Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Piramidă fără sânge ~ ÃŽncepe
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Chou :
- O luam inainte ? Sau la dreapta ? Eu zic sa o luam inainte , nu de alta dar . . . Cred ca e cel mai sigur , presimt asta . Dar facem cum vreti voi .

OCC : oricine .
Hitomi:
-Bine. O luam drept inainte. Aveti grija pe unde calcati!
OOC: who wants
-Wow! Deci trebuie sa distrugem o mumie? Nu cred ca este vreun episod in Supernatural in care sa fi omorat mumii asa ca eu nu am decat vagi idei despre cum ar trebui procedat. Vreo sugesteie? Stiti voi, in cazul in care chiar ar trebui sa o ucidem.

OOC: cine vrea
Hitomi:
-Cred ca ami degraba ar trebui sa o scoatem din piramida decat sa o ucidem E deja moarta deci ar fi culmea sa fie zombie.
OOC: who wants
Chou :
- Mumie zombi ? Nu am mai auzit de asa ceva . Totusi , mai intai ar trebuii sa o gasim , apoi recurgem noi la ceva , improvizare . . .

OCC : oricine .
Hitomi:
-Corect....Ei bine vad ca acest culoar nu se mai termina...Iar hieroglifele nu dau niciun indiciu.....Vreo idee pe unde am putea merge?
OOC: who wants
-Eu zic sa dam cu banul! Sau sa tragem la sorti. Cat de rau ar putea fi?
Ma gandesc mai bine la ce am spus, apoi continu:
-Ok, lasa ideea cu banul. Stiti, cateodata gura o ia inaintea creierului. Zambesc putin stanjenit sperand ca nu am parut un idiot foarte mare.

OOC: cine vrea
Hitomi:
-Stai linistit..Nu-i nimic. Hai sa o luam la dreapta. Pare mai sigur.
OOC: who wants
O urmez pe Hitomi prin pasajul din dreapta. Privesc atent in jur, asimiland orie informatie pe care as putea-o vedea. Of, vorbesc prostii! Eu nu stiu nimic despre arheologie si hitero...himeno... desenele ale ciudate de pe periti. De ce imi par atat de cunoscute. Tocmai atuci imi pica fisa. Mama avea un album foto plin de insemnari cu desenele astea. Imi amintesc cum o data mi-a dat acest album si mi-a aratat la ce lucreaza. Nu mi s-a parut nustiu' ce pe atunci, dar acum imi dau seama cat de uitl mi-ar fi fost acum daca as fi citit ceva din ceea ce scrisese ea.
-Fir-ar! am spus.

OOC: cine vrea
Hitomi:
-Ce s-a intamplat Dylan? AI patit ceva?
Il intreb eu oprindu-am din mers si uitandu-ma ingrijorata.
OOC: who wants
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19