Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire si razbunare(fic naruhina)

#13
Hello:)Ma bucur ca au aparut noi cititori care mi-au critiicat ficul:)si voi tine cont de parerile voastre promit,dar din pacate nu pot face modificari la acest fic pentruca e postat si pe alte forumuri,si cum modific putin se observa si crede lumea ca am plagiat sau ca ideea nu e originala:go::go:.Dar repet IDEEA E 100% A MEA si daca cineva are indoeli sa imi dea un pm si ii voi dovedi:die:.Si va rog mult sa nu existe certuri :pls::pls:Pentruca incep sa ma simnt vinovata:help::s:
Si apropo stiu ca nu stau bine cu capitolul descriere:ask:dar am mai postat si un alt fic,dar nu pe animezup,acesta care il am aici e 1 si inteleg sa fie criticat,dar daca cineva e interesat de al 2-lea fic despre care eu vorbesc dati-mi un pm.Sper intr-un final sa demonstrez ca nu sunt lipsita total de talentul de a scrie :D
Imi cer scuze pentru dublu-post,dar nu il voi sterge mesajul de mai sus ca sa fiti informati:)

CAPITOLUL 3-La hotarul dintre Iubire si Ura
-In sfirsit am ajuns!Spuse cu o voce obosita Sakura,dar Hinata nu este aici!
-Cum adica nu...dar am vazut!Spuse nervos Naruto si alerga spre locul unde se lovise Hinata.Acolo,in pestera observa doar citeva picaturi de singe,nici o dira sau urma care sa le dea vre-un indiciu pe unde a mers Deidera cu fata.Cautara prin toata padurea,dar fara nici un rezultat.Itachi si Kisame au ascuns foarte bine urmele luptei care a fost.In padure nu erau nimeni decit Naruto,Sakura si pasarile care se trezeau una cite una si incepeau sa cinte duios prevestind rasaritul soarelui si inceputul unei noi zile.
-Naruto,sa ne intoarcem,e deja rasaritul.Ai mei si Jiraia cred ca sunt ingrijorati.
-Tu dute,eu continui cautarea.N-am renuntat nici o data si nu o sa incep de acum.Spuse blondul ferm.
-Naruto....Sakura lasa capul in jos.Brusc isi aminti toate momentele in care Naruto le spunea tuturor ca niciodata nu o sa dea inapoi,orice l-ar costa.Deodata se lumina la fata;
-Stii ceva,merg cu tine.Spuse pe un ton vesel rozalia.
-Dar ai tai nu o sa se supere?Intreba Naruto abea auzit ca nu cunva sa o faca pe Sakura sa se razgindeasca.
-Daca s-ar supara,le-ar trece si doamna Tsunade le va spune unde suntem.Oricum e mai bine sa dau ochii cu Akatsuki decit cu Neji suparat.Hai si ne-ao intoarce sa ne schimbam si sa ne luam armele,dupa care ne intoarcem din nou.
Cum au zis,asa au facut.Sakura se furisa in dormitor si se schimbase luindu-si si echipamentele ninja,dar cind sa iasa,o intimpinase mama ei:
-Haruno Sakura,unde crezi ca pleci?
Sakura fiind surprinsa,nu reusi sa scoata nici un sunet,insa egoul ei tipa de nu mai putea"Mama,e timpul sa nu ma mai tratezi ca pe un copil!"Si neavind ce face ii spuse care era situatia cu conditia sa nu spuna la nimeni ca Hinata a desparut si fara sa mai astepte aprobarea mamei,iesi pe geam cum a intrat.
LA NARUTO:
Cind intra Naruto in casa,Jiraia era in lumea viselor si sforaia de se zguduiau peretii."Bine ca nu dorm aici in seara asta"Se gindea in sinea sa Naruto.Pina baiatul se schimba in haine ninja,Jiraia a incetat sa sforae,dar in schimb vorbea prin somn:"Yume,Asuka nu va certati pentru mine,cu toate ca sunt doar unu,va ajung pentru amindoua"Auzind,lui Naruto ii venea sa izbucneasca in ris,dar se multumi cu un chicotit.Se apropie de birou sa-si ea echipamentul pregatit,dar atentia ii fu captata de o fotografie inramata ce sedea la coltul mesei.In acea fotografie era el,Kiba si Hinata cind erau mici.Hinata il tinea pe Akamaru in brate si Naruto care era in dreapta ei,ii arata coarne lui Kiba ce se afla in stinga ei.Lua fotografia si privirea i-se focusa doar pe persoana ce se afla in centrul ei:"Hinata...unde esti?"Se intreba cu tristete blondul.

