Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire si razbunare(fic naruhina)

#6
Multumesc Helen pentru comentariu si incurajare.:)Imi voi da silinta ca capitolele ce vor urma sa fie pa masura asteptarilor tale si a cel care imi citesc creatia,desi ce e scris cu penita,nu tai cu bardita :D,dar imi vor folosi criticile pentru urmatoarele ficuri pe care le voi scrie:P

CAPITOLUL 2-Balul si intilnirea cu membrii Akatsuki(PARTEA A 2-A)
Naruto nu-si mai putea lua ochii de la Hinata ca si ceilalti baeti de alt fel,dar ea era complet cu gindurile in alta parte"Oare de ce am acest presentiment ca e pe cale sa se intimple ceva rau?Acest sentiment ma pune mereu in garda si nu ma lasa sa ma relaxez cu baiatul viselor mele!"Striga de ciuda in gind Hinata.Hotari sa iasa si sa faca o plimbare singura pentru a-si limpezi mintea,lasindu-l pe Naruto sa vorbeasca cu Cioji despre Ramen si alte mincaruri.
Afara incepuse sa apuna soarele,iar Maestatea sa seara incetul cu incetul invaluia cerul cu mantia ei intunecata lasind doar razele Lunii sa patrunda printre norii argintii ce prevesteau a ploae.
Plimbindu-se fata lasa ca vintul rece sa-i mingie chipul gasind acest lucru placut,in ciuda faptului ca incepuse sa-i fie frig.Savurind acest moment placut,nu observa cum cineva se strecura pe la spatele ei.Un fosnet zgomotos se auzi printre tufisurile din apropierea fetei.Acest fosnet o facuse sa tresara,se intoarse spre sursa zgomotului si cerceta cu atentie tufisul.Deodata se lasa o liniste apasatoare"Hmm,poate ca acesta a fost vintul care a creat acest zgomot si n-am motive sa fiu paranoica,dar totusi a fost neobisnuit de tare,mai bine verific"Spunind aceasta se indrepta catre tufis si arunca un kunai catre el nu inainte sa intrebe:
-E cineva pe aici?Auuuu?Cum nu primi nici un raspuns,se intoarse spre Academie incercind sa se convinga ca a fost doar paranoica,desi simtea ca nu este asa.De aici,de dupa tufis,Deidera urla in gind de durere astupindu-si palma de la mina dreapta care fusese ranita de kunaiul Hinatei"Ai sa platesti scump ca mi-ai ranit palma,oricine ai fi tu!"Si un zimbet diabolic ii aparu pe fata.
INTRE TIMP LA BAL:
Naruto saturindu-se de vorbit cu Cioji despre mincare isi plimba privirea prin sala in speranta ca o va gasi pe Hinata.Brusc privirea i-se opri asupra Sakurei ce sedea retrasa pe un scaun si a carai fata ce trebuia sa exprime numai bucurie si buna-dispozitie,era cofundata intr-o tristete fara de sfirsit.
"Ce-o mai invidiez in acest moment pe Hinata,ea are toata atentia lui Naruto...ce as fi dat sa am si eu asa parte de atentia lui Sasuke...dar e plecat.Deabea acum imi dau seama ce am pierdut, neacordind atentia mea lui Naruto,vreau sa spun ca el e un baiat tare gentil si dragut,dar ii apartine Hinatei sau poate nu..."Brusc giindurile rozaliei fu intrerupte de vocea blinda a lui Naruto:
-Sakura,te simnti bine?Intreba cu o voce ingrijorata Naruto.
-Sunt bine,nu-ti face griji spuse fata ascuzindu-si privirea de ochii seriosi ai baiatului,sunt doar putin obosita.
-Nu vrei sa faci o mica plimbare pe hol ca sa te mai dezmortesti?
-Nu e o idee rea,chiar mi-ar face placere spuse Saku zimbind.
Cei doi esira din sala si se plimbara pe hol.Nu se stia de ce,dar cei doi pastrau o anumita distanta si in acelas moment liniste.Sakura hotari sa fie prima care sparge tacerea:
-Stii,Naruto...spuse aceasta apropiindu-se incet de Naruto,nu stiu de ce dar simnt o anumita atractie fata de tine,chiar acum,chiar in acest moment si incet il cuprinse si il saruta.
Naruto rosi tot"O Doamne,cit am visat la sarutul asta...de cind am cunoscuto pe Sakura am visat la el,am tins sa fiu mai puternic nu numai ca sa fiu Hokage,ci sa-i atrag atentia...si uite ca am reusit,dar totusi de ce ma simnt inca gol in suflet?De ce nu sunt satisfacut?Oare chiar o iubeam pe Sakura,sau simteam o pasiune pentru ea care acum a disparut?"
Intre timp Hinata intrase in academie si cind se indrepta spre sala ce vazu?!Sakura sarutindu-l pe Naruto.Simntea ca inima i-se sparge in bucati facind sa-i singereze sufletul.Tiptil se indrepta spre usa si o zbughi afara plingiind cu lacrimi de crocodil.Vroia sa iasa,sa se faca una cu intunericul ce era afara gasind astfel un loc de refugiu unde sa-si versse amaraciunea fara ca nimeni sa o vada plingind.Fugind spre padure gasi o pestera unde se adapostise de ploaia torentiala a carui picaturi cadeau violent lovindu-i trupul.De unde,nu se stie,aparu o pasarica ce avea un aspect neobisnuit si era facuta din lut care se indrepta cu pasi marunti catre Hinata.
-Te-am gasit si n-o sa-mi mai scapi...whahaha...cu viata se auzi o voce ce parea sa vina din spatele fetei.



Răspunsuri în acest subiect
Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Gabriella - 26-04-2010, 12:37 AM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Elena. - 26-04-2010, 09:14 AM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Elena. - 26-04-2010, 07:45 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Gabriella - 26-04-2010, 09:20 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Amu Hinamori - 27-04-2010, 03:49 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Denny - 28-04-2010, 03:48 PM
RE: Iubire si razbunare(fic naruhina) - de Flash - 28-04-2010, 08:18 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.481 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Razbunare Kissingyougoodbye 1 2.457 02-05-2013, 04:35 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.794 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.774 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  [Yaoi] Dragoste sau razbunare? AbiiShu' 4 4.116 06-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ai_4ever
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.580 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.043 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 3.016 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Razbunare de argint Camelie. 13 6.497 23-07-2011, 02:49 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.367 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)