Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Totul are un inceput (yaoi)

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Limbaj / Idei / Forma.

Era o zi de primavara , totul era inflorit si mireasma trandafirilor ii da un aspect magic. Pleoapele mele negre incerca sa fara eforturi inumane ca sa se mi le pot deschide. Dupa ceva timp reusesc imposibilul, ma ridic in sezut si privesc ceasul de pe perete, dar nu vad nimic ma apropi si mai mult pana ajung sa il iau in mana ca sa pot vedea ce ora e.
-Am chiorit mai nou... si nu am stiut. Spun eu foarte incet cascand si fracanduma la ochii, mama vine grabita pe scari intre timp eu ma pun inapoi in pat.
-Dragule , e 7:25, te-ai trezit? O aud pe mama spundand asta in timp ce imi deschide usa de la camera, se duse repede si trage draperiile de o culoare rosie. <Data viitoare bat cuie in usa, sa vedem cum mai intra, ca eu de aici nu ma mai scol.> Imi spun eu in gand in timp ce ma afundam in plapuma, era atat de bine in pat , pana intru in panica si ma vad ud flesca si pe mama langa pat cum imi zambeste . Mama se apropie de dulap si acnd pune mana pe clanta eu strig "mama..." dar ma las pagubaj si in a doua clipa gramezi de hiane :curate , murdare. Cad pe ea, prima data am inchis ochi punandumi mainile la ochi dar apoi ii deschid. Mama traia , a dat domnul alt ghinion. EU parand trist si indurerat, cand mama ma vade vine spre mine punandumi mana pe umar si spunandumi ca este bine. <Nu de tine imi fac griji. Stii cat timp mi-a luat sa bag hainele acolo?> Gandesc eu facand o moaca de catelus plouat, mama incepe sa ofeteze si se duce la acel "munte", daca puneam si hainele unui prieteni , nu mai avea mult pana acolo. Mama imi arunca niste haine mai curate , dar ce reflex: chiloti in gura, chiorapi pe urechi , tricou pe umar si fusta pe... Ce fusta??
-Dragule unde ai fost aseara? Imi spune mama batand din picior , cu mainile in san ,privinduma banuitor. Dupa a 3 sticla de vin bautza , muma mai stie ce am facut..., cu acest gand ma uit sub plapuma.
-Ufff... Mai am hainele pe mine. Spun eu in timp ce realizez ca e 7:45, o sa intarzi la scoala , nu de asta dar daca intarzi Marina ma va omora cu singuranta daca nu vin sa o vad cum inoata in competie. Sar repede si o dau pe mama afara ,dand-ui si fusta ca sa o calce si apreteze, mai tarziu aveam de gand sa ii dau fusta propietarei , daca imi aduc aminte cu-i. Spunand astea ma uit la hainele lui mama.
-Fratele meu, nu sunt semafor. Spun eu uitanduma la heine ca la a saptea minune pe care o visam. Hainele erau cam asa : soseste rosi, bluza verde , chiloti galbeni. Inteleg ca am dezordine in haine prea putina dica dezastru atomic in haine , dar nici asa... Am inceput sa ma smiorcai si observ ca ceasul e 7:56. <Marina ma omoara...> ... Spund asta incep sa ma inbrac. Cu multa bunatate de la Dumnezeu , termin. Alerg pe strazi de zici ca pierdeam trenul sau asa ceva. Incercam sa grabesc pasul dar inima imi p*** din ce in ce mai tare si gatul ma ustura, cu toate acestea mai bine faceam febra musculara decat sa intarzi , nici moartea nu o intrece pe Marina cand nu e bine dispusa. Doar gandul la ea si la ce sar putea sa imi faca imi da fiori pe sirea spinari. Fetita aia mia facut cei mai groaznici 2 ani (cred) Gandindu-ma si la bune si la rele , intr-un sfarist ajung. Incep sa pasesc in curtea scoli intr-un ritm haotic, cand vreau sa trec pragulo scoli , intalnesc un baiat.