...De aceasta data se trezi intr-un pat de lemn cu asternut din fin.Cu toate ca era simplu,era confortabil.Era constienta ca se afla pe teritoriul inamicilor si trebuia sa gaseasca o cale sa evadeze,dar stresul si oboseala ce a acumulato in ziua precedenta si-a pus amprenta facind-o sa adoarma din nou.In camera de vizavi,Itachi discuta cu Kisame:
-Si despre ce plan era vorba?Intreba Kisame cu o voce in care i-se citea curiozitatea.
-Foarte simplu.O convingem pe fata sa se alature organizatiei noastre,dar pentru a fi membru deplin va trebui sa-l omoare pe Sasuke.
-Dar pentru ce ii trebue putere?
-Oare nu i-a spus ea lui Deidera ca ar vrea sa-l omoare pe Naruto?
-Deci despre razbunare este vorba....o sa fie interesant spuse Kisame cu o voce vicleana.
Intre timp Hinata se sculase avind mintea mult mai linpede si odihnita.Uitindu-se in jurul camerei si vazind simbolul clanului Uchiha peste tot isi dadu seama cu usurinta ca se afla in camera lui Itachi.Itachi care simti ca fata se trezise,se duse in camera si fara prea multa vorbarie ii spuse propunerea.Hinata a ramas perplexa,nu stia ce sa zica:
-Iti dau ragaz sa te gindesti la propunere pina miine.Un sfat:Nu te pripi cu decizia.Si pleca lasind-o singura.Fara sa stie de ce brunetei ii aparu in fata ochilor toate secventele cind era cu Naruto,inclusiv si ultima-cind il vede sarutindu-se cu Sakura.Doua lacrimi reci se prelungira pe fata ei calda:
-Stiu la ce te gindesti,dar nici sa nu incerci sa o faci.
Hinata recunoscu vocea indata:
-Giro-sensei dumneata esti?
-Da si sunt exact linga tine,mai exact aura mea.
Si intradevar linga Hinata era o fiinta ce avea o stralucire enorma,doar forma corpului puteai sa o distingi in toata acea splendoare.
-Dar nu stii cum ma simnt...
-Ba stiu.Suferi si esti confuza.Te aflii la hotarul a doua sentimente contradictorii;Iubirea si Ura,principalul e sa nu treci de partea Urii ce-ti va devora inima si iti va distruge spiritul.Asta vroiai sa faci,nu-i asa?Vroiai sa te schimbi,sa faci pe altii sa sufere ca si tine in acest moment.
-Taci!Spuse Hinata nervoasa caci senseiul o atinse direct la locul dureros.
-Hinata eu.....
-Ajunge!E viata mea si sufletul meu si fac ce vreau cu el!
Senseiul neavind de ales disparu,iar Hinata il chemase pe Itachii si ii spuse:
-Sunt gata sa indeplinesc misiunea spuse fata ferm.
-Esti sigura?O intreba brunetul.
-Da maestre.



Răspunsuri în acest subiect
Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Gabriella - 26-04-2010, 12:37 AM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Elena. - 26-04-2010, 09:14 AM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Elena. - 26-04-2010, 07:45 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Amu Hinamori - 27-04-2010, 03:49 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Denny - 28-04-2010, 03:48 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Flash - 28-04-2010, 08:18 AM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Gabriella - 28-04-2010, 09:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.481 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Razbunare Kissingyougoodbye 1 2.457 02-05-2013, 04:35 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.794 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.774 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  [Yaoi] Dragoste sau razbunare? AbiiShu' 4 4.116 06-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ai_4ever
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.580 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.043 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 3.016 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Razbunare de argint Camelie. 13 6.497 23-07-2011, 02:49 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.367 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)