Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Totul are un inceput (yaoi)

#2
Ma plictiseam ,stateam in banca si ma uitam pe geam. Cu toate astea Marina era bucuroasa ca luase locul intai la concurs , dar eu nu ma puteam bucura alaturi de ea ca ma gandeam ca am un ghinion fenomenal , acel baiat era in aceasi clasa cu mine, orcum nustiu cum il cheama si inca nu mi-am facut prezentarea ca profa nu veni , eu stateam in ultima banca pe langa geam , si nimeni nu ma baga insema , prietenul meu Alex era pe hol, marina se antrena si Ana era la director ca sa ii prezinte niste proiecte. Daca ma intrebati pe mine de ce am spus ca e un ghinion ca il am in aceasi clasa , nici eu nustiu , dar nu vreau nici sa ma uit la el. Din buzunarul meu vibra telefonul si apoi incepe o melodie la maxim , o melodie rock ,nebuna , ma scot telefonul si ma uit la le cateva minute si colegi la mine."Fratele meu ... iar am ajuns ciudatenia scoali." Spun eu , poate eram trist , ascultam muzica neobisnuita , si vorbeam rece, dar nu eram mereu la fel.
-Mda... ce-i? Spun eu deschgizand clapa de la telefon.
-Ohayoo! Eu sunt la patiserie, vrei sa iti cumpar ceva? Ma intreaba o voce vesela de la celalant capat al liniei.
-Mda... nustiu , orienteazate. Spun eu cu o voce rece si cu o privire in spre geam. Cerul era atat de macnific, nori pufosi isi faceau aparitia unul cate unul , defiland in toata splendoare lor pe langa mingea de foc numita de catre noi "Soare"
-Ok, raulee... Spun baiatul acele si inchide. Mda... ce noutate. Colegi se uitau la mine de zici ca nu mai vazuse om, daca li se paream neobisnuit , sa ma fi vauzt cum ma imbrac, machiez , de obicei, sau ce muzica ascult. Cu acest cand incep sa ranjesc , langa mine vine Ana, o fata cu parul scurt mov , si usor ciufulit , ochi ii avea alabstri inchis , si era mai timida uneori , dar aleteori nu e. Se aseaza langa mine , pe scaunul stang de langa mine, si imi spune sa plecam acasa ca nu mai facem ore azi. "Si acum sa hotarat sa imi spuna?" Imi spun eu in gand lundu-mi chiozdanul in spate. Langa catedra ma astepta Alex, un baiat cu parul castaniu-deschis chiar foarte, si ochi verzi , era cat mine la inaltime si purta o pereche de blugi albi cu strasuri , si o camasa desfacuta la toti nasturi , alba, incaltamintea era puma. Langa el se afla Marina , o fata cu parul portocaliu si ochi alabstri-deschisi, era imbracata intr-o rohie alaba si sandale la fel , in spatele meu era Ana care era imbracata intr-o rochita mini , neagra si ompicute la fel. Acum ca stiti cum arata prieteni mei , haide sa continuam. Iesim din clasa si ne indreptam spre iesire eu mai ramasasem pe scari ca imi pierdusem bani , si ceilanti sau dus sa il i-a pe Narcis , care e baiatul cu care vorbisem la telefon. Imi cautam cu disperare banii, ii cautasem in clasa , in baie , dar nici urma de ei. Fiind neatent ma lovesc de cineva si cad lovinduma cu cotul de o trepta, spun si eu niste "scuze" mai bine zis murmurand , imi ridic capul si il vad pe el cu ochi plini de scarba ,dupa parerea mea, se pune pe vine si se uita si el prins jur , adica pe jos.
-Ce cauti? Ma intreba el cu o voce calda, si cu ochi atintiti pe jos.
-Pai... bani. Ii raspuns eu cautand si mai intens , zici ca faceam concurs.