-Hei!!! Ii spun eu alergand in directia lui , eram cu capul in jos si mainile pe genunchi , respiram din ce in ce mai normal. Cand mi-am adunat fortele ma pun inapoi pe picioare dar cand ma uit ,ce crezi... un baiat cu parul negru , drept , strlucitor cu un miros de lavadanda , cu ochi negru-sangeriu si niste buze carnoase , se afla in fata mea. <Ma omorat Marina pe drum ,si nu am stiut eu , sau asta e lumea reala???> Ma gandesc eu , cred ca aratam ridicol ca lam oprit pe baiat si acum stau si ma holbez la el ca la cel mai chipes print vazut vrodata in basme. Dar vro 2 diferente am : 1 nu sunt intr-un basm, 2 ce se intampla cu mine , sa ma holpez la cineva de acelasi sex cu mine? Revenind.
-Scuzati-ma , puteti sa imi spuneti unde se tine concursul de inot?SPun eu asteptand ca acele buze din fata mea sa se miste.
-Pai se tine langa sala de sport , langa pomul de visini de la terenul de baschet de afara. Mai explicit dute langa sala de sport e o cladire mare si alba si langa vei vedea alta sala cu un afis "Concurs de inot." Spune el cu atata usurinta in voce , parca erau ca 100 de clopotei care toti rasunau armonios in urechea mea. Fara sa il mai vad pe fat frumos cum se pleca pe portile mari si negre ale scoli , aucm chiar ma simteam ca intr-un basm dar in loc de un cal era o masina de viteze , alba , de ultima moda, si cel mai prost lucru eu nu aveam rochie <doamne fereste...> ca sa o intepetrez pe printesa ce il va astepta o eterninate pe balcon sau pana incepe "Mondeni" ca ar fi o prostie sa pierd "Mondeni" pentrru un print care nu mia lasat si mie nici o amintire. <Hirooo!!! Omule ,nu uita de Marina!!!> Si asa am inceput sa caut si cand gasesc incaperea , fac cati-va pasii si o si vad pe marina cum ma apuca de gat.
-Unde ai fost nemernicule?? Imi spun ea pe un ton de speria si morti, suvite blonde ii cadeau pe chip , era e frumoasa dar mai bine ma duceam la scoala de vara...
-Hooo, nebuna , am venit, acum mai faci te intreci sua plec acasa? Spunand acestea ea slabise stransoarea si se duse la locul ei , dar nu inainte ca ea sa imi spuna sa ii tin pumni ca alfel ma va vedea cu amandoi ochi vinezi, dupa care fac eu "si eu tii tin , dar eu fac box nu balet", si asa am si starnit. Dupa ce ca era sa sara pe mine sa incepem acolo bataia acum si imi inchipuiam cum va fi sa ma vad in costum si cu mainile pe piept. Uitand de alte fleacuri ma asez pe unul dintre scaune cand privesc intrarea acel baiat ce mi se parea desprins dintr-un basm era rezemat de tocul usei privinduma patruzator si atat de atragator , mai aveam unpic si salivam dar parand atat de indeferent incerc sa fiu atent la concurs , ca nu de asta am alergat eu de la si 7:60 pana la 8:35.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 20-06-2010, 05:49 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 21-06-2010, 04:08 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de kame. - 21-06-2010, 10:57 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 22-06-2010, 09:25 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de yaoi maniac - 23-06-2010, 09:45 AM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de Hetalia - 23-06-2010, 05:21 PM
RE: Totul are un inceput (yaoi) - de kame. - 26-06-2010, 09:56 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.798 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  [ Vampire Knight ] - Un nou inceput Yoko-sama 7 6.012 19-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Vampire Diaries - Un nou inceput - Iryna 20 12.066 27-05-2011, 04:30 PM
Ultimul răspuns: anime_addicted
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.046 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Un nou inceput,un nou talet! Bleidy 4 3.731 13-02-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Totul pentru Rain. A'Svear 11 6.290 26-12-2010, 02:02 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Nu totul se rezuma la putere [+16] ☻vαмpιхυ`☻ 2 2.656 24-11-2010, 10:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Totul sau nimic Acadea' 3 3.021 31-10-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Mădălina
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.043 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 5.898 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)