linistea noptii pana am intalnit cea mai frumoasa dintre zane , pe domnia voastra , contesa . Obrajii mi se imbujoreaza arzand ca doua faclii la fel ca noul sentiment necunoscut mie ce se naste in inima mea . Printul din vis statea chiar in fata mea complimentandu-ma si rasfatandu-ma cu vorbe dulci .
- Ma simt flatata de complimentele domniei voastre , dar ma si bucura in acelasi timp . Imi puteti permite sa va intrab care va este numele ? Gratia se simtea pana si in vocea mea dar si timiditatea si emotiile .
- Sasuke , Contele Uchiha Sasuke , dar pentru dumneavoastra doar Sasuke . Ochii lui emanau vraja iubirii iar pe chipul lui se citea dragostea . Se pare ca sentimentele imi erau impartasite .
- Atunci , Sasuke , te rog sa imi spui doar Sakura , sa putem vorbi ca de la egal la egal . Imi zambeste frumos apoi imi saruta mana . Raman placut surprinsa de gestul lui insa atmosfera romantica este intrerupta de catre un servitor ce ma anunta ca parintii mei doreau sa ma prezint in salonul de bal . Ii multumesc apoi ma ridic vrand sa plec .
- Imi pare rau ca plec atat de curand cu toate ca as putea sta o vesnicie in placuta ta companie insa datoria ma cheama si nu pot sa refuz . In voce mi se citea regretul insa si speranta ca ne vom revedea . Vreau sa ma indepartez dar el ma prinde de mana tragandu-ma spre el . Ii puteam simti respiratia calda pe fata mea fina si parfumul de crin inundandu-mi simturile .
- Atunci ce-ar fi sa pecetluim aceasta frumoasa seara cu un sarut . Nu am timp sa ma impotrivesc , cu toate ca nici nu as vrea , caci buzele imi sunt surprinse intr-un sarut tandru si timid .
Simteam cum prin vene imi curge emotie si placere iar corpul parca mi se inalta . Nicicand nu mi-as fi putut imagina ca primul meu sarut va fi atat de romantic . Buzele sale erau atat de moi si dulci incat as fi vrut sa i le simt vesnic dar sarutul se sfarsi in scurt timp .
- Acest sarut ti-l las ca amintire pana ne vom revedea si iti promit ca va fi cat de curand , frumoasa mea , si pleca lasandu-mi un trandafir negru dar si un nou sentiment ale carui mistere le voi afla cat de curand ...

sper sa va placa :)

#2
heloo
Un nou fic pe la Naruto Fic, ma bucur foarte mult pentru asta. Pare unul bun, inceputul m-a atras cu siguranta.
Greseli:
"celui ce statea in picioare in genunchi in fata mea" pe asta nu am inteles-o. Se poate, ca le-ai scris pe amandoua si ai uitat s-o stergi pe una, sau nu ai observat ca e deja scris o data si ai continuat. Dar eu cred ca este prima varianta mentionata mai devreme. ... sau cine stie ce... dar nu se stie unde statea.
"scotand acele suntete ce suna" Sunetele suna... cu adevarat... dar suna mai aiurea, dupa parerea mea.
Titlul m-a atras cat de cat... nu este indiferent. Sper ca capitolul o sa apara curand... vreau sa vad ce se mai intampla.

:bye:

#3
Un fic minunat........ai cateva greselute de exprimare dar in rest nu vad nimic rau
Iubire in evul mediu :yes: de cand nu am mai citit un fic naruto in evul mediu imi place ideea si descri destul de bine...cel putin mie imi place :chuu:

CAND PI NEXTU= )))o//o
Cine-i, oare, in lume acel om
Sa nu cada, o dată-n ratacire?!
Poti fi maracine, poti fi pom
Dar nu poti trai fara iubire....
[Imagine: speranta1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durerea ascunsa Infinite 4 3.581 12-08-2013, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Iubire ascunsa in ura AyumiHamasaki 50 25.171 06-08-2011, 06:54 PM
Ultimul răspuns: Piersicuta
  Dragostea ascunsa in razboi Erina Ozaki 40 31.119 17-04-2011, 05:22 AM
Ultimul răspuns: Zuzu XoXo
  [ RBD / Guild ] - Iubire ascunsa in muzica Maria 8 7.730 06-03-2011, 11:40 AM
Ultimul răspuns: Flash
  In spatele scenei, marionetele danseaza... [+16] angeliqueVampire 4 3.127 13-03-2010, 12:19 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * nimeni 5 4.462 10-02-2010, 02:41 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16] nimeni 33 23.248 20-09-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: uchiha_blood_angel
  Iubirea ascunsa sakura_love_sasuke 8 5.653 18-06-2009, 10:40 PM
Ultimul răspuns: sakura_love_sasuke
  Adevarul din spatele scenei Just a lovely girl 4 4.820 22-05-2009, 04:37 PM
Ultimul răspuns: Annya
  Chipul din spatele mastii ( yaoi/shounen-ai ) Mitsukai Yoru 14 12.093 06-02-2009, 08:49 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)