Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Piramidă fără sânge ~ ÃŽncepe
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Chou :
- S - a intamplat ceva ? Intreb eu speriata cand il aud pe Dylan . . .

OCC : oricine.
- Nu, nu este nimic. Iertati-ma daca v-am speriat. Dar va amintiti ca v-am spu ca eu am mai vazut desenele astea undeva? Am facut un semn spre pereti. Ei bine, tocmai mi-am amintit ca mama avea un fel de agenda cu pozele acestor picturi si cu descifrarile acestora. Imi mai aduc aminte ca mi l-a dat pentru a ma uita peste el, dar pe mine nu ma interesau prostiile astea care o tineau tot timpul ocupata pe mama. Acum imi dau seama cat de bine mi-ar fi prins daca as fi citit.

OOC: who wants
Hitomi:
-Nu are rost sa plangi dupa laptele varsat. Intre timp daca iti mai aduci aminte cateceva ne spui.
Zic , iar apoi continui sa merg.
OOC: who wants
-Ok, am spus oftand.
Se pare ca nu o sa fiu de niciun folos echipei pana la urma. Pffiu! As vrea ca macar odata... In acea clipa m-a strafulgerat un gand. Mi-am amintit ca, inainte de a pleca, am luat rucsacul mamei cu mine. Era destul de greu si nu am avut timp sa ma uit ce se afla in el. Iar cand ne pregateam sa intram in piramida, mi-am mutat lucrurile necesare in ghizdanul mamei deoarece era mai rezistent. Deci cel pe care il port acum pe spate este ghiozdanul ei, in care s-ar putea afla acea agenda.
L-am dat jos de pe umeri si am cotrobait inauntru, pana ce am ajun la o agenda cu coperta mai froasa pe care erau scriese cu litere de mana ,,Jurnal de epeditii-poze si descifrari''. Exact ca in filmele cu prosti. Il deschi si il rafoiesc sa vad daca este acelasi. Da! Ranjind de entuziasm, ma intorsc spre grup si spun:
-Hei, cred ca am gasit ceva util.

OOC: cine vrea
Hitomi:
-Ce anume?
Spun curioasa intorcandu-ma spre Dylan si privind curioasa.
OOC: SHadow
Chou :
- O agenda ? Banuiesc ca e scris in ea . . . nu am nici o idee .

OCC : edit :Gomen , nu am vazut ca acolo scria shadow.
Hitomi:
-Este cea despre care vorbeai nu-i asa? Bravo! AI gandit bine sa o iei cu tine! Deci , ce scrie?
OOC: SHadow
-Uite agenda de care va vorbeam! Sunt atat de aiurit in cat am uitat ca am luat ghiozdanul mamei inainte e a pleca acasa. Poftim, uitai-va. Eu nu inteleg o iota, dar stiu ca voi o sa intelegeti mai bine ca mine.

OOC: Kitsune sau Nyan
Hitomi:
Iau agenda si privesc citind.
-Asa cum am spus. Aici este povestea pe care am spus-o adineaori si cica pentru a opri blestemul trebuie sa facem ceea ce vroia Zara , dar jur ca in afara de asta nu mai vad aici niciun detaliu!
OOC: who wants
-Uita-te aici, ii spun aratandu-i o alat pagina. Aici pare a fi poza unu labirint. Crezi ca s-ar putea a gasim asa ceva aici?

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19