-Cred ca stiu cine te-ar putea ajuta. Imi spune el lunduma de mana si ducand-uma labibloteca de la scoala , la o masa pe undeva pe langa geam , statea un baiat cu parul verde si ochi la fel , era foarte inalt si bine facut , avea si un cercel in urechea dreapta. Cel care ma trase de mana , imi spusese sa imi gasecs de lucru cateva minute , zis si facut , ma plimb printre rafturilebine ingrijite cu carti de marimi diferite, acolo pe un raft mai inalt era o carte care imi atrase atentia , am inceput sa ma catar pe rafturi pana sa ajung la carte , cand o ating ma deschilibrez si cad , eram catarat detul de sus , asa ca frica ma cuprinse, inchid ochi si simnt ca cineva ma tine , bratele puternice imi antenuase caderea , si pilea rece imi facea pielea de gaina , deshid ochi si vad ca ma aflu in bratele baiatului de la masa, el prinde cartea pe care vroiam sa o iau si mi-o da dupaia ma pune jos , baiatul care ma luase de mana se uita la mine la fel de indeferent dar totusi ciudat parca fortunduma sa regret ca nu am cazut mai in drepta ca sa ma poate prinde el , dar acum eu aberez.
-El e Maya , spune el aratand spre baiatul cu parul verde care imi facea cu ochiul si imi zambea , am inceput sa zambecs is eu la el in cel mai suav mod pe care il stiam , baiatul cu parulo negru se uita la noi parca vrand sa incetam cand il vazuse Maya plecase imediat undeva pe scari. Eu am tacut si mauitam cu semnul intrebari la baiatul din fata mea. "De ce ii este frica lui Maya de el ... ca este mai mare si mult mai solid, dar sa fiu sincer si mie imi ca este." Cu acest gand nu observasem ca iar ma luase de mana si ma tragea dinou pe scari . "Cred ca o sa am bratyk mai lung , daca tot ma trage." Ajungeam la o treapta si Maya se uita pe acolo si scoate de dupa tocul unei usi , un portofel .
-Asta e? Ma intreba Maya , aratandu-mil . Dau afirmativ din cap si ma duc sa il iau , iar el ma ia in brate si ii accept imbratiasarea , se apropie de urechea mea si imi spune "Cand ai nevoie de ceva sa apelezi de mine pentru ca am inceput sa ma atasez de tine si mi se pari simpatic." Spune el cu cea mai frumoasa voce , in vocea lui se putea simti iubire si caldura cea ce imi amintea de opusul baiatului cu parul negru. Eu ii spun un simplu "da" continund sa ne imbratisam , acum devenea stupid, dar nu ma puteam desprinde de el. Maya tresare imi spun un "Pa" fugar si pleaca in sus pe scari, eu raman inca desprins de cea ce facema adica ma imbratisez cu un baiat si as vrea mai mult de la el ,imi intorc privirea si cand il vad pe baiatul ala , ma speri , era mai sinistru decat Marina-cea ce nu credeam ca e posibil , eu inghit in sec si incerc sa prind curaj , dupa cateva minute in care ramasesem cu o fata "nu am omor" , cam asa , imi gasesc cuvintele potrivite.
-Multumesc. Spun eu chiar daca incercam sa imi reduc teama , pariu ca aratam ca un copil prostut. El se uita la mine si coboara scrile , tinand mana pe balustrada. Mi se paru mie sau era gelos. Dar o intrebare imi vine in mine adica 2 sau 3. 1.Cum de stiuse unde imi sunt banii? 2. Nu iam spus ca sunt intr-un portofel. 3.De ce mi se paruse mie ca era gelos si cand il luasem in brate dar si cand ma prinse? Astea da intrebari excluzand ca se comporta ciudat. Cu acest cand plec din scoala dar nu inainte sa imi intorc privirea spre bibloteca de jos , si el inca era acolo , imi face cu mana si eu ii fac. Eu plec linistit , nestiind ca acel baiat se uita la mine si parea ca este in culmea nervilor.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 20-06-2010, 05:49 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 21-06-2010, 04:08 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de kame. - 21-06-2010, 10:57 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 22-06-2010, 09:25 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 23-06-2010, 09:45 AM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de Hetalia - 23-06-2010, 05:21 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de kame. - 26-06-2010, 09:56 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.814 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  [ Vampire Knight ] - Un nou inceput Yoko-sama 7 6.041 19-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Vampire Diaries - Un nou inceput - Iryna 20 12.147 27-05-2011, 04:30 PM
Ultimul răspuns: anime_addicted
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.129 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Un nou inceput,un nou talet! Bleidy 4 3.811 13-02-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Totul pentru Rain. A'Svear 11 6.334 26-12-2010, 02:02 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Nu totul se rezuma la putere [+16] ☻vαмpιхυ`☻ 2 2.676 24-11-2010, 10:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Totul sau nimic Acadea' 3 3.038 31-10-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Mădălina
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.055 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 5.924 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)