Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Piramidă fără sânge ~ ÃŽncepe
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Chou :
- Am impresia ca atunci cand pierzi pe cineva drag iti e frica sa stii adevarul . Daca ai afla cu adevarat ca e mort ? Totusi , poate te asteapta contrariul asa ca eu iti zic sa risti dar nu vreau sa dau ordine nimanui . Doar fa ce crezi ca e mai bine . spun eu lasand - umi fata in jos .

OCC : blah blah . oricine .
Hitomi:
-Sincer acum ar trebui sa nu ne mai desprtim. Miranda a plecat mai departe de noi , dar acum ar fi bine sa ramanem in grup. Singure sau singur in cazul tau Dylan , nu facem nimic. Trebuie sa ramanem un grup.
OOC: who wants
Miranda:

I-am spus lui Dylan sa plece, nu am chef de el, de fapt, nu am chef de nimeni. Ma uit in jur, acealasi culoar ca la ducere, nimic deosebit, absolut nimic. Imi frec fruntea cu buricele degetelor incercand sa gasesc niste memorie, niste informatii pe care mi le-a dat data. " O data ce intri, nu mai poti iesi." , ce tampenie. Daca ar fi un blestem probabil ne-ar ataca foarte mult, iar daca mor asta e, oricum fara tata viata mea nu are nici un rost. Am ajuns, sunt la intrarea in piramida, sau in cazul meu, la iesirea din piramida.

OCC: cine vrea
Chou :
- Deci , voi sunteti aia cu hartile , pe unde o lom acum ?
Intreb eu derutata uitandu - ma pe pereti , pe podea si pe tavan dupa alte capcane . Pot fi oriunde . Apoi ii privesc pe Dylan si pe Hitomi .

OCC : Shadow sau Kitsune .
Hitomi:
-Uite....Daca o luam drept , apoi la stanga intram in labirint. Mometan ma uit sa vad cum descifram labirintul deoarece patrea proasta este ca nu scrie unde sunt capcanele labirintului asa ca ar fi bine sa fim in continuare foarte atenti.
OOC: Shadow sau cine vrea
Miranda:

Ma uit atenta la scari, nu pot sa gresesc si sa mor, nu ca ar fi prea mare scofala, ca oricum nu am pe nimeni pe lume. Am auzit in sunet, se pare ca ceilalti au ajuns pana la un anumit punct. Inconjor cu privire zona, sa nu fie cumva o capcana. Blestem ? Nici pomeneala. Observ ca nu este nimic, dar nu sunt sigura... Iau o piatra din geanta adusa de mine si o arunc pe jos, atunci o multime de sageti ies din perete. Deci, de asta nu se poate iesi din piramida: dupa ce intri se actioneaza sagetile, iar trecerea din nou le arunca. Cat se poate de logic.

OCC: cine vrea
Hitomi:
Ajungem inintea labirintului si intram in el.
-Acum e acum. Ia sa vad...
Ma uit atent la harta si incerc sa gasesc scapare...
-Inainte apoi la dreapta. Atentie pe ce calcati si unde calcati.
OOC: cine vrea
Miranda:

Repet aceasi figura ca piatra si vad ca nu se intampla nimic, evident... Daca mai arunc in ca o data, iar o sa fiu in primejdie, deci trebuie sa trec acum, insa, mai intai, trebuie sa verific si peretii, nu doar podeaua. Din nou aceeasi schema, dar nu se intampla nimic. Egiptenii au fost destepti, nu prea cred ca asta era singura lor sursa de protejare. Daca aceasta piramida exista si inainte de Zara, inseamna ca in ea mai exista lucruri ce nu au legatira... Ceva nu miroase bine..

OCC: cine vrea
Chou :
O urmez grabita pe Hitomi care intra in labirint dar eram inca foarte atnta la capcane . Eram nelinistita pentru ca simteam cum cineva ma urmareste , adica ne urmareste dar cred ca voi ramana tacuta o vreme , pana ajungem ceve mai incolo . Totusi inca imi intorceam capul in spate din minut in minut dar nu vedeam nimic. Probabil era doar imaginatia mea . . .

OCC : oricinie .
Hitomi:
Inaintam prin labirint luand-o cand la stanga cand la dreapta , dar spre surprinderea mea pana acum nu am dat de capcane.....Zara a fost pentru egipteni cineva de care trebuiau sa se fereasca asa ca trebuiau sa o incuie bine , sa puna capcane in caz ca incerca cineva sa o elibereze , dar aici nimic.....Ceva este putred la mijloc....Poate ca ni se pregateste ceva mai rau...Mult mai rau...
OOC: who wants
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19